Marabbo si mi pripomenul jeden výjazd keď som sa stavil na parkovisku pod lesom kde je lavička (chcel som v kľude zjesť chlebík), boli tam s nejakým SUV ktorý mal vzadu nosič na bajky štyria é-čkári, neviem či zabudli ako mali tie bicykle keď tam prišli ale nakladali ich na nosič a nijak im tam nepasovali...prekladali a prekladali...ja som už aj odchádzal oni stále nemali tie bicykle naložené... trebalo ich natočiť na video a dať k tomu hudbu z rozprávky A je to :D
07.01.2023 - 14:25:57
02
A keď pôjde dole ožratý a zrazí niekoho tak potom čo povieš?
07.01.2023 - 14:26:35
00
ty si vul po jednom štamprliku ožratý nebude v tom mraze mu akurat lepšie prekrví prsty, to ta v škole neučili?
07.01.2023 - 14:28:54
00
Jaj, tak si daj aj keď pôjdeš autom a potom povedz policajtom, že ti mrzli prsty na nohách a potreboval si ich prekrviť. Mimochodom, písal,že si dal aj duplu.
07.01.2023 - 14:50:27
00
"Pre cyklistu, rovnako ako vodiča motorového vozidla, platí zákaz požívania alkoholu. Podľa zákona platí výnimka pre tých, ktorí jazdia v zastavanom území obce alebo po cestičke pre cyklistov. Množstvo alkoholu v ich organizme nesmie prekročiť hodnotu 0,24 mg/l (0,50 promile) vydýchnutého vzduchu,"
Mimo týchto území je podľa neho tolerancia nulová. "Ak cyklista požil viac alkoholu ako je stanovená hodnota, hrozí mu pokuta až do výšky 800 eur, v blokovom alebo rozkaznom konaní do 650 eur,"
https://www.adc.sk/kalkulacky/alkohol-v-krvi ;)
07.01.2023 - 15:52:01
00
No veď má prsty na dvoch rukách. Či nie?
07.01.2023 - 15:55:17
01
Dat si dva su dobre aj na odvahu dolekopcom.
07.01.2023 - 15:57:43
01
Tak veta "V ramci zimnej pripravy si biobiker a dochodca vysiel na Sliezsky dom" je moralizovanie a poucovanie. Tu fakt asi niekto dycha vypary z plastu baterie :D
07.01.2023 - 16:49:35
03
Hosť napísal:
Jaj, tak si daj aj keď pôjdeš autom a potom povedz policajtom, že ti mrzli prsty na nohách a potreboval si ich prekrviť. Mimochodom, písal,že si dal aj duplu.


tak hlavne cyklista prinajhoršom zabije seba, šofér prinajlepšom zabije seba.

Dnes som si dal 2 hod. "biojazdu" po lokálnych dolinách. Skoro paráda, t.j. žiadny vozičkár - až v závere Gaderskej 2 mladé baby po 20tke na motorkách. Mal som na jazyku uštipačnú poznámku akou telesnou vadou trpia, ale potom sa z hmly vynoril ich boyfriend :-)

Prílohy:

IMGP3958 res.jpg
IMGP3958 res.jpg 232.43 KiB thumb_up1thumb_down

07.01.2023 - 17:12:59
01
A je to jasné. Biobikeri musia vždy podpichovať, zatiaĺ čo ečkari si slušne idú lesom.
07.01.2023 - 17:20:53
02
Hosť napísal:
ň
Tu ideš moralizovať iných a poučovať čo je správne a čo nie a potom na výjazde slopeš tvrdý alkohol, ty starý ožran.

Junačik, keby si bol cyklista a nie motorista, tak by si vedel, že zimna priprava znamena v zimnom obdobi venovat sa v ramci vseobecnej pripravy inym druhom športu - plavaniu, korculovaniu, lyzovaniu, salovym sportom... Vnučata som postavil na lyže a ja som sa bol na pešej vychadzke na Sliezskom dome... Nevysiel som hore ako v mladosti, ked som tam brigadoval, za hodinu, ale za poctive dve.

Horcovu som si naozaj zaslužil, pretože asi všetci tí, s ktorymi sme tam v mladosti robili a aj popijali, su uz na cintorine alebo v domove dochodcov. Bola to aj spomienka na nich.

No a zo Štrbskeho Plesa do Polianky a naspat zo Smokovca som isiel elektrickou, tak ako sa patri na 68 rocneho dochodcu.
07.01.2023 - 17:41:00
015
Hosť napísal:
keby si tam vyšiel bez baterky, aj ty by si si dal na moral :D tak tu nemoralizuj :D

Zatial našťastie nohy na baterky nevymysleli...
07.01.2023 - 17:44:45
03
Hosť napísal:
ň
Tu ideš moralizovať iných a poučovať čo je správne a čo nie a potom na výjazde slopeš tvrdý alkohol, ty starý ožran.

Junacik a tebe kto na otlak stupil ?
Pise "vysiel", takze kym nepotvrdi ze isiel na bajku (davam facku sam sebe, JoKo nie je batozkar, takze by isiel leda tak na bicykli), tak by si mal byt slusny, supat nohami v kute a mozno dat jeden sebe, na nervy, nech ti nepraskne cievka...

Edit: bol rychlejsi ako ja, potvrdil ze bol napeso, daj si facku ty sam :-p
07.01.2023 - 17:47:13
03
Skusim odpovedat podaktorym strucne i ked mozno kdekomu urazim jemnocit a dobru vychovu. Seriem z vysoka na cast nazorov co tu prekvita. Trocha mi vadi ako mladici co sotva opustili pubertu mudro rozpravaju o pocitoch dochodcov. Radim pockat az to pride (ti stastnejsi sa doziju). Tento rok som si dal Kralovu holu, Sliezsky dom, Popradske pleso, hornu nadrz na Ciernom Vahu, Vaclavak v Levocskych ... to je len tak narychlo, nechce sa mi prehrabavat archivy. Zhruba 4000 km a 4000 m prevysenia. Som lenivy pocitat ale o nieco viac ako polovica na e-biku. Moze mi byt ukradnute co si o tom podaktori myslia. Ta e-bikova polovica su miesta kam by som sa uz nedostal a ktovie mozno podaktori bio-bikeri tam ani nikdy neboli.
07.01.2023 - 20:18:29
67
Teraz mi napadlo ze tych ebajkerov moc v Malych Karpatoch uz ani nestretam. Je to zrejme tym, ze som uplne prestal jazdit hlavne tahy na frekventovane miesta, typu obidve asfaltky na BK...
A ked uz som nejakych stretol, tak to bolo vzdy na nejakom hlavnom tahu, napriklad na modrej z Pezinku na Babu, alebo na cervenej na Homolu - tam som stretol celu velku e-partiu.
Takze staci sa vyhnut hlavnym tratiam a vyhnete sa aj elektrickarom.
08.01.2023 - 11:53:19
01
keyboard_arrow_up