Joe70 napísal:
Neviem čo sú zákonom dané limity.


Here you are ;)

https://www.gov.uk/electric-bike-rules
What counts as an EAPC

An EAPC must have pedals that can be used to propel it.

It must show either:

the power output
the manufacturer of the motor

It must also show either:

the battery’s voltage
the maximum speed of the bike
Its electric motor:

must have a maximum power output of 250 watts
should not be able to propel the bike when it’s travelling more than 15.5mph

An EAPC can have more than 2 wheels (for example, a tricycle).
Where you can ride

If a bike meets the EAPC requirements it’s classed as a normal pedal bike. This means you can ride it on cycle paths and anywhere else pedal bikes are allowed.
Other kinds of electric bike

Any electric bike that does not meet the EAPC rules is classed as a motorcycle or moped and needs to be registered and taxed. You’ll need a driving licence to ride one and you must wear a crash helmet.
24.12.2022 - 11:30:52
01
marseluspp napísal:
Niektorí tvrdia že s plutvami sa namakajú viac, ja zase viem že s plutvami sa mi pláva oveľa rýchlejšie a ľahšie. Kto má pravdu? A kazia plutvy tradičné plávanie?

Ty si videl v plutvach motor ? Plutvy su 29er kolesa :P
24.12.2022 - 12:52:13
02
Na tomto som sa zasmial, da sa niekto na e-biku nazvat atletom ? :-)
Podla stravy ano: "Mountain biking is surging and e-assist technology is helping athletes of all levels take on challenging terrain."
26.12.2022 - 18:30:25
00
Spúšťať sa dolu kopcom na lyziach, nemusí byť športový výkon...
A teraz keď sa pustí dolu kopcom Zuzulova, budeme porovnávať rovnako ako keď to spravím ja?
26.12.2022 - 19:56:09
00
Neries.
Tato tema je mimo logicke myslenie.
Vsetko co nie je hore kopcom nie je sport.
26.12.2022 - 21:58:13
00
Skor logiku nema to co napisal tvoj predrecnik :-D
26.12.2022 - 22:56:57
00
Uz sa to tu zacalo uberat spravnym smerom aj som sa z poslednych prispevkov nieco nove dozvedel ale
na toto musim reagovat.
Red1
A na toto si prišiel ako ?
Bike = 15kg + jazdec 80 kg = 95 kg / 200W = 25 km / h
Bike = 10kg + jazdec 80 kg = 90 kg (-5 kg) / 200W = 30 km / h
Postupne sa tu dozvedáme, že elektrický pohon vlastne nepomáha, ale viac zvyšuje kondičku,
lebo je vlastne na príťaž :)

---

Srsen + dalsim 7 + ...

Je to horsie ako som si myslel. IQ ludi upada, hovori sa o tom vsade. Vidim to u nas v praci aj okolo seba.
Najprv som myslel, ze som vo svojom prispevku zabudol nieco napisat.
Ale je tam vsetko co bolo treba. Je to v prvych dvoch vetach. Teoreticky ... (https://www.mtbiker.sk/forum/post1902975.html#p1902975

Ak nechapete vyznamu slova PRIKLAD tak si to vygooglite.

Dam vam dalsi aby ste to pochopili.
Vase dieta prinesie domov ulohu.
1 kg jablk stoji 2 €
1 kg hrusiek 1,50 €
Vypocitajte kolko bude stat 5 kg jablk a 7 kg hrusiek a co bude drahsie.

Vy ten priklad precitate a napisete ucitelke rozhorceny odkaz, ze ako na to prisla. Vsak teraz ste prisli z Kauflandu a tam stoji kilo jablk 1,60 €.
Totalne sa zosmiesnite.

Priklad je len navod, cesta na to aby ste pochopili ako sa dopracovat k vysledku. Ten je dolezity.

Cize aj v mojom priklade som uvadzal ako sa DOPATRAT k tomu, ci je vykon 200W na obycajnom biku rovnaky ako 200W na E-biku.
Nikde nepisem, ze na Ebiku je to vzdy tazsie.
Na konci som vam uviedol, ze si to mozete porovnat s mojimi realnymi datami.

Urobil si to ty Srsen a vsetci ti co ste ten prispevok olajkovali?
Pretoze ste sa tymi lajkami akurat sami oznacili za dalsich hlupakov.

Aby som viac zapadol sem do fora tak to napisem ako Srsen, ze sa postupne dozvedame, ze niektori maju tie krabice na krkoch len na to aby im nenaprsalo do krku.

Ked sa mne nejaky prispevok nepozdava, tak si ho precitam 2x, 5x, 10x a snazim sa zistit ci som ho spravne pochopil. Pripadne si nieco o tom najdem na nete.
Odporucam to aj vam.
Ak sa mylim, rad sa naucim nieco nove a dokazem si uznat chybu.
---

Ten moj priklad to je ucivo zakladnej skoly. Na to nepotrebujete ani strednu.

Dlhe roky som jazdil na obycajnom Biku, E-bike mam necele 2 roky. Pouzivam oba bicykle.
Ale co tu niektori predvadzate tak to je fakt ubohe.
V tom priklade som sa nezastaval ani jednych ani druhych.
Ukazoval som vam navod ako sa to da jednoducho porovnat aby ste tu nehadzali len od boku dristy co je namahavejsie.
---

Bikeri
Aby to tu nezahynulo, tak vam pridam dalsi dovod na hejt.
Tu v tomto videu tvrdi, ze na E-biku trenuje efektivnejsie ako na klasike.
Dufam, ze ho zasypete svojim mudrami a pocitmi vycucanymi z prstu =)

thumb_up0thumb_down
27.12.2022 - 10:26:46
00
pozri kamo, mozes si o tom mysliet co chces, len nas nepresviedcaj ze vozenie na babete je cyklistika ;-]
27.12.2022 - 10:37:40
011
Red1 napísal:
Priklad je len navod, cesta na to aby ste pochopili ako sa dopracovat k vysledku. Ten je dolezity.

Ked sa mne nejaky prispevok nepozdava, tak si ho precitam 2x, 5x, 10x a snazim sa zistit ci som ho spravne pochopil. Pripadne si nieco o tom najdem na nete.

Ak sa mylim, rad sa naucim nieco nove a dokazem si uznat chybu.
---
Ten moj priklad to je ucivo zakladnej skoly. Na to nepotrebujete ani strednu.

Tak sa nauc. Na zaciatok by najviac pomohlo prestat sem davam priklady s ucivom zakladnej skoly, ale so zlym vysledkom Teraz uz tazko ukecas - bold nepomoze, ze si to myslel inak. Holt genialne matematicke schopnosti niekedy nestacia, treba to vediet aj formulovat, aby aj plebs pochopil. :lol:
27.12.2022 - 10:38:30
11
Red1 : ty musíš byť kazateľ alebo učiteľ, alebo v jednom docent na KU v Ružomberku :-)
27.12.2022 - 11:35:21
01
Ja tiez striedam normal a e-bike a mohol by som na e-biku spalit aj namahat sa rovnako ako na klasike napr ak by som siel v eko mode ako trail hunter do kopca 20Km/h ale nikdy to nerobim bud idem pomalsie na eku alebo si tam tuknem boost proste tak aby som sa nezadychal. Stavim sa ze to robi drviva vacsina uzivatelov e-bikov.
27.12.2022 - 12:10:51
02
double....to je už skoro ebajkový coming-out ;) :y:
27.12.2022 - 14:21:46
02
iron.hide napísal:
Tu prupovidku "narobime sa este viac ako na beznom biku" slycham veru az prilis casto, aj na bikefore sa nou furt ohanaju
:)
Doteraz som stretal "krízu stredného veku" s pivnym pupkom. Na jeseň boli oblečení jak ja cez december :) , na veľmi light cyklotrase, že by na to stačil sobi20...
Žiadny makaci. :) takí si zaslúžia hejt
27.12.2022 - 16:50:17
00
rs955i napísal:
Ani si nechcem predstaviť tie hejty na drevorubacskom fore keď nastupovali motorové píly 😀👍

Porovnávať voľnočasové aktivity so zamestnaním je mimo.
Lepšie prirovnanie je nejaký žeriav na bodybuilding alebo ulahcovac bežeckého pásu.

Najlepšie sú kolobežky so sedačkou...:):) ľudská hniloba nepozná hranice
27.12.2022 - 17:47:46
02
Ja mam dolmarku 109 ako volnočasovu aktivitu...
27.12.2022 - 18:24:08
00
keyboard_arrow_up