Človek si tak maže fotky vo fóne, i nájde záber z leta z južnej Moravy. Aby som teda upresnil, že prečo som to fotil, a prečo to sem dávam, je ten modrý "bicykel" chalana.

Úprimne - dovtedy som nemal ani tušenia o detských elektrobicykloch. A hoci pri urputnom myšlienkovom experimente viem teoreticky nájsť situáciu, kde by také e-biky význam mohli mať, v praxi mi to príde ako absolútne absurdná idea, dokonale ilustrujúca moderných tzv. kosačkových rodičov.

Ja fakt nepatrím na túto planétu... :D

Prílohy:

297532321_1228050141275206_4003553696643370568_n.jpg
297532321_1228050141275206_4003553696643370568_n.jpg 265.3 KiB thumb_up0thumb_down

26.02.2023 - 02:34:12
02
Marli napísal:
Pista (v dobrom), pozor na autorske prava, to nie je len tak, orezat fotku

Chapem tu poznamku ale ak nam to visi na stranke uz 12 rokov a nekseftujeme s tym, tak majitel prav na to dufam kasle a odpustil nam ... :tmi:
26.02.2023 - 07:16:34
00
Eddie_G napísal:
Úprimne - dovtedy som nemal ani tušenia o detských elektrobicykloch. A hoci pri urputnom myšlienkovom experimente viem teoreticky nájsť situáciu, kde by také e-biky význam mohli mať, v praxi mi to príde ako absolútne absurdná idea, dokonale ilustrujúca moderných tzv. kosačkových rodičov.

ja ma zas taku skusenos, ked som isiel na Kubinku, ma obehla e-bajkerska 3-clenna rodinka(ani bu ani mu, taka klasika). Ichj synacik si ma na dvoch zakrutach pockal a "vychutnal". Asi mu to dobre padlo, ze ukazal ako to jemu ide a mne nie :-D
26.02.2023 - 07:52:31
13
na kubínke sa tiež rozmohol ten ebike nešvar, dole otvorili pre pastikarov požičovňu :)
26.02.2023 - 07:56:34
00
zihadlo 5 napísal:
na kubínke sa tiež rozmohol ten ebike nešvar, dole otvorili pre pastikarov požičovňu :)

Veď keď vedľa otvoríš požičovňu kvalitných bicyklov a konkurencne ich polizis,miestna biobikerska komunita ťa vyhlási za svätého...
Alebo tomu ani sam neveríš ??
26.02.2023 - 08:42:50
00
kocnere napísal:
ja ma zas taku skusenos, ked som isiel na Kubinku, ma obehla e-bajkerska 3-clenna rodinka(ani bu ani mu, taka klasika). Ichj synacik si ma na dvoch zakrutach pockal a "vychutnal". Asi mu to dobre padlo, ze ukazal ako to jemu ide a mne nie :-D

A prečo by ťa mali zdraviť ? Stále tu tvrdíte že to sú motorkári, čo ako určite vieš je iná komunita, tak nechápem dôvod prečo ti to vadí, že ťa nepozdravili.
26.02.2023 - 09:15:56
01
Eddie_G napísal:
Človek si tak maže fotky vo fóne, i nájde záber z leta z južnej Moravy. Aby som teda upresnil, že prečo som to fotil, a prečo to sem dávam, je ten modrý "bicykel" chalana.

Úprimne - dovtedy som nemal ani tušenia o detských elektrobicykloch. A hoci pri urputnom myšlienkovom experimente viem teoreticky nájsť situáciu, kde by také e-biky význam mohli mať, v praxi mi to príde ako absolútne absurdná idea, dokonale ilustrujúca moderných tzv. kosačkových rodičov.

Ja fakt nepatrím na túto planétu... :D


Zodpovední rodičia vedúci deti od malička k športu :D :facepalm:

Ale zase ma to už neprekvapuje, keď vidíš decká na kolobežkách, tak na 90% na elektrike.
26.02.2023 - 09:32:04
00
Hosť napísal:
A prečo by ťa mali zdraviť ? Stále tu tvrdíte že to sú motorkári, čo ako určite vieš je iná komunita, tak nechápem dôvod prečo ti to vadí, že ťa nepozdravili.

Mne to nevadi, ja len konstatujem. Kedysi bolo normale(aj mna tak ucili), ze sa navsevnici lesa navzajom zdravili bezohladu na to, ci su pesiaci/cyklisiti... No v poslednej dobe ked nieko pozdravim (pesiaka/cyklistu), tak nema zjavne ani tolko vychovania aby sa slusne odzdrvil, trebarz v PL je to uplne naopak. Nova doba: "Host vyhadzuje vrchniho". Tak ja si z toho tazku hlavu nerobi, to sa nemusis bat :-)
26.02.2023 - 09:49:54
00
Ja zdravím AHOJ v horách, v lese všetkých. Teda nie na trase Popradské pleso - Rysy alebo Snilovské sedlo - Chleb :lol: ale zo skúseností sa ebikeri naozaj neodzdravia. Jedna žaba sa na mňa osopila, že som si s ňou nepotykala :tmi: Ani by som nechcela, keď už :lol: A nejde o ebike. Zato starší ľudia ktorí chodia do hôr celý život, nemajú problém s pozdravom AHOJ. A to je jedno, či sú to pešiaci alebo bikeri. Väčšinou si vymeníme aj pár viet.
26.02.2023 - 10:12:51
011
Detto. Ebikerov už nezdravím vôbec, oni sú skrátka iní.
A že som ich už niečo postretal.
26.02.2023 - 10:16:25
02
Tak ja keď môžem (teda že práve nelapám dych alebo som duchom neprítomný) na ebiku zdravím na frekvenciou “riedkej” trase. Na hustej magistrále stíham len zdvihnúť prsty ?…ale už sa mi pár krát stalo, ze vrčanie motora zavrelo ústa a spôsobilo preklínajúci pohľad ?. Vtedy prepnem na turbo, nech má k tomu ten jazdec aj dôvod a zmiznem v diaľke ?‍♂️. Btw. v prípade, ze to niekomu ide ťažko do kopca. zišla by sa mu pomoc a je ochotný ju prijať aj od “bubáka”, tak ho vezmem do primeraného háku, a s úsmevom na tvári to dáme na vrchol spolu ?
26.02.2023 - 10:47:50
00
Truhlik50plus napísal:
Tak ja keď môžem (teda že práve nelapám dych alebo som duchom neprítomný) na ebiku zdravím na frekvenciou “riedkej” trase. Na hustej magistrále stíham len zdvihnúť prsty ?…ale už sa mi pár krát stalo, ze vrčanie motora zavrelo ústa a spôsobilo preklínajúci pohľad ?. Vtedy prepnem na turbo, nech má k tomu ten jazdec aj dôvod a zmiznem v diaľke ?‍♂️. Btw. v prípade, ze to niekomu ide ťažko do kopca. zišla by sa mu pomoc a je ochotný ju prijať aj od “bubáka”, tak ho vezmem do primeraného háku, a s úsmevom na tvári to dáme na vrchol spolu ?


Jaaaj, v takýchto prípadoch je lepšie dosiahnuť vrchol sám (rozumej stúpanie) :P
26.02.2023 - 11:07:10
02
Nielen eckari nezdravia, ale aj ziletkari su sorta sama o sebe
26.02.2023 - 11:25:03
07
Nemajú čas zdraviť, naháňajú v hlave predstavu, že majú za chrbtom Sagana, Jonasa Vingegaarda, Wout van Aerta :lol: :lol:
26.02.2023 - 11:37:29
05
nickovw08 napísal:
Nielen eckari nezdravia, ale aj ziletkari su sorta sama o sebe

No no no, ja na ziletke zdravim vsetkych okrem bezhelmakov a odzdravia len ziletkari resp tak polovica, mtb ma ignoruju ale ked idem na mtb tak ti isti ma odzdravia ale cestni na mna kukaju akoze co akoze ukazujem a preco ich zdravim. Je to o ludoch, najviac narcisov podla mna jazdi cestu.
26.02.2023 - 11:43:03
02
keyboard_arrow_up