Palo TT napísal:
Cele zle. Realne to mohol aj ten cyklista podcenit, ak isiel v kruhaci za kamionom a potom bol cez ten bus pruh/zastavku rychlejsi, ako kamion, co hned za kruhacom odbacal na pumpu :( To znacenie tam nic moc, mne uz sa raz podarilo ist autom z kruhaca von tym bus pruhom https://goo.gl/maps/VbW2DW24WiF1vGAq7

Prečo by odbáčal za kruháčom na pumpu, keď je tam zákaz odbočenia do prava a ešte aj zákaz vjazdu?
04.06.2023 - 07:24:08
00
Za kruhacom a zastavkou je odbocenie doprava na pumpu. Neviem o com tocis.
Ten kruhac resp. Vodorovne znacenie je tam metuce, neodstranili povodne znacenie poriadne a namalovali nove. Nechapem ako im to mohol DI povolit.
https://www1.pluska.sk/gal/krimi/desiva-nehoda-trencianskom-kraji-cyklista-49-zahynul-kolesami-nakladneho-auta
04.06.2023 - 07:50:57
01
Aha sorry oni to tam hentak dobabrali, bol som v tom ze na benzinku sa vchadza z kruhacu a vyjazd je za bus pruhom
04.06.2023 - 09:18:24
00
Vobec by som sa necudoval ak by cyklista klasicky ignoroval vsetky pravidla…a bohuzial tento krat sa mu to stalo osudnym… 🙈 ale nic viac sa k tomu nikde nepise takze toto su oen nase dohady 😇

Ale ano, henten kruhac a celkovo znacenie je tam dost matuce… tiez som tam minule autom isiel cez ten bus pruh kedze som chcel ist na tu pumpu. cele je to take “sak nejak sme to urobili a dalej kaslat na to” 🙈
04.06.2023 - 13:22:01
01
Len drobny postreh, dnes rano (nedela) 6:33, Bratislava nabrezie/Nam.L.Stura, prechod pre chodcov, biely Suv Mercedes (nieG), bez problemov to dal na cervenu (nie ze tesne po naskoceni),asi uplne vedome, vsak tam nikto nebol, ani naokolo. To len ze aki sme, podaktorí šoféri...

Na dalsom semafore (Safko) sa mi ho bicyklom nepodarilo dobehnut, bola zelena.
04.06.2023 - 13:43:30
00
to isté sa dá povedať o chodcoch a cyklistoch, akurát, že u nich je to vo výrazne väčšej miere. Si povedia a vedia si ospravedlniť, že to je v pohode ísť na červenú, lebo však nič nešlo a ľudia im to akceptujú, lebo však chodec. Dnes som zase ako jediný s 3 ročným synovcom stál do obeda pri Moste SNP na červenej ako chodec, tak 25-30 chodcov si to bez problémov na červenú.
04.06.2023 - 19:13:26
00
Tak sa postav na safko a rataj ?
Ked napocitas do 1000 tak pozri na hodinky ci uz presla pol hodina aspon ?
Niekedy mi pride ze ked stojim napr pri tpd na cervenu ako cyklista tak vyzeram ako debil lebo okolo mna vsetci chodia ako keby tam ziaden semafor nebol
04.06.2023 - 19:35:38
01
No ja som mal dnes zazitok na kruhaci u nas v Cadci. Kruhac je oznaceny ako hlavna cesta a prijazdove maju znacku daj prednost v jazde. Ja som bol autom uz na kruhaci a ku kruhacu sa blizili dvaja cyklisti prva isla nejaka zena a za nou muz. Nastastie sa mi uzdalo ze nejako nespomaluje a ze ona mi tam asi aj vojde. Tak som zacal radsej pomaly brzdit a fakt ako by sa nechumelilo si vosla na kruhac. Nastastie tym ze som uz brzdil sa nic nestalo.... Mi to pride, ze cyklista bez vodicaku (samozrejme neviem ci ma vodicak :)) jednoducho niekedy absolutne nevie ako sa spravat v premavke...
Na druhej strane ake mate skusenosti s dodrziavanim 1.5m? Najde sa este celkom dost idiotov co ma obehnu aj na 30cm, lebo vsak preco by som spomalil a pockal kym oproti nepojde auto... ale celkovo sa mi zda ze sa to zlepsuje...
04.06.2023 - 19:49:11
01
Jano, uplne presne som vedel, kto a ako bude reagovat. Na soferov chodcami, mimo temu;)

Pridam este jednu skusenost, i ked sprostredkovanu a nepriamu. Takmer mi padla sanka, pri zdovodneni policajnym hovorcom (?) tusimze predvcerom, preco 'nechaju bez povsimnutia' motorkarov jazdiacich bez prilby (ci sposobujicich ine 'drobne' priestupky): svojim zasahom by mohli vyprovokovat pachanie nasilia omnoho väčšieho rozsahu...

Inymi slovami: silnejsi vyhrava, s HllsAngels sa nedotahujeme. :<

(Citacie nie su presne, ale vyznam zachyteny)
04.06.2023 - 20:17:22
01
Jano1987 napísal:
Dnes som zase ako jediný s 3 ročným synovcom stál do obeda pri Moste SNP na červenej ako chodec, tak 25-30 chodcov si to bez problémov na červenú.

sa cudujes, ked si tam stal az do obeda? :lol:
04.06.2023 - 22:16:50
01
iron.hide napísal:
Nove Mesto nad Vahom - kamión zrazil cyklistu, k nehode došlo počas toho, ako vodič kamiónu odbočoval na čerpaciu stanicu

https://trencin.zoznam.sk/aktualne-vazna-dopravna-nehoda-na-mieste-su-vsetky-zachranne-zlozky-ratajte-so-zdrzanim/

taketo nestastie ma vzdy prinuti zamysliet sa, kde sa stala chyba....informacii je malo, a "kde sa stala chyba" treba poznat, aby sme sa z toho vedeli poucit....mate niekto tusenie co sa tam vlastne stalo? mna napda jedine, ze cyklista urobil chybu, pretoze ten kamion po kruhaci, chystajuci sa odbocit na pumpu musel ist pomaly, a cyklista ho zrejme po vyjazde z kruhaca zacal sprava predbiehat, kamionista ho mal v mrtvom uhle a ked odbacal vobec ho nevidel.... plus ako je mozne ze ked vedla teba iduce relativne pomale auto ta zacne zatvarat, neurobis nejaky manever....brzdy, skok do travy....podla fotiek tam bolo dost miesta nejak sa tomu stretu vyhnut.... nerozumiem tomu, rad by som to pochopil
05.06.2023 - 00:47:53
00
matkobass napísal:
mna napda jedine, ze cyklista urobil chybu,


Iba že by urobil chybu vodič kamiona.
05.06.2023 - 05:38:29
03
skus to rozviest….ja sa nebranim verzii ze chybu urobil vodic kamionu, chcem to pochopit, aby sme mohli takymto situaciam predchadzat
05.06.2023 - 08:08:11
02
Ja si myslim ,ze ak sa cyklista dostal na uroven kamiona,ktory sa uz stacal doprava,kamionista v zrkadle videl iba bok kamiona
05.06.2023 - 08:17:20
10
Otazka je ale ci bol cyklista v kruhaci pred kamionom alebo za, ak bol za kamionom tak vobec o nom sofer nemusel vediet, ale ak pred tak potom by nemal uz v zivote sadnut za volant
05.06.2023 - 08:57:55
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up