nie to boli ti co si myslia ze su lepsi ,len preto ze ja uz mam ecko,pritom sa vozia po niecom, co ja pomaham stavat a udrziavat ...
21.05.2023 - 08:22:20
00
kvakob napísal:
nie to boli ti co si myslia ze su lepsi ,len preto ze ja uz mam ecko,pritom sa vozia po niecom, co ja pomaham stavat a udrziavat ...


Je to o ľuďoch, nie o biku ;) Cestní cyklististi sa mi nezdravia tiež, keď ma vidia na mtb a nedajbože musím ísť po ceste. Vyzerám asi ako úchyl alebo trápne :lol:
21.05.2023 - 08:37:58
06
Čiže by sa to povahovo nemalo deliť na biobikerov a ebikerov ale na cyklistov s priamymi riaditkami a so zatočenými riadidkami - zakrutencami.
U zakrutencov je najviac cítiť nadradené správanie, cyklistika patri im tak ako aj cyklochodniky a cesty a ostatní sú taka nejaká podradna odnož nečistého pôvodu.

Najhorší zo zakrútencov sú uctievači čistého asfaltu. Pre nich je každá jazda Tour de France a tak sa aj správaju.
21.05.2023 - 09:04:59
04
Galuskari idu tak rychlo ze nestihnes pozdravit.
21.05.2023 - 09:32:23
01
cestaka treba predbehnut, potom si vas vsimne :D (netyka sa ebikerov, ti nedaju viac ako 25km/h)
21.05.2023 - 10:18:12
04
Haha, dnes kazdy druhy ebiker uz ma odblokovane 😁
21.05.2023 - 10:21:37
00
jaaj takze potom eckari maju vlastne handicap ich to nepusti viac ako 25km/h ani za vlastne :D
21.05.2023 - 10:27:27
00
Keby vedeli ist 25+ za vlastne tak nepotrebuju motor ani pod 25 😁
21.05.2023 - 10:30:24
01
jasnee ...haters gona hate ,"neviem o tom nic ,ale mam jasnu predstavu, ako to (podla mna ) funguje a fungovat ma a vsetci predsa maju zit ako ja ...." :)
21.05.2023 - 10:34:45
00
K žiletkárom by som aj ja vedel vyjadriť... Zdravenie sa netreba rozoberať v tomto prípade, väčšinou sú zažratí do svojej jazdy. Skôr ich jazdu najmä po cyklotrase. Dolu kopcom letí a keď ide dieťa oproti tak óóoókurrrŕŕŕ......w....a, potom si zodpovedný sprievod toho dieťaťa musí nadosmrti vyčítať, že niekto kvôli malému nebude mať kom.

Prečo keď má niekto pretekársky bicykel, tak rozum nechá doma na vešiaku? Ako v pohode, nech si ide ale po ceste, kde nebude ohrozovať ostatných, najmä deti.

A k tým, čo myslia, že deti nemajú čo hľadať na cyklo-trase/chodníku/ceste... Vy ste sa učili bicyklovať po ceste, keď bolo možno ¼ áut a nejazdilo sa tak veľmi, lebo aj tá doprava bola ekonomicky menej dostupná a rýchlosť jazdy bola tiež nižšia... Kde sa majú tie deti učiť základy?
Tak... Ťažký kameň som zo srdca zvalil do tejto témy
21.05.2023 - 10:39:24
17
corsair napísal:

Prečo keď má niekto pretekársky bicykel, tak rozum nechá doma na vešiaku? Ako v pohode, nech si ide ale po ceste, kde nebude ohrozovať ostatných, najmä deti.

Zaujimave toto citat od sofera a este sofera velkeho nakladaku.

Tam stale cita a pocuva clovek ze co zavadziam na ceste a preco nejazdime po cyklocestach.
21.05.2023 - 10:47:15
01
corsair: decko moze po chodniku, a k nemu ako sprievod, je dost sirokych miest, kde s ada, ale podstata je v tom, ze nebudem s dietatom sa pchat tam, kde to moze byt nebezpecne. Tj. tam kde jazdia auta, alebo sialenci na bicykloch, alebo dnes hlavne na ekolobezkach. Ono totiz, ak je cyklochodnik nejaka dopravna tepna, brzdis premavku. To iste chodniky v lese. Vidam to casto u nas. Je to neruzmne a neohladuplne a pre nich aj nebezpecne. Ak sa ucis soferovat, tiez nejdes do premavky, ale najprv na trenazer a niekam, kde nie je premavka (parkovisko) atd. Potom, ked uz zvladne co treba sa da.

kvakob: pochybujem, ze za svoje na ebiku pojdes po rovine 40+
21.05.2023 - 10:55:09
00
Hmmm... A čo ak je jeden takýto chodník v celom okrese... Chodí tam plno ľudí, s deťmi, korčuliari, kolobežkári... Ako sa mám dostať na ten bezpečný úsek?
scarinko poslednú vetu som nepochopil ale ja si myslím, že v každej úrovni žitia je ohľadupnosť tá najpotrebnejšia vlastnosť. Nie, že "uhni, lebo ja idem"...

Ale k téme, teraz nabíjam mobil, hodinky a ešte keby som mal čakť kým sa mi bajk nabije tak jazdím len obdeň
21.05.2023 - 11:37:06
01
No ze od vodicov a hlavne vodicov velkych aut pocuvame (my ziletkari) ako strasne zavadziame na ceste a ze tam nemame co hladat, cesty su predsa pre auta a podobne nezmysly. Preto ma prekvapil tvoj nazor 😉
Ja radsej pojdem po ceste ako sa motat medzi malymi detmi po cyklo. Btw do 10r mozes po chodniku aj so sprievodom.
21.05.2023 - 11:51:07
00
corsair: to je potom problem, neviem posudit, len som pisal ako to vyzera u nas : Nic veru nie je ciernobiele, ak clovek nepozna kontext, tazko posudzovat. To mas ako z medvedmi. My v BA s nimi problem nemame :rofl:

Neni to do 12r ?
21.05.2023 - 12:03:13
02
keyboard_arrow_up