Toto je super taká osveta, lebo vídam stále viac a viac ľudí bez prilby. Toto nepochopím bicykle za 3-4-5-6 tisíc a na prilbu za 50-150 eur neostalo. Potom druhý prípad, prilba na riaditkách, priznám kedysi dávno 10 r dozadu, som to tiež robil pri výšľapoch, ktosi mi vtedy čosi povedal,poučil ma, odvtedy nosím štýlom, nasadím doma a dolu dám až doma, max keď kdesi zastavíme, na chate jasné vtedy ju ma dolu každý. Najviac ma zarazilo, keď som sa pred rokmi dočítal, že u nás už nie je na cestách povinná a už ani mimo obce kedysi bolo aspoň to.
10.04.2023 - 17:21:45
04
Johnny80 napísal:
Toto je super taká osveta, lebo vídam stále viac a viac ľudí bez prilby. Toto nepochopím bicykle za 3-4-5-6 tisíc a na prilbu za 50-150 eur neostalo. Potom druhý prípad, prilba na riaditkách, priznám kedysi dávno 10 r dozadu, som to tiež robil pri výšľapoch, ktosi mi vtedy čosi povedal,poučil ma, odvtedy nosím štýlom, nasadím doma a dolu dám až doma, max keď kdesi zastavíme, na chate jasné vtedy ju ma dolu každý. Najviac ma zarazilo, keď som sa pred rokmi dočítal, že u nás už nie je na cestách povinná a už ani mimo obce kedysi bolo aspoň to.

Suhlas. Je to nekonecna diskusia. Periodicky sa to objavuje aj tu vo fore v roznych temach. V BA mame dokonca koaliciu exotov, ktori vyslovene proti prilbam bojuju/bojovali. Co sa ale tyka sutaznej cestnej cyklistiky, mohol by nam objasnit, preco nenosi prilbu popularny odbornik na cyklistiku a sam spickovy trener, vrchar, casovkar a spurter. Minimalne tak fundovane, ako vysvetlil, preco Pogacar nikdy v zivote nevyhra flandry ;)
10.04.2023 - 19:34:03
01
No ja som hlavne dnes na Ba hrádzi videl veľa žien na cestných bicykloch, oblečené ako zo žurnálu a aj prilby mali ?
10.04.2023 - 19:41:48
10
Volodja napísal:
Suhlas. Je to nekonecna diskusia. Periodicky sa to objavuje aj tu vo fore v roznych temach. V BA mame dokonca koaliciu exotov, ktori vyslovene proti prilbam bojuju/bojovali. Co sa ale tyka sutaznej cestnej cyklistiky, mohol by nam objasnit, preco nenosi prilbu popularny odbornik na cyklistiku a sam spickovy trener, vrchar, casovkar a spurter. Minimalne tak fundovane, ako vysvetlil, preco Pogacar nikdy v zivote nevyhra flandry ;)


by si aj mohol vediet ked si nám už tak pekne zdôvodnil prečo Sagan spadol, nenosím prilbu preto aby som bol pozornejší a nepadal, presne jak si povedal prečo Sagan spadol - že preto lebo dával menší pozor :D keby nemal prilbu tak by nespadol - by si dal väčšieho bacha na lebku :D presne jak si povedal že by si dával potom väčší pozor


Naposledy upravil Hosť dňa 10.04.2023 - 20:14:18, celkovo upravené 1 krát.

10.04.2023 - 20:07:37
00
Hej a ten sviniar, čo ťa zostrelí, by ťa nezostrelil, keby nemal prilbu. Určite.
10.04.2023 - 20:13:04
00
si nedovolí :D bojí sa o moju nekrytú lebku :D
10.04.2023 - 20:15:52
00
Twl, tak takuto "logiku" som teda este nevidel :D ja si davam pozor napriklad preto, lebo ma doma cakaju, lebo nechcem mat bicykel na kasu (zbytocne vydavky), lebo sa nechcem prizabit. Ale zvysovat pozornost nenosenim prilby...
10.04.2023 - 20:32:23
03
media.tenor.com
10.04.2023 - 20:35:01
00
odkedy sa dá logika vidieť ? :D ved je to len činnosť na úrovni obrazu počas orientácie subjektu v sitácii, pozri na staxa aky je dezorientovany, len dokola pleska rukami, ... :D
10.04.2023 - 20:35:22
00
Ja si davam pozor aby som nemusel kupovat dalsiu drahu prilbu ?
10.04.2023 - 20:48:31
04
https://www.bikeradar.com/news/team-jumbo-visma-adjustable-tyre-pressure-system/

Značka hovorí, že otáčanie kolies bicykla poháňa valce pumpy, ktorá je držaná v náboji kolesa.

Aby sa ušetrila batéria pumpy, jazdec ju môže vypnúť, keď sa nepoužíva, pomocou pneumatickej spojky na riadidlách, podľa KAPS.

Úzky ventil spájajúci náboj s ventilom pneumatiky bicykla údajne stláča prúd vzduchu, aby umožnil rýchle nafúknutie alebo vyfúknutie.

Hub sa spáruje s diaľkovým ovládačom na riadidlách cez Bluetooth alebo ANT+. Stlačením tlačidla nahor alebo nadol sa tlak zvyšuje alebo znižuje. Aktuálny tlak je možné zobraziť na cyklopočítači podľa KAPS.

Ak si jednoducho želáte udržiavať rovnaký tlak v pneumatikách, KAPS hovorí, že systém dokáže udržať nastavený tlak v pneumatikách, dokonca aj zjavne pridáva vzduch, keď zaznamená defekt.

Prílohy:

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 15.47 KiB thumb_up0thumb_down

Bez názvu.jpg
Bez názvu.jpg 8.95 KiB thumb_up1thumb_down

10.04.2023 - 20:52:51
03
Ale pravdepodobne len do nejakej miery. Laporte to mal a menil zadné koleso kvôli defektu, vďaka čomu vypadol z prvej skupiny (alebo stíhacej, nepamätám si už presne) a Van Aert tam ostal sám.
10.04.2023 - 21:13:37
02
Zrejme podla velkosti defektu . to bud stiha alebo nestiha dofukovat. na kocky super vec. Mna by najviac potesilo keby vymysleli retaz co netreba mazat a nespini sa :)
11.04.2023 - 20:06:18
00
To vymysleli, vola sa to remen 😁
11.04.2023 - 20:26:48
02
https://sportweb.pravda.sk/cyklistika/clanok/663597-neprisiel-som-sa-sem-na-niekoho-hrat-ked-bude-treba-dam-aj-masaz-vravi-sagan
13.04.2023 - 10:47:52
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up