Isiel som pred chvilou z mesta, ked ma obehli hasici-nehodovkari a potom policia. Aj vrtulnik bolo o chvilu pocut. To nevestilo nic pozitivne...
https://www.facebook.com/KRPZTT/posts/pfbid02syBpunYng8YTLp32h5UpHsKX6TKhGXtQCe4sNmM3usMoiJarbhCGwP1AqAhBJ7Lgl?locale=sk_SK
06.08.2023 - 17:15:48
00
RIP
https://www.cas.sk/clanok/2829773/strasna-nehoda-mladik-19-tlacil-bicykel-s-defektom-zachytilo-ho-auto-tato-chyba-ho-stala-zivot/
09.08.2023 - 11:38:12
00
Úplne zbytočná smrť. Navyše Polícia SR sa zase vyznamenala... Pri šoféroch vždy uvedie, že majú povinnosť, pri chodcov a cyklistoch dajú že Keby mali... Ako keby to odporúčali, že mohli by ste si dať tie reflexné prvky, pritom zo zákona je povinné mať reflexné prvky na sebe ako chodec mimo obce a bicykel má povinnú výbavu. Dúfam že dajú ďalšie kolo rozdávania reflexných pásikov na nohu/ruku a tým to hasne. A ďalšie kolo zamerané na šoférov, najlepšie celoslovenská akcia. A dúfam, že zase vypustia video ako minulý rok na jeseň či kedy to bolo, celoslovenská zameraná na cyklistov a policajt tam ukazuje na radare, ako auto išlo 55km/h na 50, ale to, že mu priamo pred kamerou prešiel cyklista hrajúci sa na chodca po priechode pre chodcov na červenú a ďalej pokračoval po chodníku ho už nevzrušovalo nejak. V prílohe screenshot z oficiálneho policajného FB.

Prílohy:

IMG_20230809_122459.jpg
IMG_20230809_122459.jpg 57.84 KiB thumb_up0thumb_down

09.08.2023 - 12:36:18
00
Používam reflexné prvky, svetlá, prilbu a hlavne rozum a nie je to kvôli zákonu, robím to pre seba.
09.08.2023 - 15:11:56
07
na tom bicykli su odrazky v kolesach, na sedlovke asi blikacka. aj tie chromove nohy na vidlici dokazu odrazit svetlo. ak cumis na cestu a sustredis sa na to na co mas tak oko to zachyti a davas si bacha, reagujes. takze sa zase stretli dvaja
09.08.2023 - 15:44:17
04
Tiež to tak vidím podla mňa tak 50na50, slabo osvetlený cyklista a mladý vodič pozerajúci mladej spolujazdkini do oči.
Vyzerá to tam na celkom rovný úsek bez stromov a kríkov. Pokial mal svetlá v poriadku nie je dôvod ho nezbadať včas.
09.08.2023 - 16:25:51
00
Gusto0 napísal:
aj tie chromove nohy na vidlici dokazu odrazit svetlo


...co sa tu clovek nedozvie :D
09.08.2023 - 18:23:52
01
Odrazky v kolesách vidno zozadu... Čo sa človek nedozvie... Na sedlovke asi blikača otočená smerom dopredu... 10-15cm "chrómových" nôh na prednej vidle dokážu odraziť svetlo... To je skoro rovnako dobré, ako komentár jedného šoféra tam, že najazdí ročne 30-40 tisíc km, zatiaľ má cez 500 tisíc km a podľa neho ho šofér mal vidieť, lebo v noci úplne s prehľadom vidno neosvetlených chodcov a cyklistov na 50-100m.
09.08.2023 - 18:49:00
00
Chodite bicyklovat prednasrati, potom to tak vyzera 😁
thumb_up0thumb_down
09.08.2023 - 19:26:04
01
darebak casto som jazdieval v tme po okreskach. postretal som babky v ciernom co sli z kostola medzi dedinami, roznych prechadzkarov, dochadzkarov, karov a podobne. poviem ti - bol som vycviceny tak, ze mi stacil aj zips na kabelke od ktoreho sa odlesklo svetlo a vedel som ze tam niekto kraca. neveril by si od coho vsetkeho sa odleskne svetlo od takeho neosvetleneho bicykla. ale musis cumiet na cestu a neriesit co bude napr. na veceru s posadkou auta.

mam na toto vzdy take prirovnanie - ak by na kraji cesty lezal balvan - napalil by si don lebo nema odrazku a nebol osvetleny? pevne verim ze by si ho videl a vyhol sa mu.
vsetky tie odrazky, svetla, vesty maju len napomoct tomu aby si bol lepsie videny. to ale neznamena ze co nema tieto prvky budes kosit rad za radom.
ale ano - samozrejme staci jeden blby reflexny pruzok na nohu, rameno , kabelku a je to 100x lepsie.

mas prisposobit jazdu stavu a povahe vozovky - tma nieje biely den, tak isto ako ked je hmla. ale vsimol som si taky nesvar - je jedno co je vonku - jazdi sa ako za sucheho bieleho dna.
09.08.2023 - 20:48:06
09
Nemám to vo zvyku ale čo je veľa to je veľa, takže sa musím opustiť.

Dnes som mal na vyšetrení pani ktorá je kvôli diagnóze "praktická slepota" na invalidnom dôchodku. Ako dôvod návštevy uviedla, že dcéra ju prehovorila aby prišla, lebo už hrozne šoféruje.

Rozumej praktická slepota nemusí znamenať, že vidí len tmu, ale má extrémne zlú zrakovú ostrosť. Napr. znak ktorý normálny človek prečíta zo vzdialenosti 60 metrov ona ledva prečíta zo 6 metrov.

Ako je to vôbec možné v tejto krajine? Lebo našim lekárom sa širokým oblúkom vyhýba zodpovednosť. Až tá pani niekoho zabije myslíte, že jej obvodný alebo očný lekár pôjde do basy? Podľa mňa sa tak ďaleko v uvažovaní policajti ani nedostanú.

Robím cca 2 roky na nemenovanej očnej klinike a odvtedy vždy keď mám ísť autom na dlhšiu trasu strávim hodinu na záchode. Kedysi som miloval šoférovanie.

Nehovoriac o jazdení na bicykli po ceste, tomu sa vyhýbam ako to len ide.
21.08.2023 - 17:29:22
24
Ja som vcera cestou na vinicu obchadzal auto miestneho sedemdesiatnika,ktoremu idu oči nejako čudne do stran,na aute ma zaklapnute spatne zrkadla uz roky a ked ide dopredu,musi sa divat do laveho okna. Ked som pocul ze sa blizi,zastal som,zisiel z cesty ,on presiel a ja som pokracoval dalej.
21.08.2023 - 21:22:08
00
flying-dutchman17 aj ja som niekedy rád jazdil autom...aj na bicykli po ceste...teraz???už ozaj len keď musím... ideš 70 na 50-ke a každý ťa obieha,poniektorí ešte aj cez plnú čiaru ...hlavne že do zákruty vidno prd...a na bicykli? dnes som išiel po ceste na Jahodnú lebo včera lialo takže v lese blato...toľko vulgarizmov za 20 minút jazdy zo mňa vyšlo že dovi dopo ale to vďaka vodičom (hlavne s ečv GL), tým je jedno že ide auto oproti-skoro ti späťákom dajú po hlave... obiehajú iné auto a dlabú na to že ty ideš oproti...
24.08.2023 - 20:28:56
00
mathoso napísal:
Chodite bicyklovat prednasrati, potom to tak vyzera 😁
thumb_up0thumb_down

mathoso
... cyklista zachádzal výrazna vľavo pretože križoval koľajnice a chcel ich prejsť čo najviac kolmo, poznám takéto priecestia, treba byť maximálne ostražitý a usmerniť / skľudniť si premávku za chrbtom, necyklista nechápe prečo tak a mtb-čkár nerieši.
24.08.2023 - 21:21:58
01
xyz mne uz nestaci auto - pri 110km sa stavam brzdou premavky :-D a celkom ma potesil nedavny komentar jedneho tuna clena ktory sedi na hajzli aj hodinu pred jazdou. maval som to podobne, kym som neprestal jazdit. teraz davam tak 1-2t km rocne autom - cize len co naozaj musim. no ako spolujazdec naberam sediny takmer kazdy den.
24.08.2023 - 22:29:57
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up