PeterK2 daj Odpruzena sedlovka do vyhladavania, ma to viac tem, napr.

https://www.mtbiker.sk/forum/oblecenie-doplnky-prislusenstvo/odpruzena-sedlovka-t46841.html
01.04.2023 - 20:43:15
01
Johnko prakticky sa rozhodujem ako ty, neviem, či teleskopka alebo odpružená sedlovka, tým, že čoraz viac ma limituje bolesť krížov, tak sa asi viac prikláňam k tomu pruženiu, aj keď pri teleskopke ma láka uľahčenie pri nastupovaní a zostupovaní z biku. S tým vylepšením posedu som sa zle vyjadril, ide hlavne o zlepšenie jazdných vlastností, aj keď u mňa by to asi upravilo aj posed, keďže teraz mám rovnú sedlovku a podľa domácej meračky mi kops nevychádza, potrebujem offset a práve odpruženou sedlovkou by som možno zabil dve muchy, keďže pri teleskopke sa offset zháňa ťažko. A ktorá sedlovka sa tebe osvedčila?
01.04.2023 - 22:14:22
00
PeterK2 co tak odpruzena teleskopka, napr PNW Coast ?
01.04.2023 - 22:21:33
02
PeterK2 ja meriam 185cm ty máš 181cm. Veľkosť biku mám L, geometriu bikov máme rovnaké. Kríže ma nebolia ani kolená :) ani penis čo potom riešiš??
01.04.2023 - 23:50:02
00
elpha napísal:
PeterK2 co tak odpruzena teleskopka, napr PNW Coast ?


elpha waaa odpruzena teleskopka je nieco co by ma nikdy nenapadlo ze moze existovat. Ked sa ukludni zena asi bude upgrade :D nastudujem si to dík za tip
02.04.2023 - 09:50:57
00
PeterK2 teraz mám Suntour NCX myslím že strednu tvrdost pruziny. V podstate inú som ani neskúšal. Mam ledva 80 kilo a mam ju nastavenu aj tak na maximalnu tvrdost a je to presne akurat na hladenie polnych ciest a tlmenie bômb do trtáča. Kazdopadne ked ju znicim (ale ako sa poznam tak aj skor) idem pokukovat po tych teleskopickych pruzinach co tu nadhodil elpha. Ale to už asi aj odbáčame od témy vlákna.
02.04.2023 - 09:58:25
00
O odpruženej teleskopke som ani ja netušil, musím poštudovať.
JohnnyZLiptova super, že Teba nič nebolí, ale ja nie som Ty :)
02.04.2023 - 19:24:09
00
matko001 napísal:
Takze moje 2 otazky este raz:
1. Ako sa nastavuje posed, ked mam sedlo zrazu o poriadny kus viac vpredu + mam aj riaditka dalej? ( ja problem nemam, dalsi dvaja kamosi tiez nie, ale jeden kamos ano a o to vacsi problem)
2. Moze takyto rozdiel v starom vs novom posede sposobovat problem s kolenami pri vyssej zatazi?


Trochu sa vrátim k otázke ktorú polozil matko001. uz vieme ako sa nastavuje správne posed na "modernej" geometrii trailového biku? Okrem návodov na KOPS som nič iné nenašiel. Mám objednaný nový neuron a tam je sedlová trubka pod uhlom 76st. Na starom 12 ročnom biku mám uhol sedlovky 73st. + offset sedlovky kde nie je problém nastaviť správne KOPS. Nerád by som kúpil bike na ktorom budem mať zdravotné problémy (bolesť kolien, tŕpnutie rúk...). Chcem jazdiť relatívne dlhšie trasy 50 - 100km. Ak sú nejaké iné teórie nastavenia predozadnej polohy sedla tak sem s nimi.
16.04.2023 - 19:13:58
00
Zatiaľ najlepšie čo sa mi podarilo zistiť je, že pri bežnom jazdení nieje predo-zadná pozícia až tak dôležitá ako výška sedla + správne umiestnené kufre.
17.04.2023 - 07:19:49
00
no to by som po vikende netvrdil. strasne ma rozboleli spicky kolien. som myslel ze nedojdem domov. myslel som ze som kolena pretazil alebo prechladli alebo co. potom som si vsimol ked som daval dole podsedlovu tasku ze mam sedlo 3mm posunute dozadu. tak som dal kolenam den oddych, sedlo nastavil tam kde ma byt a dnes s malou dusickou isiel na vyjazd skusit - nakoniec z toho bol seriozny vyjazd s dvoma dlhymi stupaniami a par kratsimi uplne bez problemov, kolena v uplnom poriadku.
30.05.2023 - 20:26:15
01
Čaute, asi je zbytočné zakladať nové vlákno tak sa opýtam tu. Ide o posed na HT XC. Platí pri modernej geometrii, že pri pohľade v pozícii zo sedla by riadidlá mali zakrývať náboj predného kolesa?
Niekedy, niekde som niečo také čítal.No nech sedím ako sedím, tak stále ten náboj vidím.
01.06.2023 - 20:20:15
00
Nie, to platilo v minulom tisicroci.
01.06.2023 - 20:48:14
01
keyboard_arrow_up