to je extrem na tom graveli, na to ani urceny nie je. a hento urobis aj na Sobi 20 keby si chcel, ale naco? :)
22.02.2023 - 16:09:12
01
cokupit... no čo už s tebou, či vlastne so mnou... (už by som sa k tomu nevracal, ale nedá mi...)

tak skúsime možno inak, či pochopíš základnú myšlienku... (alebo si skús prečítať príspevok od Jesusa, hneď pod tvojim príspevkom...)

výrobcovia bicyklov Author (ČR) a Kellys (SR) (aby ti to bolo srdcu bližšie) vyrábajú každý po 2 podobné modely bicyklov, ktoré predávajú na celom trhu EU vrátane ČR a SR... a jedného pekného dňa sa v rámci jednotného trhu v EU rozhodnú, že "donútia" nezávislých predajcov bicyklov v ČR a SR predávať iba jeden model pre ČR a druhý model pre SR, avšak vo zvyšku EU štátov sú stále dostupné všetky 4 modely spolu... ;-)

mňa by vlastne len zaujímalo, ako je to vôbec právne obhájiteľné, takto obmedziť, na základe akýchsi kartelovo vymyslených "licencií" vo vnútri EU trhu... a Rada pre vysielanie a retransmisiu, alebo SAKT čušia a držia bobríka mlčanlivosti...

PS: ale jedno je isté, že takýmito krokmi len urýchlia prechod ľudí k IPTV riešeniam, internetu, streamovacím službám a pod. a popravde... už aby to bolo...
22.02.2023 - 17:16:40
00
Kamo si úplne mimo, prirovnávaš regulované subjekty k voľnému trhu a ešte aj oblasť legislatívy autorských práv je špecifická ... neber to ako hejt, len že toto nedáš s vysokou školou života ...
22.02.2023 - 17:22:39
13
OK ak na to existuje právny rámec a umožňuje im to, tak v poriadku, ako povieš...

len sa mi trošku zdá, že toto je taká "samoregulácia" trhu dvoch súkromných televíznych staníc, a nie zásah "štátnej" (nadnárodnej) regulačnej moci... alebo porušenie práv nejakej 3. strany... toto skôr zaváňa nejakou kartelovou dohodou... oni nevysielajú to isté, ale podobné...

príklad: keby chcela Nova vysielať českú mutáciu Voice na Slovensku a naopak Markíza slovenskú mutáciu Voice v Čechách, OK beriem - majiteľ licencie ako 3. strana môže/ chce/ musí cez nejaký regulačný úrad zasiahnuť... je to "lezenie si do kapusty", pričom ale maďarskú, poľskú a neviem akú mutáciu programu Voice pozerať/šíriť v oboch štátoch umožní...

ale asi už stačilo k tomuto z mojej strany...
22.02.2023 - 17:42:18
00
Hack3r ta fotka je priamo na stranke marinu pri tom biku :-) ta dnes na tu na hlavnej stranke s mondrakerom mi ju pripomenula a trosku ma to pobavilo.
spomenul som si aj na fotky ktore dal kedysi ghost k Lectoru (predosla generacia). to keby snim robim tak ho rozlamem a reklamaciu by mi urcite neuznali :-D
22.02.2023 - 20:32:01
00
Tak nudnou fotkou zo zvaznice ci poľňačky by nezaujali tak to chapem, len zainteresovany si poklepe po čele 🙂
22.02.2023 - 20:37:00
00
cokupit napísal:
Ty saso pocmarany, co ma nejake rozhodnutie orangu s eu? Ci to brusel donutil chudakov v orange a jojke, aby sabotovali svoju konkurenciu?
Mal by si si dat od tej tv aj netu dlhu prestavku, lebo potom to takto dopada...

Jezus napísal:
Mas to nejake pomylene. Toto nie je o Orangei ani inom telco operatorovi, ale o Markize a JOJ a ich snahe o monopol na trhu. Da sa povedat, ze tu ide o kartelovu dohodu medzi nimi. Ved uvidime ako sa k tomu po pravnych analyzach postavia ostatni provideri, ale asi tiez tie stanice budu musiet vyradit z ponuky alebo nejak obmedzit rovnako ako uz v minulosti bola vyradena Nova a Prima.

Nie je to žiadne sabotovanie, kartel ani monopol. Sú to platné zákony. Televízie kupujú vysielacie práva pre určité územie a šírenie takého vysielania mimo daného územia je protiprávne. Tie televízie iba vyžadujú dodržiavanie zákonov. Logicky na tom strácajú peniaze. Preto je na internete geoblocking. Môžem použiť VPN, ale je to protizákonné. A neposkytujem to nikomu za odplatu, ako Orange etc.
Tu je trochu na vine EU, že sa to neberie ako jeden trh. Na druhú stranu, iné peniaze zaplatí za film alebo prenos F1 nemecká televízia a iné slovenská. Je to zložité.
Npr. platený obsah už je možné sledovať mimo domáceho územia v rámci EU. Keďže som si ho už zaplatil, má to logiku a tu treba EU pochváliť. Ale to by sa vzťahovalo na sledovanie Markízy, počas dovolenky v Česku. Nie Novy na Slovensku, ak žijem na Slovensku.
A muselo by to byť platené.
Takže Markízu či JOJ kameňujete zbytočne. Chránia si svoje peniaze v rámci zákona. Problém je, že sa to roky tolerovalo a naďalej sa to bude tolerovať v prípade maďarských, poľských, ukrajinských televízii. Proste sme to brali ako samozrejmosť a roky sme na to boli zvyknutí. Československý trh je v tomto dosť špecifický. Rakúšan vo Viedni nebol od malička naučený sledovať nemeckú televíziu, tak mu to nepríde divné, že mu ju jeho provider neponúka.
22.02.2023 - 22:29:03
00
Celkom dobrý frk toto ...
Môžem použiť VPN, ale je to protizákonné
22.02.2023 - 22:33:29
00
Pokiaľ použijem VPN na obídenie geoblockingu je to samozrejme porušenie pravidiel, zmluvných podmienok, autorských práv a nie frk.
Veľké streamovacie služby ako Netflix etc majú používanie VPN navyše ošetrené a blokujú ich.
22.02.2023 - 22:53:46
00
Porušenie pravidiel komerčnej spoločnosti a protizákonné sú dve rôzne veci ...
23.02.2023 - 07:31:33
02
Joe70: mylis sa, u Orange mas na to aby si mohol sledovat ceske programy podpisanu zmluvu s ceskou spolocnostou /platis mesacny poplatok/ a Orange je len sprostredkovatel.
23.02.2023 - 08:04:31
00
Madbugie mne je uprimne jedno, ci sa dohodol orange s joj a markizou, alebo jozko s marienkou. Pointa bola, ze pindas na eu, aj ked ta s tym absolutne nic nema.
23.02.2023 - 09:40:49
00
Preberá sa niekde téma dôchodkového sporenia? Nemôžem to akosi nájsť.
Vďaka
23.02.2023 - 09:54:12
00
https://www.mtbiker.sk/forum/o-hocicom/investovanie-aby-peniaze-zarabali-t47036-75.html
23.02.2023 - 09:55:33
11
Sporenie sa riesilo aj v teme O bankach, ale ked uz, tak tema o investovani je asi vhodnejsia.
23.02.2023 - 09:59:54
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up