Dobry den, mam problem asi s kompatibilitou brzdy magura mt5 a kotuca galfer fixed discwave cl. Musel som da viac podloziek na adapter, aby mi to necinkalo a akokeby mi to nebrzdi cez celu plocho dosticiek. Zadna brzda mi dost kvili niekedy a potom rozvibruje cely ram. Vie niekto poradit co robit? Tu je fotka

Prílohy:

IMG_5442.jpeg
IMG_5442.jpeg 119.95 KiB thumb_up0thumb_down

26.08.2023 - 22:34:37
00
No asi si dal vela tych podloziek podla tych platniciek.
Treba to spravit ako na aute.
Cize musi pretrcat disk cez platnicny idealne.
27.08.2023 - 10:28:34
00
Ak pouzijes spravny adapter, ziadne podlozky netreba.
27.08.2023 - 12:33:07
03
mal som na chvilu vzadu tento kotuc pri presne rovnakych brzdach. Adaper shimano zo 160 na 180 bez podloziek. Platnicky sa drali rovnomerne ale tie vibracie boli strašné. Myslím si že to môže byť čiastočne aj kotúčom. Keď som ich vymenil tak to prestalo. ALE.. cinkať ti môže nie iba výška ale aj šírka strmeňa alebo adaptéra ak ma chápeš. Pozri sa či netreba trošku zbrúsiť pilníkom zo strmeňa pri mieste do ktorého ide šrób lebo tam to môže z boku zvoniť o kotúč. Aj na svojich MT5 som to musel robiť vpredu. Ďalšia vec čo môže pomôcť je nahodiť tam platne z MT7. Tie nemajú takú masívnu platformu takže menej možností cinkania, pasujú a lepšie sa aj servisujú netreba vyberať koleso. Kolujú také chýry že to aj lepšie brzdí :D
27.08.2023 - 17:40:22
00
Pisal som do slovakbikeparks,
kde som si kupoval brzdy a napisali mi, ze metalicke platnicky su zakazane pri magura brzdach. Vraj nemaju stavane tesnenie na take teploty a mozu pretiect piesty. Takze skusim tam daj organiky a poriesit niejak inak tie strmene a uvidime. Ake mas pls teraz kotuce?
27.08.2023 - 21:26:52
00
Teraz jazdím hope floating kotúče a už asi nikdy nebudem jazdiť nič iné. Zaujímavé to s tými metalickými platničkami... Ono tie Magury sú super brzdy ale tie papierové páčky a teraz toto... Každopádne ak budeš kupovať organiky vezmi rovno na MT7. Budeš rád a možno ani cinkať nebudú. Tiež sa netreba báť toho pilníku ale to už treba rátať so stratou záruky.
27.08.2023 - 22:15:45
00
Menil som zadny kotuc SLX za rovnaky ale jazdeny (mnou davnejsie) a strasne rezonuje ked brzdim. Az do momentu kedy sa poriadne zohreje brzdenim. Potom je chvilu ok kym neochladne. Rezonancia je taka ze to prechadza celym ramom ze mi az vybruje naradie v kratasoch ? zvukovy sprievod samozrejme pocut siroko daleko.

Je to kotucom alebo niecim inym. Nemam aktualne iny na vymenu tak ze ci staci kupit a bude pokoj alebo je to nejaky problem.
Btw naposledy som dal dozadu metalicke platne lebo som nemal doma organiku. Prva jazda bola super. Brzdilo to ako svina, az moc ale od dalsej to zacalo robit toto.
27.08.2023 - 23:11:54
00
3tomassobota3 skus najst nejaky servis ktory ma tento nastroj https://www.parktool.com/en-int/product/disc-brake-mount-facing-set-dt-5-2
ak ti rezonuje ram tak moze byt ze nemas zarovnany PM mount
a tu brzdu mas dost cudne namontovanu alebo si kupil 200 mm rotor a 203 mm adapter
btw ten galfer rotor nevyzera nejak pevne, skus MDR-P alebo MDR-C rotor a 8.P platnicky
28.08.2023 - 00:26:46
00
elpha napísal:
3tomassobota3 skus najst nejaky servis ktory ma tento nastroj https://www.parktool.com/en-int/product/disc-brake-mount-facing-set-dt-5-2
ak ti rezonuje ram tak moze byt ze nemas zarovnany PM mount
a tu brzdu mas dost cudne namontovanu alebo si kupil 200 mm rotor a 203 mm adapter
btw ten galfer rotor nevyzera nejak pevne, skus MDR-P alebo MDR-C rotor a 8.P platnicky

Johnko MT5 a MT7 pouzivaju tie iste platnicky, brzdit ti budu podla variantu (R/P/S/C) ktore si kupis
28.08.2023 - 00:32:54
00
elpha používajú tie isté zmesy ale platničky sú iné. Jemu tam niečo cinká. Mne len napadlo ze MT7 je proste menej kovu možno mu to pomôže lepšie to celé napasovať.
28.08.2023 - 07:35:27
00
Ja som tu rezonanciu vyriesil upevnenim maleho zavazia, poriadne stiahnute paskou na sedlovu vzperu par cm (10-15) od uchytu strmena. Odvtedy nic nevybruje, nerezonuje, vsetko to pohltilo.
28.08.2023 - 08:18:15
00
Johnko napísal:
elpha používajú tie isté zmesy ale platničky sú iné. Jemu tam niečo cinká. Mne len napadlo ze MT7 je proste menej kovu možno mu to pomôže lepšie to celé napasovať.


mas to trochu pomotane, platnicky su tie iste, robia sa 2 verzie, 9.X jednodielne a 8.X dvojdielne, kde v MT7 vidis menej kovu netusim
8.X mozu byt lepsie ked sa ti piesty nevysuvaju rovnomerne, inac tam velmi rozdiel nie je
28.08.2023 - 09:17:31
00
rozumiem rozdielom a 8.x mi príde menej kovu ale súhlasím že riešime detaily, asi to nikomu nepomôže a najskôr to tomu cinkaniu ani nepomôže ani neublíži.
28.08.2023 - 09:23:24
00
nabuduce sa skus presne vyjadrovat, zhrnutie - MT5 aj MT7 pouzivaju tie iste platnicky ktore existuju v 2 verziach a 4 roznych zmesiach, kazdopadne ten problem vyssie je sposobeny zlou instalaciou brzd alebo cudnym rotorom, s platnickami to nema nic spolocne a ich vymena nebude mat vplyv, tiez mnozstvo kovu na zadnej strane platniciek nema ziadny vplyv na cinkanie, okrem toho magura piesty su magneticke takze ziadne problemy s rozperkami
ak rotor sucha o obluk nad platnickami a musis pilnikovat kaliper tak bud zla instalacia alebo rotor s blbou vyrobnou toleranciou
28.08.2023 - 09:39:13
00
nabudúce sa teda skúsim vyjadrovať presne :x |(
28.08.2023 - 09:48:44
00
keyboard_arrow_up