Pri covide umierali ľudia, ale tebe podobní žiadny covid není je to len chripôčka. Vždy keď som v mojom doterajšom živote videl medveďa vždy to bolo v malinčí po holorube. Asi tam lovil jelene, alebo čakal na deti čo si prišli trochu malín nazbierať do nedeľného múčnika.
23.06.2023 - 16:07:47
02
nechcel som sem vôbec prispievať,udržal som sa posledných 200 strán :) ....zaujímalo by ma percento kolko ludí navštívilo za rok horu/les v porovnaní s percentom,koľko ludí napadol medveď za rok.Nie som si istý,či sa to dá vôbec nejako perecentuálne vyčísliť (asi nie) :) :) :) Jazdím po horách na biku prevažne sám a nechcel by som sa s ním stretnúť,mám rolničku,v húštinách si hlasne pískam aby som dal o sebe vedieť,ale doma sedieť nebudem.Samozrejme ak sa medveď priblíži k obydliam,táto vec sa výrazne mení (mier)
23.06.2023 - 18:30:14
04
Bufon Kto má také data podchytené ? Čím ďalej tým viac ľudí lieta v lese - turisti, motorkári, a najmä cyklisti. Postavili sa, aj na nevhodných miestach, vyhliadkové veže. Tam nám pribudli ďalšie procesie. Predtým bolo alfa omega byť v lese ticho, dnes máme v prírode dať o sebe vedieť. A aký je stav medveďov si odpovedz sám. Alebo medveďov je 1056, a ich aktivita v priestore a schopnosť nachádzať sa vo vyššom počte rôznych miest počas dňa je zvýšená pohybom človekom ? Kam sa potom tratia medvede, keď vo vrhu oproti minulosti 1-2 sú 2-4 mlaďata. Znepokojúce je, že medvede smerujú do polí a dedín a ľudia do hôr. Výsledkom je a bude ich ubúdajúca plachosť pred človekom.
Je čas prijať opatrenia smerujúce k zníženiu stretov správaním sa ľudí. Ale my nie sme schopní iných, základnejších vecí. Treba osvetové tímy. Ale tvrdiť, že medveďov je 1056 a tým je to vybavené, nanajvýš nebojte sa, ten je vegetarián, a ten, čo kričí dopredu rata, je medveďofob. tak tadiaľ , myslím si, cesta nevedie.
23.06.2023 - 19:44:26
00
a samozrejme ako nedávno tu pridal fotku cokupit netreba zabudnúť ako miznú naše lesy :(
23.06.2023 - 19:48:43
00
Klikol som na výmeru lesov na SK ... vypľulo mi ... Výmera lesných porastov Slovenska je 1,95 milióna hektárov a v porovnaní s rokom 1990 sa zvýšila o 1,5 percenta. Pred sto rokmi bola lesnatosť Slovenska iba 31-percentná. Dnes je to 41 percent územia, čo je viac ako podiel výmery lesov v Európe .... Tak kde je pravda ? :)
23.06.2023 - 19:57:12
00
Áno jedného čo operoval s číslami od lesníkov sme tu uz mali ... oni reálne vykazujú holoruby ako les, tak len aby si vedel, dobre?
23.06.2023 - 20:00:06
07
@dees fakt tomu veríš ??? (papier znesie)
23.06.2023 - 20:03:51
02
Lesna sidliskova zver, diviaky si urobili piatkovy vikendovy výbeh do Karlovej Vsi, pocet kusov nezisteny presne, videl som 2 velke a okolo 8-10 malych (stredne velkych), nadtastie z balkona. Mestská policia im svietils na cestu/jedlo.
23.06.2023 - 23:45:02
00
sa mi zda, ze vacsina tych utokov medvedov je na lesnikov a polovnikov, asi ich tie medvede nemaju velmi radi :-)
24.06.2023 - 09:15:40
02
Bufon...takže ty si myslíš že les je len súbor prevazne vysokých,najmenej 50 rokov starých stromov.? Ci ako? Lesnatost sa uvádza na zaklade výmery lesného pôdneho fondu. A je jedno ci je tam stromček malý päťročný alebo 100 ročný lesný porast. Všetky plochy lesného pôdneho fondu sa zo zákona zalesnuju. Prečo siris bludy? Ukážem ti prípad obrovského množstva plôch ktoré boli po kalamite vyťažené a dnes je tam už les( podľa tvojho vnimania) napr Osrblie, aj Tatry. Ináč aj macko ľúbi holiny, keďže tam spravidla nastupuje malincie a ma tam dostatok potravy.
24.06.2023 - 11:41:24
10
Mathoso
Alebo skôr preto,ze sú dennodenne v lese že?
24.06.2023 - 11:44:01
00
Po vyrube sa zo zakona musi znova zalesnit do cca 2 rokov (presne si to nepamatam). Preto moze vzniknut dojem, ze lesov ubuda lebo po vysadeni este 5 rokov nieje vidiet poriadne stromceky lebo su vo velkosti buriny. Preto zalesnenie pozorovat az po cca 7 rokoch. Vlastnici lesov to poznaju len okoloiducim turistom sa moze zdat, ze sa len tazi a bohatne. V skutocnosti sa tazi to co posadili 2 generacie pred nami a co posadime my je pre 2 az 3 generacie po nas.
24.06.2023 - 12:40:45
13
Hej, podľa "papiera" je to nejak tak.
Ale to by znamenalo, že ľudia čo často chodia do lesa, napr. aj my, cyklisti, by sme zhruba rovnako často mali stretať aj pracovníkov sadiacich malé stromčeky a nie len LKT-čka a harvestory...
24.06.2023 - 14:34:30
01
Bohužial u nás vysádzanie nových stromkov sa deje samonáletom a to chvíľu trvá
24.06.2023 - 15:31:11
03
Ja som mal tento týždeň za 15 rokov prvý stret s medveďom. Pesne 15 rokov má aj roľnička na terajšom bajku. Zvykol som ju vybrať s puzdra, ale posledne mi vadilo to kontinuálne cinkanie. Tak som kupil zvonček na bicykel a k tomu si este pokrikujem..
No a teda cez týždeň som si šiel po dlhšom čase jednen úsek. Je tam teraz dosť bordel, tak si vravím, že to musia počuť všetky medvede. No a na to som si zacinkal. V tom sa asi 30 metrov predo mnou z húštiny vystrčila hore hlava, ja reku, že to je nejaký pes :) No ale bol to maco, ktorý sa zodvihol a ušiel preč. Bol to ale taký moment, že v podstate som sa ani nijak nezľakol. Keby som nezacinkal tak popri ňom prejdem a ani by som ho nevidel...
24.06.2023 - 16:43:46
07

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up