iron.hide napísal:
Teraz mi napadlo ze tych ebajkerov moc v Malych Karpatoch uz ani nestretam. Je to zrejme tym, ze som uplne prestal jazdit hlavne tahy na frekventovane miesta, typu obidve asfaltky na BK...
A ked uz som nejakych stretol, tak to bolo vzdy na nejakom hlavnom tahu, napriklad na modrej z Pezinku na Babu, alebo na cervenej na Homolu - tam som stretol celu velku e-partiu.
Takze staci sa vyhnut hlavnym tratiam a vyhnete sa aj elektrickarom.

Tam sa ponúka zopár fundovaných vysvetlení. Napríklad, je sociologicky dokázané (množstvo štúdií robených u mňa doma v kuchyni), že v priemere je medzi mopeďákmi zvýšený počet konformistov. S hlavným prúdom po hlavnej trase a hlavne s dobou. A samozrejme, hľadanie "ľahšej cesty" majú doslova v DNA :lol:
08.01.2023 - 13:05:57
02
Piatok 65km po požiarnych cestách na kroske, dnes 22km blatove lesné stúpania na mtb ? 100% bio. Blato až na chrbte, zaskočilo ma minove pole na zjazde lúkou posiate v januári čerstvými kravskymi lajnami..?
08.01.2023 - 14:14:07
00
pista napísal:
Skusim odpovedat podaktorym strucne i ked mozno kdekomu urazim jemnocit a dobru vychovu. Seriem z vysoka na cast nazorov co tu prekvita. Trocha mi vadi ako mladici co sotva opustili pubertu mudro rozpravaju o pocitoch dochodcov. Radim pockat az to pride (ti stastnejsi sa doziju). Tento rok som si dal Kralovu holu, Sliezsky dom, Popradske pleso, hornu nadrz na Ciernom Vahu, Vaclavak v Levocskych ... to je len tak narychlo, nechce sa mi prehrabavat archivy. Zhruba 4000 km a 4000 m prevysenia. Som lenivy pocitat ale o nieco viac ako polovica na e-biku. Moze mi byt ukradnute co si o tom podaktori myslia. Ta e-bikova polovica su miesta kam by som sa uz nedostal a ktovie mozno podaktori bio-bikeri tam ani nikdy neboli.


To, že sa vyjadrujú mladíci mi nevadí, ešte nevedia, čo raz budú vedieť. Ale sú tu názory dôchodcov, ktorí sa síce dožili, ale platí na nich Werichove: "Člověk, by neměl zestárnout, dokud nezmoudří."
08.01.2023 - 14:15:15
05
.....človek by neveril kolko zlomyselnosti a závisti môže driemať v takej obyčajnej slovenskej náture........
08.01.2023 - 14:51:45
05
Dochodca - to nezaskatulkujes, presne ako mladika, bikera, biobikera, ebikera ... ci skulaveho, blondaka ... to len zopar ludi sniva sen o tom, ze je vsetko skatulkovatelne :-)
08.01.2023 - 14:55:32
00
Starý človek si ebikom nijako nepomôže. TH sa vyjadril "Elektrokolo (full mtb) neni pro duchodce".

Na full ebikoch vidieť samých muskular-manov a taký zakomplexovanec nevidí, že dochodcovia majú aj diagnózy a na jazdu okolo domu motor netreba.

Pozrite si vyjadrenie Gasperotti. Je to podľa neho iné jazdenie.
thumb_up0thumb_down
08.01.2023 - 15:32:02
02
....a to v česku takíto mladí ludia su už na dôchodku ?
08.01.2023 - 15:53:26
00
pbs.twimg.com
:rofl:
08.01.2023 - 16:26:50
02
renovaziar napísal:
....a to v česku takíto mladí ludia su už na dôchodku ?

Ak myslíš toho Gaspiho, tak má síce 45 rokov ale ako bývalý profi freerider sa môže cítiť na 65+. Čo si pamätám tak bol furt niekde vysekaný a na "kapačkách". Ten tomu nakladal za troch.
08.01.2023 - 16:31:54
00
milanavi napísal:
..... Werichove: "Člověk, by neměl zestárnout, dokud nezmoudří."


S týmto plne súhlasím.
Staré čínske príslovie tiež hovorí " Múdrosť prichádza s vekom, niekedy však vek prichádza sám"

Múdrosť rastie s poznaním a skúsenosťami. Treba si zachovať otvorenú myseľ a netrpiet predsudkami. Skúsenosti su naviac neprenosné. Preto kým biobiker neokúsi ebike, nepochopí to. Proste ebikeri jazdia e-fektívnejšie.
08.01.2023 - 17:03:08
01
marseluspp napísal:
... kým biobiker neokúsi ebike, nepochopí to. Proste ebikeri jazdia e-fektívnejšie.

Vyskúšal som a pochopil. Prečítaj si, čo som zistil pred vyše štyrmi rokmi. To si tu ešte nebol userom, takže to bude pre teba novinka
https://www.mtbiker.sk/forum/post1429094.html?hilit=lie%C4%8Den%C3%AD#p1429094
08.01.2023 - 17:53:28
06
keď tie elektrické rárohy budú vážiť toľko ako moje HT tak si to MOŽNO kúpim,ale až keď budem dôchodca. 25 kilové hebedo nemienim vynášať z pivnice po schodoch :D
08.01.2023 - 17:54:30
02
JoKo -super progress. Operacia srdca nieje sranda. Dnešná mládež má zničenejšie srdce ako ty. Same energodrinky niekedy aj s alkoholom, malo pohybu, samé elektropresuny ...

Na dvoch kolesách som skôr turista ako cyklista. Rad vnímam rírodu a chcem ju vidieť čo najviac. Elektro bol len taký bonus na dlhšie potulky a hlavne ma dostal z domu viacej von. Vnimam to ako doplnok, iny spósob pohybu. Nieje to modla, hoci to tu trochu zveličujem.
Najradšej som chodil cez leto po práci z popradu na tomášovský výhľad pozerať západ slnka. Na biobiku by sa mi nechcelo a asi by som to ani nestihol.

Inak ten bonus regulácie potenia sa na potulkách lesmi je teraz v zime skvelý. Súvisí to s krížami, rozoberať to nebudem.
08.01.2023 - 20:52:28
03
Šak si radšej pusti v telke nejaký prirodopisny dokument a vôbec sa nespotis ...
08.01.2023 - 22:21:26
00
marseluspp
za mňa je OK, že sa na elmotorke prejdeš, vždy lepšie ako sedieť doma...
ale toto je hejterské vlákno zamerané proti tvrdeniam, že jazda na elektre je to isté ako na normálnom biku resp, že sa na elektre rovnako alebo vlastne ešte viac natrápiš ako na klasike a to za každých okolností :lol:
však Joe70 :)
08.01.2023 - 22:33:10
06
keyboard_arrow_up