zihadlo 5 napísal:
Ôriginalne byvaju prezlečene vartymne tuez prva vydrzala vo fordaķu 8r.potom druha 4. Uvidime kedy chcipne...dlho som ju nemal na šťave..,
Alebo sa toho v lete zbavim, ked sa prestahujem pod les..
Ps aky dvihnuty kombik- 4kolku odporučate.aby mi to travu po ceste nezozralo.


to chceš nové alebo jazdené? možno oktávka scout, tá má veľký kufor
24.01.2023 - 21:18:59
00
corsairked najazdíš 20tis ročne a používaš ho aspon 6rokov? tak to máš 3600e :)
ochcavku som pozeral , ale u nas su jazdenky s menším najazdom, strašne predražené.... už nevedia čo by za to pýtali.... všetko s debilným DSG pre lenplov... a vysoký koeficient stočenia. aj ked kufor je paradny na moje haraburdie
kukám aj po tom outbacku po roku 2014 maju zmený dizel ,kde poriešili muchy. v NDR sa najdu slušne kusky s manualom do 15.. automaty si strčte niekam do zadnej časti

pozeral som aj golf variant alltrack .... to sa tiež da v NDR najsť , len všetko automat.... a koncernove nezmysly
už len najsť človeka čo chodí pre utíčka na zapad a pomože s tým


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 24.01.2023 - 21:26:40, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2023 - 21:22:50
02
Tak nová Dacia jogger 7m benzín+LPG, dojazd vyše 1300km, vyberieš zadnú lavicu ale zosilnené brzdy a pruženie ti zostane... Akurát neni štvorkolka... Ale dosť vysoké

Inak, sedel som teraz vo viac nových autách a nejak ma nepresvedčili... Fiat doblo, Peugeot rifter ešte ok... Dongfeng 5 (alebo 500???) je nadupaný ale malý pre mňa, tá Dacia, nové a to je jediné pozitívum, čo som na tom našiel naprieč všetkými modelmi a výbavami... A skončil som pri Chrysler Grand Voyager RG (aj vďaka referenciam)...


Naposledy upravil corsair dňa 24.01.2023 - 21:33:25, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2023 - 21:25:05
00
no to je problem , k domu potrebujem 4kolku to je priorita
LPG si nechaj to je tak na bratislavske rovinky
24.01.2023 - 21:27:17
00
Pozri si niečo vonku... Autoscout.nl alebo tak... Niečo nájdeš... Xtrail tiež nežral moc... Neviem či 2.0 alebo 2.2
24.01.2023 - 21:39:24
00
corsair cize mas Chryslera ? aka motorizacia a rok ? Dojmy ?
24.01.2023 - 21:44:17
01
čo ti tak vadí ten automat? tak nemci si poväčšine už nekúpia manuál... aj v teréne keď sa pohybuješ je ten automat pohodlnejší ako sa hrať furt so spojkou... a tá DSG je vlastne manuál, len to radí roboticky... pred 10 rokmi keď som auto vyberal, tiež som nechal automat, keby som musel dnes vyberať, tak už by som šiel po automate, už ma to nejak omrzelo to kvaltovanie :D radšej mať stále obe ruky na volante a keď tak si radiť pádlom... aj veci ako tempomaty, zjazdové asistenty atď majú väčší zmysel s automatom
24.01.2023 - 21:50:59
04
corsair joggera som mu nenukal prave preto, ze nie su 4*4 (ani hybrid ani automat;)), inak pohoda, spoko, 7mLpg, ani k tomu lpg netreba mat neopodstatnene predsudky zihadlo 5

Kedysi by som motor 999 3valec vysmial ci zdaleka obisiel, ale momentalne som nic lepsie (rozumne,ekonomicke,jednoduche) nenašiel.

Ps, edit: na (nebratislavske) dialnicne rovinky a dolekopce je skor to sprevodovanie 6. stupna, s lpg nema nic spolocne


Naposledy upravil Marli dňa 24.01.2023 - 22:09:00, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2023 - 22:05:48
00
zihadlo 5 napísal:
no to je problem , k domu potrebujem 4kolku to je priorita
LPG si nechaj to je tak na bratislavske rovinky

Tak neviem ci mozem vyslovit to zaklinadlo tu na fore, ale Outback by mohol byt? :)
24.01.2023 - 22:07:23
01
corsair napísal:
... A skončil som pri Chrysler Grand Voyager RG (aj vďaka referenciam)...

A nemyslis RT..? Ktory rok a motorizaciu mas... ? Je v tom aj Stow and Go..?
s 2,8 CRDI rataj tak priemerne so 9,5 l spotrebou...
24.01.2023 - 22:14:47
01
Marli napísal:
corsair joggera som mu nenukal prave preto, ze nie su 4*4 (ani hybrid ani automat;)), inak pohoda, spoko, 7mLpg, ani k tomu lpg netreba mat neopodstatnene predsudky zihadlo 5

Kedysi by som motor 999 3valec vysmial ci zdaleka obisiel, ale momentalne som nic lepsie (rozumne,ekonomicke,jednoduche) nenašiel.

Ps, edit: na (nebratislavske) dialnicne rovinky a dolekopce je skor to sprevodovanie 6. stupna, s lpg nema nic spolocne

no teraz mam len 80KW a 240NM a je to malo aj na male auto, ked mam v zadu 3 kufe naradia, v kopčekoch ledva obieham... príslop,huty,brestová,donovaly,zazrivá.... pod 2L nejdem....denne jazdím cez kopce ,aj dom je na kopci.
v zime do dolin s chlpatými lyžami... nie na parkoviska v jasnej :)
24.01.2023 - 22:23:18
00
Ak nové auto, tak by som motor až tak neriešil ale skôr by som išiel po benzíne, močovina je starosť navyše a v budúcnosti zdroj problémov... Kamióny to majú všetky a keď sa to začne kaziť tak sa v tom len topia peniaze...
Marliv hľadáčiku som mal aj dlhý logan 0.9+LPG, nemusí to byť zlé auto. Trojhrnček fabiu som mal kedysi ako náhradné vozidlo (namiesto fabie 1.6 16v) týždeň a tiež nebola až taká zlá, odhovárali to tí, ktorí o tom nevedeli nič... Na dlhšie trasy je ale fakt lepší lepší motor...

Izzy68Ešte si počkaj, ešte nieje doma, zajtra ti poviem... Ale je to na prvý dojem veľmi pohodlné sedenie a za päť minút som mal posklápané všetky sedačky v podlahe, v ten deň som prvý krát videl to auto zvnútra... Automat v osobnom aute je super tiež. Ručná brzda je nožná ?

ddemo RG 2004-2007 4q 2.8... spotreba... Ale to pohodlie!


Naposledy upravil corsair dňa 24.01.2023 - 22:34:32, celkovo upravené 1 krát.

24.01.2023 - 22:24:46
00
JoNesbo napísal:
čo ti tak vadí ten automat? tak nemci si poväčšine už nekúpia manuál... aj v teréne keď sa pohybuješ je ten automat pohodlnejší ako sa hrať furt so spojkou... a tá DSG je vlastne manuál, len to radí roboticky... pred 10 rokmi keď som auto vyberal, tiež som nechal automat, keby som musel dnes vyberať, tak už by som šiel po automate, už ma to nejak omrzelo to kvaltovanie :D radšej mať stále obe ruky na volante a keď tak si radiť pádlom... aj veci ako tempomaty, zjazdové asistenty atď majú väčší zmysel s automatom

lebo s automatom auto nerozhupeš, ked sa ti zahrabe :) som si to skusil s novým pasatom. 3x sma ho tlačili. ja soms a s manulaom vyhrabal . stačí trochu mokreho hlbšieho snehu ,rovnako je to s tlačidlovpu ručnou.. mame to v druhom aute.. neviem kde bývaš ale, u nas je pravidelne sneh... aj ked tuto zimu len mokrota
24.01.2023 - 22:32:20
10
Xtrail či pathfinder alebo nejaká mahindra je v pohode podľa mňa na toto, lyže do toho dáš, bajk tiež... alebo alternatívy...

Inak GAZ - tá dodávka je tiež super, uzávierky, redukcia, bez posilovača riadenia a akýchkoľvek zbytočných zdrojov porúch - len to už nieje príliš civilné auto, dodávka na lesnícke účely...
24.01.2023 - 22:43:01
00
audi už nemá v ponuke nejakého vyššieho kombíka? tí s tým kedysi začali..
keď nechceš SUV, tak multivan by asi tiež už bol moc? alebo buchanku, to máš krásne mechanické všetko, len tá spotreba a dynamika 🤣
24.01.2023 - 22:43:54
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up