filipskalican napísal:
To mas asi pri vsetkom, ked dam po sezone vidlicu a tlmic na servis, mam skoro 300€ prec. Su ludia co na Brain nadavaju a opacne co si ho chvalia.

Tak ale vidlicu mas povedzme rovnaku na vsetkych bikoch ale brain je len na epicu a ma tu uzasnu vlastnost ze sa proste posere a musi sa dat servisovat len do speslu resp do odborneho servisu.
02.08.2023 - 12:45:45
00
A? Veď kto si to kupuje, tak s tým asi počíta. Inak, to isté som mal s Fox-om. U nás mi ho nikto nechcel robiť, vždy musel ísť do Dubnice.
02.08.2023 - 12:52:25
00
peter19800 napísal:
K tomu epic. Zaujala ma hmotnosť že 12,7 ?to si ho ešte dovážil z predajne ? ? To mas ten 110 zdvih ?
Mám tiež epic 100 zdvih, s brainom, základný model ale prehodil som tiež sidku , ľahšie kola, rajdy, kluky karbon atd a som na 9,8. A ešte sú veľké rezervy. Vid môj profil.
K tomu predstavcu, na xc čokoľvek od FSA, napríklad na suncycle, ceny fajn. Akurat neviem či je dobre na xc bike dávať moc krátke dĺžky, 40. Ono geo biku bola navrhnutá na nejakú polohu tela ale uvidíš.
Hadička prednej brzdy je podľa mňa domotana, ako menil rajdy, takzd Packu znovu dole a namontovať. Z predajne to takto asi nevyšlo.
Inak epic je mega stroj, dostáva u mňa zabrať a letí to jak blázon :)


Vieš čo ta váha je trochu aj orientačna lebo som len odpočítal rozdiel ked som sa postavil na osobnú váhu. Chcelo by to zvážiť normálne :). Zdvih je 120 vpredu. Predstavec tam bol kratší už od výroby ako máš bežne na XCčkach, myslím, že to tej geometrii až tak neublíži. Videl som tieto EVO verzie okolo 10kg vyskladane takže ešte je tam čo pochudnúť :) ale už toto bude rozdiel oproti môjho 16kg bajku z ktorého prechádzam. :D
02.08.2023 - 13:24:08
01
Tato generacia Epic Evo ked bola uvedena na trha v 2020, tak sa dodavala s 60mm predstavcom (velkost L) a rovnymi riadidlami. Az neskorsie rocniky vydali s riadidlami so zdvihom kratkym predstavcom a este dali Ground Control aj dozadu a teda to posunuli blizsie k trail.
Zalezi samozrejme od konkretnej postavy a pouzitia, ale ja by som kratsi predstavec ako 60 urcite nedaval. Osobne este pouzivam velmi rovne riadidla truvativ descendant, cize realne to mam ako cca 70mm predstavec s tymi riadilami co tam boli povodne. A tiez odporucam prehodit flipchip do pozicie high. Bicykel bude citelne zivsi a lepsie vyvazeny v prudkych stupaniach. Takto vozia aj jazdci Specialized Factory Racing, ktori vsetci okrem Laury Stigger presli z brainoveho Epicu na Evo (ona jazdi ten novy Epic WC).
02.08.2023 - 13:42:31
10
A pripojim este teda aj aktualnu foto mojho po poslednych upgradoch. Ako tak na to pozeram, tak z povodnej vybavy uz tam zostalo nedotknute akurat sedlo a predstavec :D
Hmotnost tak ako je na foto okolo 11,5 kg aj so swatboxom, 2 kosikmi, wattmetrom a tlmenim na dialkove ovladanie, plaste 2,4. Bez pouzitia nejakych exotickych ultralight komponentov, pripadne uzsich kolies a plastov s odlahcenymi bocnicami sa uz nejake zasadne setrenie neda robit. S-Works ram by este tiez usetril nejakych 250g, ale inak je to ohadzane skoro tym najlepsim co sa da.

Prílohy:

IMG_9770.jpeg
IMG_9770.jpeg 472.84 KiB thumb_up1thumb_down

02.08.2023 - 13:53:51
03
lukjur napísal:
A? Veď kto si to kupuje, tak s tým asi počíta. Inak, to isté som mal s Fox-om. U nás mi ho nikto nechcel robiť, vždy musel ísť do Dubnice.

a nic, len je to pre mna faktor preco Brain u mna nebude. kto je s tym ok tak smelo do toho
02.08.2023 - 14:21:24
00
Do toho "skoro najlepsieho" patri aj ten sid select+? :-)
Nechcem ti kazit radost, funkcne to mas pekne a skutocne sa z tohoto hladiska posunut kam moc neni, 11,5kg stale dobrych, ale aj bez "exotiky" tam vidno minimalne cca pol kg. Neber to v zlom, to len na margo toho setrenia.. a profesionalnej deformacie :$
02.08.2023 - 14:22:39
01
To je len Select+ nalepka. Patrona je raceday charger remote, takze je to vlastne Ultimate. Ale rad by som si pozrel kde by si nasiel toho pol kila. Ale ak mi tu zacnes pisat nejake 120g riadidla Procraft, 1200g kolesa, alebo S-Works plaste s odlahcenou bocnicou co nejazdia ani na svetaku tak diki ale mam 82kg a jazdim aj narocnejsi teren. Nemyslim si ze je rozumne to takto hrotit.
Pre porovnanie bike check profikov v plnej polnej na Cape Epic:
https://en.brujulabike.com/specialized-jordan-sarrou-epic-s-woks-cape-epic-2021-en/
02.08.2023 - 16:52:06
02
Máš pravdu toto môjho sparka čo som dával minule 11,3 kg. Bike mal od výroby v L veľkosti 12kg bez teleskopu. Vymenil som kolesa 1300g, integrovaný kokpit syncros, sedanka, sram xx, plus pridanie teleskopu 150mm oneup V2 pridalo niečo na váhe ale tiež už tam nie je moc kde šetriť. Ešte Factory vidlica ale to je tak mínus 60g neoplatí sa. Keby dáš XX SL to je tak mínus 100g. Plaste sú tam 760g jedine nejaké papierové keby dáš tak sa dá ušetriť ale to je zbytočne podľa mňa. Menší teleskop by ušetril nejakých 100g. Vyššia verzia rámu -250g ale to už ide čím ďalej tým viac do peňazí ?
02.08.2023 - 18:05:54
00
podľa mňa by sa mali založiť oficialne pravidlá uvádzania váhy lebo každý sa mi zdá že udáva najnižšiu hmotnosť akú sa mu podarí odvážiť ale už to tu bolo milionkrát jazdíte aj bez tých košíkov a pedálov ? ja som vždy uvádzal váhu takú ako je bajk nachystaný pred jazdou samozrejme komplet nastrojený ale bez fliaš no ale každá pevná zaležitosť by sa mala rátat do tej váhy čo tu udávate , niekedy sa mi zdajú tie váhy také že oje - bávate samých seba ? ale jasné nechcem lahší bajk alebo komponent tak si najdem zlomený diel a opi - čujem to , takže výzva je jasná spísať a vytvoriť článok ?
02.08.2023 - 19:13:13
04
Moj Epic Evo velkost L... Skutocna hmotnost s komplet oblepenym ramom, teleskopom, kosikmi, pedalmi, mliekom, drziakom garmin, plaste 2.4, bez flias 9.8kg... Zdvih 120 / 110...

Prílohy:

20230723_113433.jpg
20230723_113433.jpg 325.25 KiB thumb_up0thumb_down

02.08.2023 - 19:48:33
110
Ono sa tá hmotnosť oficiálne v materiáloch k bicyklom uvádza takým spôsobom, žiadna doplnková výbava tam nie je. Pre reálne jazdenie by sa ale mali bicykle vážiť aj vrátane výbavy, ktorú tam človek vozí, Ja to napríklad vážim s rámom plným debilín - hlavne duša, kopec knotov, montpáky, lepidlo a pod sedlom náradie, a potom pri košíku na držiaku pumpa. Finálna hmotnosť s týmito vecami je naozaj hrozná a v blízkej budúcnosti porastie asi ešte a poriadne. Ale neoklamem to. Ale do popisu k hmotnostiam bicyklov by tieto údaje bolo potrebné doplniť.
02.08.2023 - 19:58:26
02
Dark Knight

Prílohy:

IMG_4824_64ca9f2ae390b.jpeg
IMG_4824_64ca9f2ae390b.jpeg 720.52 KiB thumb_up1thumb_down

02.08.2023 - 20:23:44
03
lubo_j Tak potom ok, to bol hlavny predpoklad a hned 150g dole, pre zvysnych <50 uz nema zmysel menit za ultimate. Nevidno dobre teleskop ale ak je povodny xfusion 600g+ tak napr. s “obyc” BY revive 100g minus, pises povodne sedlo/predstavec tam bude urcite 50+50g voci “beznym” lepsim/top kompo (150+80g) a vzhladom k tomu som predpokladal aj rajdy 200+ kde da da rovnako usetrit dalsich 50 na “beznych” vyslednych 150g. To bolo toho cca pol kila, bez pohladu na kolesa ;-)
Imho dnesne 120mm fully s ramami pod 2kg, s vidlicami a kolesami do 1,5kg na najvyssich sadach pohonu, teleskopom do pol kg a “top beznych” komponentoch sa musia zmestit do 11kg, inac je niekde chyba, resp. sa nejedna o top verziu. Nehovoriac o 100mm zdvihoch, to musi podliezat, resp. byt na urovni 10,5kg. Stale myslene pri ohadzani “tym najlepsim co sa da”, z beznej produkcie.
02.08.2023 - 20:31:01
02
V prvom rade ta hmotnost je ako som pisal aj s plnym swatboxom cca 450g (dusa, montpaka, co2, multikluc, nitovacka, rychlospojka), 2 kosikmy a drziakom na wahoo.
Uz len bez toho swatboxu je to rovnych 11kg. A este som zabudol spomenut ze tam mam aj chainguide od MRP.
Teleskop je BY Divine. Predstavec je original ale vazi tusim 88g a riadidla Truvativ Descendant maju 200g. Lahsie nie su ani S-Works. Jasne sa daju kupit lahsie ale uspora je tam v prvom rade tym ze je tam menej materialu. Sedlo ma nejaky 235g tusim, takze je tam povedzme 80g rezerva.
Aj kolesa sa daju lahsie ako tie Rovaly co maju 1440g ale bude to zas na ukor materialu na rafiku alebo poctu spic. Plaste su tiez so spevnenymi bocnicami a kazdy ma cca 720g... na kazdom by som usetril 50g keby som kupil lite verziu. Pripadne sa da kupit S Works Renegade 2.2 a len na tom usetrim 300g, ale bude to dobre tak na casovku do kopca.
A aj XTR je lahsie ako ta zmeska XX1 a X01 co tam mam, ale zas elektrika je elektrika.
backyfx V porovnani s mojim nemas wattmeter ani zamykanie tlmica vidlice, ani chainguide. To mas hned + 300g. Dalsich 300g je to ze nemam S-Works ram. Teleskopka tiez vyzera ze mas kratsi zdvih a tipujem ze plaste budu vo verzii Lite. A aj pedale mas lahsie ako u mna klasicke XTR. A len kolesa Bike Ahead stoja na bike24 3600 euro :)
Ako pisem, da sa z toho mojho bicykla dat vaha dole ale uz to bude riadne drahe a prinos velmi marginalny.
02.08.2023 - 22:10:40
00
keyboard_arrow_up