Pod "iba"som myslel, ze je to "iba"osobný názor, nie všeobecná univerzálna pravda.
14.08.2023 - 10:17:52
03
Vdaka za tipy. Cyklocesty pri BA samozrejme doverne poznam, ale nikdy som sa nad nimi nezamyslal z pohladu cykloturistu zaciatocnika. Byt na mne, tak samozrejme vyberiem inu aktivitu, ale dopyt je cyklistika pre zaciatocnikov a tym, ze vraj ja vela bicyklujem, tak mam vybrat trasu a vsetko okolo :)
ivast super, toto sa mi pozdava asi najviac, lebo nechodim uplne casto, v K3 ani na ten langos v ivanke som v zivote nebol, tak to bude nove aj pre mna. Navyse dik za mapu - ani vyklikat si to nemusim :). A bude to o "trosku" viac ako 33, lebo treba dokoncit "okruh". Mala cast sa bude musiet ist v premavke a ako novacikovia porciu km pocitia dalsi den.
mareno17 Devin fajn, problem ale je usek Lafranconi - Devin. Braunsberg je total off-topic pre tuto particku.
Hradza je kapor, ta na lavom brehu obzvlast - ani bufety takme ziadne. Tusim aj Jamaica uz je gone for good. Ak ale nepoznaju ani hradzu, tak prava strana, ako spomina iron.hide moze byt najistejsia moznost.
14.08.2023 - 12:15:00
00
Medzi K3 a Ivankou je to 12,5km bez bufetu
K3 - Hamuliakovo cca 15,8km
to mi zas take strasne nepride
predpokladam ze hodinu bez piva vedia slapat :)

severna hradza sa da zokruhovat aj cez rovinku naspat, ale to asi tiez poznas
https://sk.mapy.cz/s/capatoleda
14.08.2023 - 12:24:18
00
pre zaciatocnikov nerob velky okruh len preto, ze to ma mat tych 40 km. Pocitaj s tym, ze uz za 15-20km ti povedia, ze nevladzu a vsetko ich uz boli, a aby ste neboli prave vtedy niekde daleko v prdeli :lol:
Radsej priprav dva polovicne okruhy, jeden na petrzalskej strane, druhy na tej opacnej strane (bufety su tam najmenej tri - pristav, byvaly flinstones, a ten 1 km za mostom).


Naposledy upravil iron.hide dňa 14.08.2023 - 12:27:34, celkovo upravené 1 krát.

14.08.2023 - 12:26:31
10
ivast super, toto sa mi pozdava asi najviac, lebo nechodim uplne casto, v K3 ani na ten langos v ivanke som v zivote nebol, tak to bude nove aj pre mna. Navyse dik za mapu - ani vyklikat si to nemusim :). A bude to o "trosku" viac ako 33, lebo treba dokoncit "okruh". Mala cast sa bude musiet ist v premavke a ako novacikovia porciu km pocitia dalsi den.

Okruh dokoncis cez staru Racu a Vinohrady - fialová a žltá čiara na tej mape. Od Figara sa s kuskom chodnika dostaneš na Bajkalskú a od Štrkovca už zase cyklochodník na Prístavný, alebo ako zmena na Trenčiansku doprava a po Košickej a cez Appolo.
A keď začneš okruh na parkovisku pri Štrkovci, tak to bude naozaj okruh a ešte par km ušetrite + v cieli hamburger jak oči v búdke pri Lodenici :-D
14.08.2023 - 12:26:55
10
no to je to ze nevieme kde chcete/mozete startovat
neviem ci by som ich hnal cez mesto v pracovny den
14.08.2023 - 12:43:17
00
. . . ten 1 km za mostom . . .
Asi myslis bufet "na konci sveta" - capuju pernstejn, plzen, v So a Ne domace kolace, vynikajuce placky, ale cez tyzden asi otvaraju az poobede
Nemusis chodit celu cestu po slovnaftarskej strane (pekna cesta aj asfalt, aj lesna cesta ale pred mostom je tam asi 100-200 m dost nezjazdnych, rozbite este po stavbe), mozno odbocit k flinstonocom, potom po hradzi pod most a odtial su to pekne asfaltky, nasledne sa da pokracovat do kalinkova . . . alebo z bufetu sa vratit cestou na biskupice (kus cesty po bocnych cestach) a popri malom dunaji naspet na ruzinov . . . alebo z bufetu smerom na most na petrzalksku stranu a po hradzi naspet BA . . .
14.08.2023 - 22:46:38
00
A Kačín by nezvládli? Unavia sa podobne ako 40km nudy po hrádzi, km je to asi polovica, možnosti jesť tiež dosť, príjemne v chládku stromov.
15.08.2023 - 15:25:57
00
A na Kacin ako napr z centra mimo cesty?
15.08.2023 - 22:37:36
00
Popri Dunaji jedna alebo druha strana, Mlynska dolina (stale cyklochodniky) trosku spekulovania pri SAV a potom uz len socialne istoty a pohoda ;-)
16.08.2023 - 00:34:29
00
K tete do Pinerolo a späť. Kilometricky trochu viac ako tých 40 km. :lol:
16.08.2023 - 08:47:02
00
fokel pozeram to na mape, ale moc múdry z toho niesom
16.08.2023 - 12:57:33
00
llubik mozes ist aj nadjazd pri SAV - Hlboka-Prokopa Velkeho-Pri Suchom Mlyne aj ked hlboka je trochu kopcek
16.08.2023 - 13:00:53
00
llubik skús pozrieť toto - http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail/?d=211412

Keď klikneš na mapu a zazoomuješ, od Lanfranconi to vidíš veľmi pekne. S tým že spod Lanfanconi môžeš isť k Slavíčiemu aj popri diaľnici po tráve (nechodím tadiaľ, neviem v akom je to stave) a cez križovatku na Patrónke môžše prejsť aj ako autá.
Potom už len hore Železnou a odbočka doľava na Kačín pri Rotunde (Hlinov bufet v kontajneri), tá je pekne značená. A teda samozrejme, z centra sa niekde musíš dostať k Dunaju a nemusíš ísť na Petržalskú stranu, môžeš aj cez Riverpark.

Pre mňa je toto taký základný okruh mesto-Karpaty. Pre niekoho môže byť málo ambiciózny, ale na kolobežku, výlety s deťmi, s kolegami atď je to fajn. Hlavne preto, že je tam minimum po cestách resp. po chodníkoch popri ceste, môžeše kdekoľvek začať a skončiť a zároveň to aj skracovať. Ak neodbočíš na Spariskách na Biely Kríž, ale zídeš dole na Peknú cestu, tak sa zase nepojíš na okruh a ušetríš čas a kilometre. Plus, v Jure alebo pod Prístavným mostom sa to dá prepojiť s Juravou, pod Prístavným s jednou alebo druhou hrádzou smer Lužný most, atď atď. Ale to vlastne asi každý z nás vie :-)
16.08.2023 - 14:34:29
00
Chlapi dik, pozriem, skúsim sa zorientovať
16.08.2023 - 16:05:35
00
keyboard_arrow_up