V predošlom príspevku na konci je odkaz.
Tu sú konkrétne príklady zas od toho druhého, ktorému som písal:
https://www.openstreetmap.org/way/649245696Cesta, ktorá nevedie nikam - v skutočnosti pokračuje normálne lesom, dokonca je to celkom dobrá zvážnica, ale nemám záznam gps, tak ju nechcem dokresľovať.
https://www.openstreetmap.org/way/998486611https://www.openstreetmap.org/way/998486613https://www.openstreetmap.org/way/998486613Tieto cesty sú v orechovom sade, ktorý je súkromný a oplotený. Navyše niektoré už ani nie sú na leteckých snímkoch. Oplotenie som dokreslil kde som vedel, ale takýchto prípadov je v okolí viac, napríklad aj v areáloch FVE.
Potom napríklad takáto cesta:
https://www.openstreetmap.org/way/1000450059Dokonca označená ako grade=3, ale v skutočnosti sa nedá prejsť ani pešo, sú tam úplne zarastené úseky, ktoré sú neprechodné už niekoľko rokov. Určite ju kreslil podľa DMR 5.0, kde je veľmi dobre viditeľná, keďže ide o starú zvážnicu zarezanú hlbšie do terénu.
Potom aj takéto krátke špecialitky:
https://www.openstreetmap.org/way/998336134Tých je tam plno od neho - môžu evokovať, že nejako prepájajú iné cesty, ale napríklad táto konkrétna prechádza cez uzavretý plot do súkromného areálu bývalého družstva a vlastne ani neexistuje, bola zoraná.
Snažím sa ho opravovať, hlavne také významnejšie trasy, keď si všimnem že niekde zakreslil nezmysel.
A čo som si všimol, tak upravuje asi územie celého Slovenska, no ale ak to robí takto...