Z toho policajného príspevku ma pobavilo, že cyklista sa môže predchádzať iba tam, kde je prerušované stredová čiara ak teda nie je možnosť zachovať odstup 1,5 m pri predchádzaní. Pamätáte si niekto z výjazdov, že by za Vami išiel vodič, kde je plná čiara a čakal kým skončí a predišiel Vás aj vtedy ak celú dobu nešlo nič oproti a bol dobrý výhľad? Však vodiči predchádzajú bežne aj v zákrutách cez plnú čiaru a tu chceme po nich ešte odstup? Hlavne ak sa mu niečo odrazu zjaví v protismere v tej zákrute a on sa ešte natlačí na cyklistu.
21.04.2023 - 13:59:00
00
Presne, normalne s otvorenymi ustami citam co za mentalnych atletov tam pise. Schopny ta zabit, len aby nemusel co i len na sekundu spomalit.
21.04.2023 - 13:59:18
01
JOLI napísal:
Pamätáte si niekto z výjazdov, že by za Vami išiel vodič, kde je plná čiara a čakal kým skončí a predišiel Vás aj vtedy ak celú dobu nešlo nič oproti a bol dobrý výhľad? Však vodiči predchádzajú bežne aj v zákrutách cez plnú čiaru a tu chceme po nich ešte odstup?


Zazil som to pred mesiacom. Bohuzila v Spanielsku. Realne mi bolo az blbo ako idu za mnou auta - siroka krajnica ja na nej, prerusovana ciara, mala zakruta - auta aj tak poctivo cakali. Vzdy, cely tyzden. Zazil som vela ohladuplnych lokalit ale toto bol uplny extrem (oblast medzi Valenciou a Alicante).
21.04.2023 - 14:05:08
02
jammin napísal:
Zazil som to pred mesiacom. Bohuzila v Spanielsku. Realne mi bolo az blbo ako idu za mnou auta - siroka krajnica ja na nej, prerusovana ciara, mala zakruta - auta aj tak poctivo cakali. Vzdy, cely tyzden. Zazil som vela ohladuplnych lokalit ale toto bol uplny extrem (oblast medzi Valenciou a Alicante).

To bude tým, že je tam malý podiel stredoeurópskych šoférov.
21.04.2023 - 14:07:07
02
Zubesuch napísal:
vzdy ked obieham cyklistu riadim sa odpovedou na otazku: Ako by som chcel aby ma toto auto obehlo keby som ja na tom bicykli? Zatial to myslim funguje,
ale plati to aj opacne, ked som na bicykli tak sa snazim spravat tak aby som nesposoboval nikomu z ucastnikov cestej premavky stres.
Ale neosvojili si taketo spravanie vsetci. To je pravda.



Ja ak nahodou s takymi vodicmi pridem neskor do konaktu (semafor, kolona a pod) tak sa ich uplne kludne vzdy spytam ci by boli OK ak by takto videli ze niekto obieha ich dieta. Obcas to zafunguje...
21.04.2023 - 14:07:54
00
k tomu obchádzaniu a odstupu ... presne príklad je devínska cesta a tamojší cyklopruh ... kým tam nebol, väčšina vodičov ma obiehala zoširoka a keď nemohla počkala alebo šla okolo zníženou rýchlosťou opatrne. Keď tam namaľovali oddelený pruh pre cyklistov a vodičom ostal ten ich uzučký tak si to rúbu vo svojom pruhu a na mňa absolútne neberú ohľad ... len pár vodičov obchádza aj tak oblúkom ... vrchol bola dnes nejaký vyklápačka, šla dobrých 70-80 tesne po čiare ... krásne mnou zamával poryv vzdychu
21.04.2023 - 14:55:15
04
JOLI napísal:
Z toho policajného príspevku ma pobavilo, že cyklista sa môže predchádzať iba tam, kde je prerušované stredová čiara ak teda nie je možnosť zachovať odstup 1,5 m pri predchádzaní. Pamätáte si niekto z výjazdov, že by za Vami išiel vodič, kde je plná čiara a čakal kým skončí a predišiel Vás aj vtedy ak celú dobu nešlo nič oproti a bol dobrý výhľad? Však vodiči predchádzajú bežne aj v zákrutách cez plnú čiaru a tu chceme po nich ešte odstup? Hlavne ak sa mu niečo odrazu zjaví v protismere v tej zákrute a on sa ešte natlačí na cyklistu.

Ano, celkom bezne ale nie v tomto state 😁
21.04.2023 - 15:19:38
00
Touto cestou chcem poprosiť vodičov, zvlášť busákov a dodávkárov, keď ,,popojíždite" v kolóne, a ide cyklista po krajnici, prosím, neblokujte a ešte horšie - nevytláčajte naschvál cyklistov, keď Vás idú práve obehnúť a už sú na úrovni Vašeho zadného pravého rohu tým, že otočíte volant doprava a autom sa začnete tlačiť doprava a pomaly zavierať krajnicu. Hlavne, keď tá krajnica je široká 10 cm a potom je hneď obrubník a chodník, konkrétne ja myslím kolónu do Ilavy v Klobušiciach zo smeru Dubnice nad Váhom. Je to ohrozenie a pre cyklistu nepríjemná situácia a aj Vy si zbytočne vyrobíte problémy, keď Vám cyklista zavadí o zrkadlo alebo oškrie riadidlami auto alebo nedaj Bože padne na ten obrubník a len narobíte problémy a starosti navyše cyklistovi (zdravotné) a aj sebe (trestno-právne). A úplne zbytočne, keďže problémov a starostí máme každý asi už aj tak dosť, tak prosím nepridávajte ďalšie. Cyklisti jazdou na bicykli sa snažia robiť niečo pre svoje zdravie, aj pre planétu, že nespaľujú benzín a naftu, ale tak akurát cukry a tuky, a tak môže cyklista aj Vy dýchať menej znečistený vzduch. A v neposlednom rade pomáhame aj Vám vodičom, že za každého cyklistu je na ceste o jedno auto menej, teda je zápcha menšia a o to ju prejdete rýchlejšie. Ďakujem!
21.04.2023 - 15:45:42
03
jammin napísal:
Zazil som to pred mesiacom. Bohuzila v Spanielsku. Realne mi bolo az blbo ako idu za mnou auta - siroka krajnica ja na nej, prerusovana ciara, mala zakruta - auta aj tak poctivo cakali. Vzdy, cely tyzden. Zazil som vela ohladuplnych lokalit ale toto bol uplny extrem (oblast medzi Valenciou a Alicante).

Gran Canaria je to iste. Aj ked Spanieli maju ze nedodrzanie odstupu od cyklistu 200E pokutu...
21.04.2023 - 16:01:00
00
lapaloma napísal:
k tomu obchádzaniu a odstupu ... presne príklad je devínska cesta a tamojší cyklopruh ... kým tam nebol, väčšina vodičov ma obiehala zoširoka a keď nemohla počkala alebo šla okolo zníženou rýchlosťou opatrne. Keď tam namaľovali oddelený pruh pre cyklistov a vodičom ostal ten ich uzučký tak si to rúbu vo svojom pruhu a na mňa absolútne neberú ohľad ... len pár vodičov obchádza aj tak oblúkom ... vrchol bola dnes nejaký vyklápačka, šla dobrých 70-80 tesne po čiare ... krásne mnou zamával poryv vzdychu

Obdobne Pionierska. Odkedy je to ochranné značenie, tak sú to iba tesnotky. Zhoršenie situácie. Pritom mesto tam malo možnosť regulerne rozšíriť tú ulicu aby tam boli plnohodnotné cyklopruhy a autá mali zachovanú šírku j.p.
21.04.2023 - 16:50:14
00
viem ze ma to nezachrani, ale obcas to ma psychologicky efekt a obchadzaju ma na sirsie :-D taka hovadina z decathlonu za par eur

Prílohy:

20220701_152153.jpg
20220701_152153.jpg 444.5 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2023 - 20:33:20
02
dufam, ze nenatrafis na psychopata, ktoreho to k niecomu vyprovokuje
21.04.2023 - 20:59:51
00
Existuje aj tuningova verzia, s klincami na okraji. (Nemam ;),len som videl - ale je to uz zbytocna eskalacia)
21.04.2023 - 23:15:08
00
Stax napísal:
Gran Canaria je to iste. Aj ked Spanieli maju ze nedodrzanie odstupu od cyklistu 200E pokutu...


Na GC aj Tenerefi som bol xy krat a ver mi toto sa neda porovnat. Ale nie je to samotnou neohladuplnostou domacich na ostrovoch ale tym ze je tam vela turistov (ktori to nerespektuju) a tiez ovela hustejsia doprava. Toto bol taky extrem ze som to nezazil zatial nikde.
22.04.2023 - 07:08:26
01
Vodic, ktory zabil Ada Babica ma od stvrtka pravoplatny rozsudok: "Krajský súd v Prešove vo štvrtok (20. 4.) potvrdil rozsudok Okresného súdu... so skúšobnou dobou troch rokov uložil aj trest zákazu činnosti vedenia motorových vozidiel všetkých druhov na štyri roky"
Za usmrtenie tri roky podmienky a financny trest... je mi z toho smutno :headbang: :worried: O 4 roky ma vodicak spat a moze zabijat znova.
Zdroj: https://spravy.rtvs.sk/2023/04/vodic-ktory-vlani-zabil-mladeho-cyklistu-si-vypocul-definitivny-rozsudok/
22.04.2023 - 09:41:57
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up