:o :o
www.bike-forum.cz
30.06.2023 - 12:50:07
09
Hosť napísal:
....ked mal slabšiu lebku ktorá mu nedostatočne chránila mozog, prilbu nemusel mať len v prípade keby mal pevnejšiu lebku ....

Ivan, Ivan?....zjavne nemáš ani paru o úrazoch mozgu, keď si myslíš, že tvrdosť (pevnosť ) lebky je jediný rozhodujúci faktor. Mozno mi to neuveríš, ale lebka je poranená len pri časti ťažkých úrazov mozgu. Pri veľkej časti úrazov mozgu zostáva lebka neporušená, žiadna zlomenina, prasklina, .. nič.
A aby si pochopil , ako je to možné, že lebka je celá a mozog poranený, tak si mal hlavne dávať pozor na biológii, fyzike,....a rozmýšľať nad vecami ako je hmotnosť, hustota, zrýchlenie resp. skôr spomalenie, zotrvačnosť, tlak!!! (v uzavretom priestore), aké sú (pato)fyziologické zmeny mozgu vo vyššom veku...a už nechcem radšej rozoberať veci ako sú primárne a sekundárne poškodenie mozgu, atď...

Radšej ti ostaň pri analýzach behov a jázd na biku ??
30.06.2023 - 14:08:40
017
zacinam sa tesit 😂
30.06.2023 - 14:12:08
02
iron.hide napísal:
:o :o

Myslel som, ze to je downhiller na lehokole :D
30.06.2023 - 14:13:56
06
iron.hide napísal:
:o :o

Pekná momentka 👍
30.06.2023 - 14:15:03
03
ved to je tá umelá fotka co sa dajú teraz urobit
30.06.2023 - 14:27:55
00
bladerunner napísal:
Ivan, Ivan?....zjavne nemáš ani paru o úrazoch mozgu, keď si myslíš, že tvrdosť (pevnosť ) lebky je jediný rozhodujúci faktor. Mozno mi to neuveríš, ale lebka je poranená len pri časti ťažkých úrazov mozgu. Pri veľkej časti úrazov mozgu zostáva lebka neporušená, žiadna zlomenina, prasklina, .. nič.
A aby si pochopil , ako je to možné, že lebka je celá a mozog poranený, tak si mal hlavne dávať pozor na biológii, fyzike,....a rozmýšľať nad vecami ako je hmotnosť, hustota, zrýchlenie resp. skôr spomalenie, zotrvačnosť, tlak!!! (v uzavretom priestore), aké sú (pato)fyziologické zmeny mozgu vo vyššom veku...a už nechcem radšej rozoberať veci ako sú primárne a sekundárne poškodenie mozgu, atď...

Radšej ti ostaň pri analýzach behov a jázd na biku ??


nemožu byt všetky mozgy, lebky rovnako odolné voči nárazom, úrazom, mi nerozprávaj, pri rovnakom náraze môže byť poškodenie rozdielne od individuálnych vlastností, stavu orgánov
30.06.2023 - 14:32:08
00
Skús čítať s porozumením 😉
Neviem kde som tvrdil, že všetky mozgy sú rovnako odolné?😳
30.06.2023 - 14:44:54
00
Znova citanie nenapisaneho ;) ivane, ivane,

bladerunner nic netvrdil o rovnakej odolnosti lebiek ci mozgov roznych ludi

Vysvetľoval (aj) to, ze neporusenost lebky neznamena,ze mozog zostane neposkodeny...
To plati aj pri (na pohlad) zdravych ludoch, bez padu na biku.

A teda ladovat sa vapnikom ci inymi pripravkami namiesto nasadenia prilby je (ako prevencia poskodenia hlavy/mozgu) velmi pochybne doporucenie (inymi slovami kravi.na)...
30.06.2023 - 14:49:52
05
ty máš z toho už úplny hokej tak sa tu zas iniciatívne nemiešaj
30.06.2023 - 14:56:21
00
bladerunner napísal:
Skús čítať s porozumením ?
Neviem kde som tvrdil, že všetky mozgy sú rovnako odolné??


no vidíš, aj bez prilby nemusel pán zomrieť keby mal iný mozog, lebku lebo by mohol mať úraz iné následky, priebeh - o tom sa bavíme, s prilbou by mal väčšiu šancu prežiť, ale možno aj s iným mozgom, lebkou bez prilby a z toho co píšeš vyššie mohol zomrieť aj ked by mal prilbu, napr. pri individuálnej anomálii orgánu, mozgu teda tvrdenie že prilba bola v tomto prípade hranicou medzi životom a smrťou tiež nemusí byť 100 % pravdivé


Naposledy upravil Hosť dňa 30.06.2023 - 15:08:29, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2023 - 14:56:54
00
Pozerám ze niektorím tu ani netreba padať na hlavu aby utŕžil poškodenie mozgu...
30.06.2023 - 15:05:47
024
presne tak, bladerunner, ... to furt nechápu :D platí že s prilbou mal väčšiu šancu prežiť a nie že keby mal prilbu tak prežije, napr. ja keby som mal iný mozog napr. iného pohlavia tak pri tých státisícoch kilometroch najazdených za 50 rokov medzi kamionmi, ... tak už nežijem :D


Naposledy upravil Hosť dňa 30.06.2023 - 15:29:17, celkovo upravené 1 krát.

30.06.2023 - 15:09:47
00
Hosť napísal:
no vidíš, aj bez prilby nemusel pán zomrieť keby mal iný mozog, lebku lebo by mohol mať úraz iné následky, priebeh - o tom sa bavíme, s prilbou by mal väčšiu šancu prežiť, ale možno aj s iným mozgom, lebkou bez prilby a z toho co píšeš vyššie mohol zomrieť aj ked by mal prilbu, napr. pri individuálnej anomálii orgánu, mozgu teda tvrdenie že prilba bola v tomto prípade hranicou medzi životom a smrťou tiež nemusí byť 100 % pravdivé

Ešte raz.... keď reaguješ na mňa, tak reaguj na to čo píšem a nedávaj mi do úst tvrdenia , ktoré som nepovedal, nenapísal.....
Skoro nič nie je na 100%, okrem toho, že všetci raz zomrieme....a tento pán tomu tak trocha "išiel naproti"...a jednou z veci, je aj to, že si nedal prilbu, aby si lepšie chránil mozog...
a navyše aj ten mozog nie úplne ideálne použil...napr. skôr mohol zabrzdiť, keď videl to dieťa, resp. previesť ten vyhýbaci manéver lepšie,.... Pozor, netvrdím, že všetko bola jeho vina!
Apropo, medicína je nevyspytateľná...lebo je ženského rodu ?
30.06.2023 - 15:29:00
01
ved vravím, nedá sa na 100 % povedat že sa pri nehode stane to ked sa preventívne urobí to alebo to, je len väčšia šanca
30.06.2023 - 15:32:35
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Chrániče)
keyboard_arrow_up