Čo je tam
25.02.2023 - 07:44:42
00
peter120 napísal:
Čo je tam


Bubák s ebikom na chrbte :lol:
25.02.2023 - 08:01:02
05
peter120 Nic strasne, da sa to prejst v sedle. Len je to uzke pricom to je obojsmerna trasa.
25.02.2023 - 08:12:05
01
marseluspp napísal:
Skôr tu ide o to, keď si niekto mimo regiónu či zo zahranicia planuje cyklovylet a natrafí na tuto zaležitosť a vyberie sa tam. Toto by som dal preč zo značenia, pripadne znacené Extrém.

A je to tu... "Toto by som dal preč zo značenia"... o chvilu pride "toto by som vyasfaltoval", "tento strom by som na traili vyrubal","tieto korene zasypal","tuto vlnu vyrovnal","tuto zakrutu zjemnil","trento switchback ... co s nim? Kua! Nenavidim switchbacky!"... atd atd.
A co tak radsej prestat mudrovat co by mali urobit ini a zacat rozmyslat o tom, co by si mal urobit ty? Napr. "mal by som postupne zlepsit svoju techniku jazdy","mal by som sa naucit citat mapy - nielen ruzove ciarky".
Ale najlepsie je napisat: "Nejaký blb na mapách cz označil tú trasu za cyklotrasu".
To je nejaky problem ak sa trasa zmeni a je "nad tvoje schopnosti" otocit sa a uz bud nikdy neprist alebo to zobrat ako vyzvu a po zlepseni techniky skusit znova ci to das?
Radim ti, urob to cim skor, pretoze mozno pridu casy, ked mnohe cyklotrasy budu pre e-biky zakazane.
Vela ludi tam jazdi a su z tejto trasy nadseni.
Aj takto spoznas ebikera. Mysli si, ze vsetci "planuju" trasy ako on - v mape je ruzova ciarka - idem do toho.
Zijes v Poprade a najpouzivanejsi turisticky chodnik v tatrach si za cely zivot nepresiel? Aj takto poznas ebikera.
Ale kazdy ebiker to moze zmenit.
V mape mas ze je to narocna trasa. Len ak ides do neznameho terenu treba citat viacero zdrojov, cykloatlas (mas tam aj narocnost), ak nerozumies znackam, vrstevnicam, nepoznas prevazujuce zlozenie jednotlivych pohori, tak su aj fotky na googlemaps, freemap s vrstvou fotografii
(pozri odlisenie - plna, prerusovana, bodkovana)
Príloha:
brncalka.jpg
brncalka.jpg 245.87 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2023 - 08:34:50
05
Minikin napísal:
A je to tu... "Toto by som dal preč zo značenia"... o chvilu pride "toto by som vyasfaltoval", "tento strom by som na traili vyrubal","tieto korene zasypal","tuto vlnu vyrovnal","tuto zakrutu zjemnil","trento switchback ... co s nim? Kua! Nenavidim switchbacky!"... atd atd.
A co tak radsej prestat mudrovat co by mali urobit ini a zacat rozmyslat o tom, co by si mal urobit ty? Napr. "mal by som postupne zlepsit svoju techniku jazdy","mal by som sa naucit citat mapy - nielen ruzove ciarky".
Ale najlepsie je napisat: "Nejaký blb na mapách cz označil tú trasu za cyklotrasu".
To je nejaky problem ak sa trasa zmeni a je "nad tvoje schopnosti" otocit sa a uz bud nikdy neprist alebo to zobrat ako vyzvu a po zlepseni techniky skusit znova ci to das?
Radim ti, urob to cim skor, pretoze mozno pridu casy, ked mnohe cyklotrasy budu pre e-biky zakazane.
Vela ludi tam jazdi a su z tejto trasy nadseni.
Aj takto spoznas ebikera. Mysli si, ze vsetci "planuju" trasy ako on - v mape je ruzova ciarka - idem do toho.
Zijes v Poprade a najpouzivanejsi turisticky chodnik v tatrach si za cely zivot nepresiel? Aj takto poznas ebikera.
Ale kazdy ebiker to moze zmenit.
V mape mas ze je to narocna trasa. Len ak ides do neznameho terenu treba citat viacero zdrojov, cykloatlas (mas tam aj narocnost), ak nerozumies znackam, vrstevnicam, nepoznas prevazujuce zlozenie jednotlivych pohori, tak su aj fotky na googlemaps, freemap s vrstvou fotografii
(pozri odlisenie - plna, prerusovana, bodkovana)
Príloha:
brncalka.jpg

Veď nie ze by si nemal pravdu,ale tie skúsenosti sa odjakživa zbierajú metódou pokus-omyl...
Veď čítať akykolvek návod je to posledné ?
Až keď sa v tom človek ako tak orientuje,pochopí že ma zmysel si hľadať info z viacerých zdrojov.
A čo tak sledujem ako je to za dedinou v Rakúsku,tam pomaly pokiaľ nie je cyklotrasa,je rovno zákaz vjazdu cyklistom, aj na hradzi okolo Dunaja...
Alebo nová zonacia územia Veľkej Fatry... Čítaj navstevny poriadok,čo je tak zaživne ako čítanie Zákonníka práce...
A vzhľadom na nárast masoveho záujmu o pobyt v prírode by ozaj nemuselo byť naškodu značenie robiť úplne blbuvzdorné...
25.02.2023 - 09:10:23
00
Ano, moze byt aj pokus omyl. Ale nie tak, ze svoj omyl budem vydavat za mantru a budem volat po zruseni danej trasy.
To uz potom moze v mene 95% ludi na slovensku ziadat zrusenie vsetkych ciernych zjazdoviek pretoze oni to urcite nezozjazduju. A niekto si pozrie, zjazdovka je, naplánuje lyžovačku s deťmi a..... tragédia na svete.
Zrušme čierne zjazdovky!
25.02.2023 - 09:52:51
01
Asi si ma nepochopil. Ani v naznaku som nepozadoval zrusenie ci upravy trasy na Brncalku. Skor mi islo o to nenahanat tam kazdeho kto uz dokaze prejst kusok cesty mimo asfalt. To nie je hanba prinajmensom v debate priznat, ze je to technicky narocna trasa. Je mnozstvo ludi co pridu napr. prvy krat do Tatier a chcu si nieco vychutnat. Stretol som na Brncalke chlapika s klasickou Eskou co sa predavala kedysi pred 30-40 rokmi (netusim ci este existuju a ake maju teraz modely). Pokial to nebol akrobat tak musel tlacit skoro celu cestu hore i nazad.
25.02.2023 - 10:05:16
00
Pišta, veď tu nie o teba ide, veľmi dobre si napísal že je to "lakocinka" pre smotánku Teba mám v inej kategórii. to Marcel z Popradu chce tu trasu zrušiť,pretože on tam raz bol a nedal to s úsmevom na tvári pnapriek pripomoci svojej hordy od vzrušenia pistiacich elektrónov. Tak je podľa neho nepotrebna.


Naposledy upravil Minikin dňa 25.02.2023 - 10:17:47, celkovo upravené 1 krát.

25.02.2023 - 10:10:19
01
Pisal:. Toto by som dal preč zo značenia, pripadne znacené Extrém.
25.02.2023 - 10:17:15
01
"horda od vzrušenia pistiacich elektrónov" :D :y:
25.02.2023 - 10:19:17
02
Ludia, toto je jedina tema na celom fore kde vam s radostou davam paciky :) len tak dalej :clap:
25.02.2023 - 11:42:33
00
Lyziari to maju zavedene. Farebne znacenie obtiaznosti trasy (v pripade, ze ide o znacenu cyklotrasu). Pokial si najdem inu trasu tak si to musim vyhodnotit sam. Vcitane legalnosti jej vyuzitia. Nepojdem do detialov ako je vplyv dalsich okolnosti (blato, lad, rozptylujuce krasne odalisky v okoli ...)
25.02.2023 - 22:15:24
00
alebo iné okolnosti na trase :)
s1.wklcdn.com
25.02.2023 - 22:22:10
02
2011 - stare zlate casy :clap: To mozno este e-biky ani neboli.

Prílohy:

2011.jpg
2011.jpg 297.39 KiB thumb_up0thumb_down

25.02.2023 - 23:00:00
02
Pista (v dobrom), pozor na autorske prava, to nie je len tak, orezat fotku
26.02.2023 - 00:01:38
01
keyboard_arrow_up