Zdravim pani.
Mam taky problem ktory mi piluje usi aj nervy. Na videjku nizsie je to pocut slabsie ale realita po 20km je to ako zvon, ktory vam nici den.

https://drive.google.com/file/d/1Wz9X1B1SPCBrBEiHGY8zchOJ-SEJ79Al/view?usp=drive_link

Popis:
- Nejde o sustavny jav.
- Zaujimave je ze to robi iba vtedy ak mam obe ruky na riadidlach
- Musim zaberat do pedalov v klude to nerobi.Myslim, ze to sposobuje tah vytvoreny telom na riadidla
- Odkial vychadza zvuk netusim raz sa mi zda, ze z predu (vydlica, koleso) a druhy krat ze zo stredu/ramu

Co som zatial spachal:
- Vycistil a namazal pedale, hlavove zlozenie, predny naboj - bovdeny v rame to nerobi zafixoval som ich a zvuk pretrvava

Nemali ste niekto podobny problem? Bol som narychlo v servise chalanisko mi ho postlacal a povykrucal, ale ten zvuk vtedy nevydava a povedal mi, ze to moze byt hoci co. Vedia to kompletne rozmontovat a zmontovat ale nevie ci to pomoze.
Dakujem
16.07.2023 - 13:25:07
00
Video nieje voľne dostupné, ale podľa toho čo hovoríš to môže byť kľudne aj sedlo
16.07.2023 - 13:27:27
01
Sedlovku som stlacal mikal tak isto v servise skusal a nic. LINK by mal byt uz pristupny sorry.
16.07.2023 - 14:11:16
00
Tak za mna odporucam overit, ze to nie je sedlovka ani sedlo (t.j. overit, ze zvuky su pritomne aj pri intenzivnom slapani v stoji) a odporucam prekontrolovat a precistit/premazat stredove zlozenie - tam moze byt problem medzi oskou a loziskami, ako aj mezi loziskami a ramom - podla typu zlozenia. V neposlednom rade by som odporucal prekontrolovat vyplet, ci nie je podozrivo volny alebo poskodeny v niektorej casti...
16.07.2023 - 16:20:56
10
Ja si myslim,ze too robi medzi predstavcom a riaditkami.
16.07.2023 - 19:49:44
01
Diky za rady
- vyplet som daval dotahovat a v tom to nebolo(zabudol som napisat)
-zo sedlovkov mi v servise skusal tahat, mikat a pod. Co s tym viem ja spravit? Rozobrat, vycistit a namazat?
trial mal som to cele rozobrane, vycistil som a namazal. Mas na mysli nieco konkretne?
16.07.2023 - 19:57:44
00
tak ja som mal na 110km výjazde podobné pukanie...dobrý nervyžrút...vždy pri pretočení pedálmi...doma som ich vyčistil premazal a figa...zase puk puk...bola to sedlovka... neviem či to bude aj tvoj prípad ale skús ju len povoliť,vytiahnuť,dať trošku vazelíny a ...uvidíš
16.07.2023 - 21:17:38
03
Michal-O napísal:
Diky za rady
- vyplet som daval dotahovat a v tom to nebolo(zabudol som napisat)
-zo sedlovkov mi v servise skusal tahat, mikat a pod. Co s tym viem ja spravit? Rozobrat, vycistit a namazat?
trial mal som to cele rozobrane, vycistil som a namazal. Mas na mysli nieco konkretne?

No ak si mal dole riaditka z predstavca a namazal si to,tak to nebude ono.
16.07.2023 - 21:42:51
00
rajdy dolu z predstavca, vyčistiť aj predstavec dolu ,vyčistiť všetky styčne plochy jemne namazať vazelinkou, rovnako aj srobky von, očistiť premaznuť zavit a cele zas zošrobovať, a nezabudni aj hlavove, vytiahnuť ložiska a všetky diely očistiť,pri skladaní každý diel premaznuť, všetky styčné plochy každeho kružku...
17.07.2023 - 06:35:40
02
ja som mal podobný broblém, typoval som to na hlavove zloženie, vymenil som a nepomohlo...nakoniec to bol rýchloupínak na sedlovku...jednoducho trebalo druhy.
17.07.2023 - 08:19:45
00
Pätka prehadzovaca, uchytenie prehadzovaca...skontroluj všetko, čo je priskrutkovane, či sa náhodou neuvolnilo.
17.07.2023 - 22:45:43
03
ja som to riesil dva roky a bola to spominana patka. skladal som novy bik a trvalo dva roky aby sa tam usadili necistoty a pukanie prestalo
18.07.2023 - 19:42:07
00
Mňa ešte napadlo skúsiť ci je dobre dotiahnutý stred alebo kľuky mne to robilo podobne prásky a bolo to tým
18.07.2023 - 21:27:30
01
Dodám už len to že ak ma na cyklistike niečo fakt nebaví tak to je detektívna práca s hľadaním pôvodu klikov, práskov, vŕzgov, ťukov, klopov a tá bezmocnosť s tým spojená. Držím palce
18.07.2023 - 21:32:23
13
pridám skúsenosť z dneška
3 týždne hľadám čo puká, či stred, hlava, náboj, sedlovka,...
už mi ostávali len pedále a zadná stavba
...ráno mi spadol bike na zem, keď som ho zle oprel a prestal pukať

odteraz si dávam do support slovníka ku "skúsili ste to vypnúť/zapnúť ?" aj
skúsili ste to drbnúť o zem?
26.07.2023 - 18:09:27
03
keyboard_arrow_up