martinkluckask napísal:
USS Gerald R. Ford. 100 000 ton diplomacie pri pobrezi Turecka. Recnicka otazka pre rusosexualnu minoritu by mohla zniet, kolko takych ma ich globalna supervelmoc k dispozicii… :)
Dakujem za tuto info. Mne sa ta lod hned zdala vojenska a ze to nebude len dalsi tanker. Fotky su z dneska, fotene telefonom z iduceho autobusu.

Prílohy:

IMG_2349.jpeg
IMG_2349.jpeg 151.93 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_2008.jpeg
IMG_2008.jpeg 68.04 KiB thumb_up0thumb_down

28.08.2023 - 21:07:50
06
Aká krajina taký admirál Kuznecov:)
28.08.2023 - 21:36:59
01
flegko napísal:
UA pouzili pri Robotyne na odminovanie termokamery na dronoch, ked vyuzili fakt, ze kovove miny absorbovali pocas dna teplo a v noci ich bolo na drone velmi pekne vidiet. Sikovna vychytavka.


Známa vec už od začiatku protiofenzívy . Ale dobre , že si to aspoň teraz vyčítal …
28.08.2023 - 21:53:20
00
tie drony čo útočili na to letisko boli kartónové od klokanov.
29.08.2023 - 00:16:26
00
Fact Checking the Tucker Carlson - Col MacGregor Interview of August 21st
thumb_up0thumb_down
Jedno zaujímavé video - Ryan McBeth (chlapík, ktorý sa naozaj vyzná v armádnych záležitostiach) komentuje táraniny dvojice Carlson/MacGregor (ktorí sú obľúbení hlavne u priaznivcov tzv. "alternatívnej reality").
29.08.2023 - 07:44:04
14
Vytiahnem len zaujimave info z poslednych dni.
UA momentalne podla dodanych info tlaci hlavne v oblasti Robotyne aj za cenu vysokych strat. RU zdroje tvrdia, ze maju zdokumentovanych min 120 znicenych obrnencov v tejto oblasti, co sa tazko overuje, ale je pravda, ze tych 30-40 im uznam aj ja, pretoze tolko min som videl. Naozaj su tam cesty posiate odstavenymi strojmi.
Nicmenej, kedze sledujem straty hlasene Oryxom za posledny mesiac a pol sa zvysil rozdiel medzi stratami UA a RU o cca 70...v neprospech RU. Otazke je, ci to staci, kedze tej techniky maju RU urcite ovela viac.
Napriek opakovanym hlaseniam ako utok smerom Novoprokopivku na juh od Robotyne zlyhal a UA sa uz vycerpali, su tam v kotli a budu zniceni moc neverim. Vyzera to na kontinualny postup, aj ked tazko povedat, kde dojde k prielomu, kedze kazdy den utocia inym smerom. Mozme si tipnut, ci skor padne Novoprokopivka, Novopokrovka alebo Verbove,
Netrufam si tipovat,
Zaujimave je, ze ziaden pokrok nie je hlaseny od Urozhaine, kde boli videne par dni dozadu Challengre, ale tie sa tam akoby len presli a uz ziadne zabery o nich. Pritom tam mala byt 1 .tankova brigada (elita UA panzer armady), cize hlavny prielom sa ocakaval tam a....a ticho po pesine, akurat RU obcas doda zabery z nejake dron utoku, ci delostreleckeho zasahu.
Pekne zasahy boli hlasene z Krymu a ak zhrnieme posledny tyzden su to min 2xS300, niekolko zasahov Kercskeho mostu (posledny zo vcera, 1x MSTA, raritny KU RB636 (EW system), 200mil Predel-E radar, nejake smeti v podobe Leer-2, co je male pojazdne EWS vozitko...atd.
S rezervou az ignorovanim treba naopak brat skazky a nocnych utokoch zaskodnikov, ktori podrezavaju spiacich vojakov priamo v kasarnach, pripadne dokazmi nepodlozeny utok Spypaq dronov, ktore mali znicit polovicu RU letectva v Kursku. Dovod je jasny, nie su ziadne dokazy, su to len tvrdenia a ked si UA vedia spravit krasne zabery zo zasahov na okupovanom Kryme vedeli by ich dodat aj z utoku na zaparkovane lietadla.
U Chersonu je podozrive ticho, UA sa pochvalili, ze nechali kopec RU zhromazdit sa u Kozachi Laheri ako odpoved na ich vacsi vysadok a nasledne spravili vysadky juzne a severne do ich oslabenych pozicii, ale odvtedy neboli dodane ziadne obrazove materialy z tejto oblasti.
Na severe RU biiig ofenziva stagnuje, o Bachmute sa uz da pisat kniha s nazvom U Bachmutu nic noveho,
Mna zaujali este 2 spravy. Pri Robotyne sa vzdalo vraj 50 RU vojakov UA, nic nove takychto sprav som cital/videl desiatky. ALE UA paradoxne priznavaju, ze maju vyrazne menej zajatcov na vymenu voci tym vlastnym a tak ma napadlo odkial RU beru tolko UA zajatcov?
Obcas sa blysnu spravy o tom ako sa hromadne UA vzdavaju RU, obcas nejake vide, ktore sa ukazu ako fake, ale cele to znie prilis rusky, cize vymyslene. Nicmenej to nevysvetluje fakt odkial nabrali vyrazne viac zajatcov ako maju UA ruskych.
Dalsia zaujimavost je ohladom mobilizovanych UA. Zelenskyi ziadal v mene armady vacsi prisun mobilizovanych muzov naco ho "upratal" Danilov (Tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany), ze vojakov je dost a mobilizacia ide podla planu, ktory si stanovili v 02/2022. Vzhladom na pomerne dost videi, ktore som videl, kde boli jedinci nasilne dovadzani na ulici UA miest sa mi zdaju tieto hratky take typicke skor pre RU (vsetko ide podla planu). Verim, ze UA maju asi rovnaky problem s vojakmi ako maju RU a ze ich proste dost nemaju. Paradoxne na zaicatku vojny dost odmietali dobrovolnikov zo zahranicia, ze vojakov maju dost.
29.08.2023 - 13:11:14
02
flegko S tymi zajatcami je to velmi jednoduche. Prve dni Rusi obsadili v podstate 1/4 uzemia UA, na tych uzemiach previedli cistky. TJ Okrem armadnych posadok, ktore vzdali, odviedli kompletnu exekutivu, ktora nebola poznacena ako spolupracujuca/proruska. TJ zobrali starostov, policajtov, byvalych policajtov, vojakov, ucitelov atd. TJ Hned prvy tyzden si vytvorili zajatecky fond, ktory UA nema sancu vyrovnat ani do konca vojny.
29.08.2023 - 15:18:12
00
Navyse rusky zajatci na UA strane urobia cokolvek aby sa nemuseli vratit na rozdiel od Ukrajinskych na ruskej strane ktorí sa domov tesia
29.08.2023 - 15:38:55
00
spolupracujuca/proruska. TJ zobrali starostov, policajtov, byvalych policajtov, vojakov, ucitelov atd. TJ Hned prvy tyzden si vytvorili zajatecky fond, ktory UA nema sancu vyrovnat ani do konca vojny

To je zaujímavá informácia, že rusi za svojich vojakov vymieňajú učiteľov.... atď. ,, Bol si pri nejakej vymene? Alebo z akeho zdroja máš info
29.08.2023 - 15:53:21
00
S tou otazkou, ci som bol pri vymene si skusas rypnut? ;-) Ja mam na ludi s ktorymi diskutujem vysoke naroky, ale mas pravdu, ze zdroje som neuvidol, tak sa opravim.

1. Nikde som nepovedal, ze vymienaju vojakov priamo za ucitelov, ale ze ich maju v zajateckom fonde.

2. Kto sleduje konflikt od zaciatku, vie, ze spravy o unosoch a zajatiach mnozstva civilov (vratane dokazov) boli bezne.
Ale ak Ti to nestaci, tu je vyjadrenie Dmitra Kulebu o tom, ze RU zadrziava cca 20 tisic civilov z maja tohoto roku
https://www.radiosvoboda.org/a/news-ponad-20-tysyach-ukrajinskyh-cyvilnyh-zaruchnykiv-u-rosiji-lubinec/32396390.html

a tu je vyjadrenie Kyrila Budanova, sefa Ukrajinskej rozviedky 4 dni nazad priamo na tuto otazku a podla neho, 40% ruskeho zajateckeho fondu su civili.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-budanov-obminnyi-fond/32564544.html

Budanova som videl to povedat aj priamo na video, bohuzial ten link nemam.
29.08.2023 - 16:20:06
01
Co sa stalo? Ivan flegko dostal ban na svoj "main" ucet ze sa tu teraz predvadza pod jeho staronovym sachovym nickom? :?:
29.08.2023 - 16:29:42
00
Hľadal som info čo sa týka bike a v zozname tém som našiel túto, tak som zo zvedavosti otvoril,,,

Jojo, bolo mi cťou

Dovidenia
29.08.2023 - 17:06:12
00
Áno, a svišť ju potom balil do fólie.
Že našiel... Že zo zvedavosti ... To hovor tomu čo seno žerie.
29.08.2023 - 17:57:16
10
mtbiker_garikramnik372 napísal:

Jojo, bolo mi cťou

Dovidenia


Dikes, drž sa a všetko dobré.
Jojo M.
29.08.2023 - 18:06:55
01
yojo napísal:
flegko S tymi zajatcami je to velmi jednoduche. Prve dni Rusi obsadili v podstate 1/4 uzemia UA, na tych uzemiach previedli cistky. TJ Okrem armadnych posadok, ktore vzdali, odviedli kompletnu exekutivu, ktora nebola poznacena ako spolupracujuca/proruska. TJ zobrali starostov, policajtov, byvalych policajtov, vojakov, ucitelov atd. TJ Hned prvy tyzden si vytvorili zajatecky fond, ktory UA nema sancu vyrovnat ani do konca vojny.

Ano to by vsetko vysvetlovalo, co sa tyka zajatcov.
Uvidime, co ta ziva sila, ci jej ma UA dost a kolko zeleza este maju v zasobe. Ruske zdroje uz ospevuju, ze v oblasti Robotyne maju RU delostrelecku nadvladu a UA dosla ziva sila, takze sa kompletne zastavili utocne operacie. Zabudaju, ze su tam este 2 mozne smery postupov (Novopokrovka a Verbove).
Opticky sa zda, ze posledny tyzden sa RU dari likvidovat v tyle UA (aj 50km do fronty) zasobovacie trasy, ci municne sklady kym uA, ktory tyzden predtym hlasili skoro kazdy den nejaky zasah municneho skladu zrazu nic nove nepridavaju.
29.08.2023 - 22:22:59
00
keyboard_arrow_up