lane assist uz povinnym prislusenstvom je od Jula 2022 pre novohomologizovane modely a od 2024 bude pre vsetky aj uz existujuce modely aut ktore sa predavaju ako nove.
jeho deaktivacia je podla EU regulacie mozna
Regulation (EU) 2019/2144 of the European
Parliament and of the Council as regards uniform procedures and technical
specifications for the type-approval of motor vehicles with regard to their emergency
lane keeping system (ELKS)
body v prilohe k danej regulacii:
3.2.1. Manual deactivation
When a vehicle is equipped with a means to manually deactivate the ELKS
function, either partially or fully, the following conditions shall apply as
appropriate:
3.2.1.1. The full ELKS function shall be automatically and fully reinstated upon each
activation of the vehicle master control switch.
3.2.1.2. The manual deactivation of the full ELKS shall not be possible with less than two
deliberate actions, e.g. press and hold on a button, or select and confirm on menu
option. It shall be possible to easily suppress acoustic warnings of the LDWS, but
such action shall not at the same time deactivate the LDWS or the CDCF.
17.02.2023 - 20:57:41
10
Jaroh napísal:
Netuším.
Teraz niekedy by sa už lane assist mal stať povinným príslušenstvom, tak tipujem, že už to ani nepôjde vypnúť?

Jazdím na firemnom VW Passat TDI rok výroby 2020 a ten lane assist sa mi nedá vypnúť. Strašne ma ruší ten zásah do volantu keď je napr. rozbitá krajnica a ja idem cez čiaru. Tlačidlom na volante vypnem lane assist, na displeji sa na pár sekúnd objaví ACC deactivated. Ale v skutočnosti sa nič nestane a lane assist je stále aktívny. Skúšala som viac krát stlačiť, podržať, rýchle stlačenia za sebou. Neúspešne. Niekto nejaký tip?
17.02.2023 - 21:00:44
01
Ja mam asi len abs a esp a to som si nie isty tym esp 😁
Ziadne asistenty nepotrebujem, nie som polovodic 😄
17.02.2023 - 21:14:33
00
Robis nieco zle. V passate sa vzdy dal a stale da deaktivovat LA.

Na packe smeroviek na konci je tlacidlo kde sa dostanes do menu asistentov a tam staci odkliknut Lane Assist.
Pozor, ak mas funkciu Travel assist (nadstavba ACC+lane assistu) tak po jeho aktivacii je samozrejme aktivovany aj Lane assist.

Pokial to fakt neide, odporucam navstivit predajcu aby sa na to pozreli, ci ide o zly postup alebo poruchu.
17.02.2023 - 21:16:09
10
No zalezi ake mas tlacidla na volante :D Na lavej strane mozes mat ovladanie tempomatu a prepinanie rezimu obmedzovaca rychlosti a tempomatu. Takto je tlacidlo asistentov na pake smeroviek. Druha verzia je, ze mas na lavej strane ovladanie tempomatu a namiesto zmeny rezimov je tlacidlo asistentov, ktore bolo predtym na pake smeroviek.

Skus sa pozriet do radia, ci nemas nastavene adaptivne vedenie v pruhu. Vtedy system dost zasahuje do riadenia.

Este doplnim k tomu lane assist, ze som mal aj "hlupu" verziu, ktora sa po jednom upozorneni vypla a mohol som letiet do garatu. Teraz mam system emergency assist - ten najprv pipa, potom parkrat dupne na par desatin sekundy do brzdy a nakoniec zacne sam spomalovat, zapne vystrazne smerovky az zastavi a stale pritom udrzi auto na ceste, neprejde do ineho pruhu. To je podla mna velmi uzitocne, lebo clovek nikdy nevie, co sa mu moze stat pocas jazdy.

Prílohy:

IMG_3435.jpeg
IMG_3435.jpeg 291.4 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil misoR dňa 17.02.2023 - 21:32:01, celkovo upravené 1 krát.

17.02.2023 - 21:26:44
01
Pozriem do toho menu. Teraz mi pán Gúgl poradil, že tým tlačidlom ide line assist vypnúť iba keď auto stojí. Nie za jazdy.
"Druha verzia je, ze mas na lavej strane ovladanie tempomatu a pod nim tlacidlo asistentov."
Mám na volante tú druhú verziu.
17.02.2023 - 21:29:19
00
Len chcem podotknúť (moj odhad, od pasa, bez guglenia), ze tie 'miliardy vodicov' spominane viackrat vyssie je prehnane vysoke cislo.
17.02.2023 - 23:34:39
00
tvl. lane assist, normálne som to musel googliť, to už je riadne yebnutá doba, už aby bolo čisto autonómne riadenie,
vodič v takom aute už je na kkt, tento a podobné systémy priamo podporujú nesústredenie sa na jazdu.
doporučujem aspoň raz riadiť auto s opotrebovaným šnekovým prevodom s vôľou aspoň 120 stupňov
maximum čo som riadil bolo tak 270 stupňov plus
a navždy sa naučíš sústrediť sa na jazdu.
.
17.02.2023 - 23:47:14
03
https://zive.aktuality.sk/clanok/7zJyY9H/tisicky-aut-skoda-hlasia-problem-riesenim-moze-byt-az-vymena-volantu-v-servise/?utm_source=aktuality.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-top-hp-najcitanejsie_new&utm_campaign=cross&_ga=2.84431067.351837378.1676443944-1525364117.1598790055
18.02.2023 - 08:40:05
00
Namiesto toho aby sa poriadne sprisnili prakticke skusky za volantom, sa riesia taketo chobotiny. Normalne by som dal podmienku, ze kto nevyrovna smyk na urcitej obtiaznosti, nevie brzdit, tak vodicak nedostane.

Ja som bol svedok, ked som bol v Centre bezpecnej jazdy na Slovakiaringu, ze z 10 aut boli 2-3 uplne lavi, ale ze uplne. Na tej plosine na smyk, smyk nevyrovnali ani na najnizsej urovni. A to su len ti, ktori si to uvedomuju (alebo ich rodina :D ) a chcu s tym nieco robit.
18.02.2023 - 09:21:22
02
Ja zas zastávam názor, že vyrovnať šmyk nepotrebuje vedieť nik, lebo k nemu ani nedôjde. Prispôsobiť rýchlosť a spôsob jazdy stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam. Bodka.
18.02.2023 - 09:28:00
011
Kristina napísal:
Pozriem do toho menu. Teraz mi pán Gúgl poradil, že tým tlačidlom ide line assist vypnúť iba keď auto stojí. Nie za jazdy.
"Druha verzia je, ze mas na lavej strane ovladanie tempomatu a pod nim tlacidlo asistentov."
Mám na volante tú druhú verziu.
Lane assist sa da vypinat pocas jazdy bez problemov, rovnako ako vsetky asistencne systemy.

Najlepsie bude stavit sa u dilera VW ked budes mat cestu okolo a ukaze ti to.
18.02.2023 - 09:30:29
01
corsair, to nemas pravdu, smyk nemusi byt nasledkom len rychlej jazdy. Defekt, vyhnutie sa prekazke ci drobny stuchanec od ineho auta atd. moze sposobit koliznu situaciu uplne rovnako.
18.02.2023 - 09:41:17
03
V predpisovej jazde a premávke taká situácia nenastane. Ja mám, myslím že dosť hodín odžitých v premávke a šmyk som mal ako 19r jogurt ale ustál som to vtedy. To bolo prvý krát keď som si vyskúšal siahnuť za svoje hranice a posral som sa z toho. Keď to niekto vyhľadáva tak nepatrí na cestu a vôbec nie do cestnej premávky.
18.02.2023 - 10:22:40
00
to je dost kratkozrake, realne skusenosti zo severskych krajin hovoria uplne inak
18.02.2023 - 10:26:28
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up