rkon na to co chces jazdit je vybava v superendure asi zplne zbytocna. eletricka sedlovka, karbonove kolesa.... to mi pride od predavaca ako cisty odrb a ide ta poriadne vydojit. bajk ktory si vybral je predimenzovany na entu. ak ale nevies co s peniazmi, hor sa do toho :)

myslim ze na to mam a km by som to uzivil, no takyto bajk by som si jednoducho nekupil.....
Osobne by som si kupil asi Meridu. Manzelka jednu ma, za mna najniverzalnejsia geometria ebajku. je to rodeny all rounder ktory zvladne asi uplne vsetko.
ja jazdim mondraker ale odporucat ti ju nebudem, je to specificka geo.

https://www.merida-bikes.com/sk-sk/bike/2691/eone-sixty-975

nejake recenzie

https://ebike-mtb.com/en/best-emtb-group-test-review/
26.12.2022 - 10:52:02
01
Som rád za rady, aj ja som to tak zvažoval, preto ako som písal som kolesá z karbonu, elektr sedačku a pod vylúčil. Ten prehadzovač sa mi zdal celkom fajn, ale asi aj od toho upustím. A skus mi poprosím ťa, ešte porovnať tú Meridu s tým mojím. Vieš, tam už je rozdiel iba cca 400e, to mi už nerozhoduje, mne ide o to, aby som mal ten bike na viac rokov, inak ten moj "starý" Haibike som kupoval 2018, vtedy stál cca 4800eur, som s ním maxim spokojný, aj si zašportujem kvoli zdraviu aj s ním vyjdem na normálne kopce. Len sedel som na tom "istom" Hibiku, ktorý deklaruju ako ten moj, kúpil som ho manželke, /aby nezávidela...xiix.../vyrobený 2020 a bol som zhrozený.... neviem čo tam sa snažili ušetriť na komponentoch, ale deklaroval to predajca ako "to máte to isté, len za 2800eur..." a výsledok je katastrofálny... nie že by nechodil, ale tá ľahkosť vozenia a mojoj "starom modelový rok 2017/ je niekolkonásobne vyššie...
26.12.2022 - 11:32:37
00
Merida ma vela rád ,treba sa ísť opýtať do kamenného obchodu,myslím ze hneď dostaneš slušnú zľavu.
26.12.2022 - 12:01:41
00
Vie niekto porovnat jazdne vlastnosti medzi starsim Cube Stereo Hybrid 160 vyrabany 2020-2022 a teraz novim modelom od r.2022?Zaujima ma ako to jazdi aj z vacsou baterkou,ci to nieje tazkopadnejsie v podstate,ci by malo zmysel upgradovat,alebo je to len iny design,co sa mi na prvy pohlad zda.
26.12.2022 - 17:56:36
00
Nazgul by isto vedel
26.12.2022 - 18:10:34
00
Dent napísal:
Vie niekto porovnat jazdne vlastnosti medzi starsim Cube Stereo Hybrid 160 vyrabany 2020-2022 a teraz novim modelom od r.2022?Zaujima ma ako to jazdi aj z vacsou baterkou,ci to nieje tazkopadnejsie v podstate,ci by malo zmysel upgradovat,alebo je to len iny design,co sa mi na prvy pohlad zda.


Mám SL140 2022, Za mňa plus dlhší rám ako starší model. 750 baterka - spokojnosť.
26.12.2022 - 20:43:31
02
rkon1 ako nech sa na mňa nikto nehnevá, alebo nech aj hnevá, ale za 7400€ tam minimálne to GX AXS malo byť osadné a k tomu 750Wh baterka. karbónové kolesá naozaj nie sú na ebajk potrebné, elektrická sedlovka je špičkový komponent, ale dosť drahý, musíš zvážiť, či ju potrebuješ, chceš, alebo ani jedno z toho. čo sa týka Meridy, ja som veľmi spokojný s bajkom, geometria je univerzálna ako píše hore valecek, ale pri motoroch Shimano sú problematické reklamácie, preberalo sa to tu v inom vlákne, na emtbforums.com sú tiež ľudia, ktorým reklamáciu neuznali, hoci do motora nezasahovali.
inak kam sa posunuli ceny, to je teda po****i. Moustache za 6600€ a vidla RS Gold 35 a podobné chuťovky. ten Trek čo si dal link by stál pred dvomi rokmi možno niečo málo cez 6000€ a stále by patril medzi drahšie bicykle v +/- podobnej konfigurácii.
pozri si napríklad toto Turbo Levo https://www.bike-centrum.sk/eshop/specialized-3_produkt.html
model 2023, zľava, 700Wh baterka, silný motor, dobrá servisná podpora, pruženie FOX, aj keď základné, ale fungujúce dobre, za tú cenu nie je o čom. keby si chcel kvalitnejšie komponenty sú aj drahšie modely v lepšej výbave, velosprint, kaktusbike asi aj u iných slovenských predajcov nájdeš.
26.12.2022 - 22:10:52
01
To turbo levo je proste super bike, spesl riesi uplne inak reklamacie a zarucne opravy ako nejake ctm, kelllys a pod... Kamos ho ma a je to podobne ovladatelne a pohodlné ako stumpjumper - a to je paradny bike.
26.12.2022 - 22:54:43
01
Potvrdzujem. Mám ho od 2019. V kopcoch nechávam kaamarátov nespecializedákov.
27.12.2022 - 00:45:44
03
peniakfoto napísal:
To turbo levo je proste super bike, spesl riesi uplne inak reklamacie a zarucne opravy ako nejake ctm, kelllys a pod... Kamos ho ma a je to podobne ovladatelne a pohodlné ako stumpjumper - a to je paradny bike.

Tak ja mam otrasne skusenosti z reklamaciou u specialized,takze na tom by som sa nespoliehal.
27.12.2022 - 09:06:12
00
Arrow79 napísal:
Mám SL140 2022, Za mňa plus dlhší rám ako starší model. 750 baterka - spokojnosť.

Ja preferujem prave kratsie ramy,ale to by sa dalo vyriesit,ze by som nesiel do XL,ale doL,ktore ma tie iste parametre ako starsie XL. 750 baterku ja nevyuzijem,nevyjazdim ani 625,ale maju vyrabaju sa aj nove modely so 625 baterkou,tak to by som referoval a usetrim cca 1 kg,
27.12.2022 - 09:10:17
00
What is the best electric mountain bike motor in 2022? Shimano vs Bosch vs Brose vs Yamaha
https://www.bikeradar.com/features/tech/best-electric-mountain-bike-motor/
27.12.2022 - 16:28:00
03
Ja mam zas otrasne skusenosti s reklamáciou ctm switch tu na mtbikeri. Oprava trvala dlho a bola urobena zle. Nehovoriac o tom ze namiesto 170mm teleskopky tam je od vyroby 150mm. Vo Velosprinte v NR reklamacie vybavuju rychlo a dobre kamosi co spolu jazdime maju odtial tri spesle a to sa neda ani len porovnat...
28.12.2022 - 13:28:19
00
Kristina napísal:
What is the best electric mountain bike motor in 2022? Shimano vs Bosch vs Brose vs Yamaha
https://www.bikeradar.com/features/tech/best-electric-mountain-bike-motor/

Toto je velmi dobre zhrnutie. Ja som mal to stastie ze som mohol vyskusat viacero novych motorov a v podstate do bodky suhlasim.
Este k tomu Turbo Levu Al verzii mam taku skusenost ze tym ze je nizsie motor a baterka tak sa snim ovela lepsie manevruje ako napriklad s mojim Switchom. Je to sice na spesli neesteticke osadenie motora ale velmi funkcne...
28.12.2022 - 13:37:29
00
Bosch ma podla mna najsilnejsi motor,ale vadi mi,ze klepe pri zjazde,z toho dovodu by som isiel v buducnosti do Brose,ktore ma cca indenticky vykon,ael v zjazde je tichy,to je velke +
28.12.2022 - 14:04:34
02
keyboard_arrow_up