Ano je to on a je to velmi smutne, to mas pravdu
23.05.2023 - 14:27:54
00
HUNTER825 - Simon Nagy - Dukla Banska Bystrica

http://duklacycling.eu/simon-nagy-2021/

Ahojte, pridavam dnesnu skusenost.
Poslal mi prehadzovac a radenie. Podla inzeratu nikdy nejazdene....
Na prehadzovaci znamky pouzivania, jemne tukance ale to mi naozaj neprekaza, Horsie je, ze je prehadzovacka ma prasknute telo pri spojke a teda ramienko ma volu.
Rano som si prevzal balik na dobierku, jemne po obede som to nahodil a rovno som mu pisal. Obvinil ma, ze na neho nieco skusam, ze ta prehadzovacka je bezchybna, ze bola na nejakej stene. Poslal som mu foto, video. Asi o tom aj vedel lebo potom uz bola na vine neodborna montaz z mojej strany. Jeden srob na patku a natiahnutie lanka,,,,,to si pyta velkeho odbornika samozrejme.
Kazdopadne si to nechce zobrat naspat a tak mi ostalo XTR radenie za 250,- eur, ktore nieje pouzitelne.

Samozrejme nemam problem v pripade zaujmu dolozit komunikaciu, foto a video....aby niekto nepovedal, ze ho nepravom ociernujem.

Za mna je chalan prvotriedny sedlak a dufam, ze si ho karma chyti.


Ahoj,

žiaľ mám obdobnú skúsenosť s jedným pánom, ktorý to na mňa skúsil podobne (predával priblu s fotografiami, ktoré nezodpovedali reálnemu stavu, následne ma obvinil, že som si poškodenia na prilbe spôsobil sám). Z môjho pohľadu je riešením oznámiť mu oficiálne odstúpenie od zmluvy z dôvodu, že tovar, ktorý ti predal má vady:

Podľa Občianskeho zákonníka platí nasledovné:

§ 596
Ak vec má vady, o ktorých predávajúci vie, je povinný kupujúceho pri dojednávaní kúpnej zmluvy na ne upozorniť.

§ 597
(1) Ak dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil, má kupujúci právo na primeranú zľavu z dojednanej ceny zodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vec neupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť.
(2) Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.


Citované ustanovenia Občianskeho zákonníka (§596,597 ods. 1,2) zakladajú právo kupujúceho odstúpiť od uzatvorenej kúpnej zmluvy. V skratke zhrniem nasledovný postup pri odstúpení:

1. Predávajúcemu je potrebné oznámiť odstúpenie od zmluvy s odvolaním sa na citované ustanovenia, a oznámiť mu platobné miesto kam má zaplatenú cenu vrátiť (ideálne IBAN)
2. Momentom odstúpenia majú predávajúci a kupujúci povinnosť vydať si bezdôvodné obohatenie spočívajúce:
na strane kupujúceho - povinnosť zaslať tovar (prehadzovačku) doporučene na adresu predávajúceho
na strane predávajúce - vydať peňažné plnenie (250 Euro) v prospech kupujúceho
3. v prípade ak by predávajúci na predmetnú výzvu nereagoval, je potrebné podať civilnú žalobu na vydanie bezdôvodného obohatenia.

Rozumiem, že chceš určite minimalizovať svoje ďalšie náklady, dokonca možno uvažuješ, že necháš celú vec tak.., avšak ak sa to týmto ľudom bude dookola prehliadať, nikdy s tým neskončia..

Ak by si mal otázky kľudne napíš.

Peťo
23.05.2023 - 15:09:50
010
Dosť pochybujem že uzatváral "kúpnu zmluvu" keď kupoval prehadzovač v bazáre ?
23.05.2023 - 16:08:50
02
Ale áno, uzatvoril ju už tým že vec kúpil. Nemusí byť písomná.
23.05.2023 - 16:18:17
08
u nas funguje myslim aj ustna dohoda ako pravny akt a pokial si spolu este aj pisali o to lepsie
23.05.2023 - 16:24:56
00
dobi235 napísal:
Dosť pochybujem že uzatváral "kúpnu zmluvu" keď kupoval prehadzovač v bazáre ?

Ahoj,

tvoj názor je úplne v poriadku, jedná sa o častý omyl, vysvetlím:

Vzťahy vyplývajúce z kúpnych zmlúv patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce občianskoprávne vzťahy. Kúpne zmluvy (najmä pri hnuteľných veciach) sa uzatvárajú bežne často bez uvedomenia si ich právneho významu a práv a povinností, ktoré z nich vyplývajú pre obidve zmluvné strany.

Ak sa predaj tovaru uskutočnuje medzi dvoma fyzickými osobami jedná sa o tzv. nespotrebiteľskú zmluvu, ktorú upravuje Občiansky zákonník v ustanoveniach § 588 a nasl.

V prípade ak dôjde medzi fyzickými osobami (predávajúcim a kupujúcim) k dohode na všetkých podstatných náležitostiach, ktoré Občiansky zákonník pri kúpnej zmluve vyžaduje, v takomto prípade je zmluva medzi zmluvnými stranami platne uzatvorená a na takto vzniknutý právny vzťah možno aplikovať ustanovenia § 588 a nasl., inak povedané dôjde medzi kupujúcim a predávajúcim k uzatvoreniu platnej kúpnej zmluvy so všetkými právami a povinnosťami z nej vyplývajúcimi.

Samozrejme ak máš otázky, kľudne zodpoviem.

Peťo
23.05.2023 - 16:31:54
03
Takže, páni...Cez Mtbiker som predal už Xxxx vecí a xxx bicyklov v živote nebol žiadny problém za dalšie spomínaná sada XTR bola úplne nová a nepouživaná predal som ju celú až na náboj a s nikým nebol problém! Môžem tu označiť každého kto niečo z tejto sady kúpil. Šalter ktorý som predal bol čisto NOVÝ TAK ISTO AKO CELÁ SADA! Pán je zrejme velký odborník a po tom čo šalter poškodil, nerozumiem stále ako sa také niečo dá ale očividne sa to dá chcel ho samozrejme vráťiť keďže si stojím za tím čo predávam určite peniaze nehodlám nikomu vracať po takomto utočení, Jednanie pána bolo také že som mu nestihol odpísať ani na správu a už mi pod inzerát vypisoval smiešne komenty. Pokiaľ niečo chcete reklamovať dá sa to slušne a nie po 10minutách vypisovať koment pod každý príspevok.
23.05.2023 - 21:40:37
06
salter

Prílohy:

IMG_3997.jpeg
IMG_3997.jpeg 34.33 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2023 - 21:53:16
10
salter foto2

Prílohy:

IMG_3998.jpeg
IMG_3998.jpeg 99.98 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2023 - 21:55:42
00
Ja mam od Huntera825 niekoľko veci a nikdy žiaden problém nebol a pokiaľ mam dobre info DUKLA je na pretekoch v Maroku tak asi to chce pri komunikácii aj trochu trpezlivosti...
23.05.2023 - 21:56:40
01
Sudna sien toto bazmeg :drunk:
23.05.2023 - 21:59:54
05
Izzy68 napísal:
Sudna sien toto bazmeg :drunk:


Veru tak a hádzať sem mena, klub a linky na tragédiu jeho brata atď... je vrcholne trápne.
23.05.2023 - 22:06:11
04
Takze pan Nagy
14:58 som vam napisal,ze prehadzovac nieje v poriadku.
15:14 ste mi odpisali: Salter nebol nikdy jazdeny, co to tu na mna skusate. ,

poslal som vam fotku, poslal som vam video. Ako viete, ze ste mi neposlali prehadzovac s vadou o ktorej ste ani nemuseli vediet, kedze ste podla vas prehadzovac nikdy nejazdil.
V tom momente uz bola chyba mojou neodbornou montazou.
Komenty som zacal pisat, az ked ste reagovali na moju spravu, ze si mate prehadzovac poslat spat.


https://youtube.com/shorts/n3VQ53CZmLs

Prílohy:

IMG_3921.PNG
IMG_3921.PNG 88.11 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3911.jpg
IMG_3911.jpg 140.63 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3912.PNG
IMG_3912.PNG 88.12 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3920.PNG
IMG_3920.PNG 84.84 KiB thumb_up0thumb_down

23.05.2023 - 22:08:45
00
Hosť napísal:
Veru tak a hádzať sem mena, klub a linky na tragédiu jeho brata atď... je vrcholne trápne.


urcite mi poradite ako mam netrapne postupovat a reagovat, pokial ma niekto podvedie (umyselne alebo neumyselne) no podla prvotnej reakcie zjavne umyselne. Moj nazor.
23.05.2023 - 22:15:31
00
Pane, ten šalter a cela sada v živote nevidela retaz ani nebola nahodena tak ako by môhol byť poškodený? Pokial by teda bol poškodený tak načo ste ho montovali na bicykel?? Keby ten šalter otvorím,vidím že je zlý tak ho určite nikam nemontujem a hneď zavolám predavajucemu
23.05.2023 - 22:22:38
01
keyboard_arrow_up