AdMich napísal:
ddemo ja mám zdravotné problémy z práce s epoxidom…

Presne ako pises... priamy dopad na nervovy system. Ked som zacinal s laminovanim karbonu, nejaka poskodena rukavica cez ktoru sa mi dostal epoxid na kožu ma "nevzrusovala".. vsak po robote som si to umyl riedidlom. No potom sa mi par krat vyhodili vyrazky na rukach a hojili sa cele tyzdne. Teraz davam troje rukavice a ked sa poskodi vrchna vrstva hned menin za dalsie. A pri vacsich mnozstvach a dlhsej robote uz povinne dychacia maska na ksichte.
Ono ked to tak zovseobecnim, na nervovy system (takisto na pecen, lebo ta to musi vyfiltrovat von) ma dopad takmer vsetko co do seba priamo ci nepriamo vstrebes... kava,( silny caj), alkohol, chemia v potravinach, chemia co dychas, chemia ktora sa ti vstrebe cez kožu (vid odstavec vyssie), velmi podstatne zasahahuju lieky (hlavne tie co beries trvale). Dokonca Covidovy virus vie pekne zacvicit s nervami (ochrnutie, spazmy...)
A este k fibrilacii..mam kamarata,kolegu - mlady chalan a preplo mu srdce na fibrilacie ale tak nejako zvlastne, chudacisko nevladal ani chodit, voda v plucach, spať musel po sediacky, kludovy pulz 130 ... hned ho brali na ablaziu, po nie lahkej operacii tri tyzdne pokoj, no potom mu to zacalo zase prepinat (sinus/AFIB) kazdy druhy den... je v sledovani a pravdepodobne pojde na dalsiu. Kopec liekov, nestabilny zdravotny stav, same otazniky nad jeho stavom. To ja som este uplne "hi-fi" na tom... okrem nepravidelneho rytmu neregistrujem ziadne obmedzenia. A u mna to ma dlhsiu historiu... uz v 17r. zistili A-V blok I., neskor II. st. Nazvali to "sportove srdce".
02.03.2023 - 08:02:01
00
Zaujimava tema... Mam s nou "trochu" skusenosti...Osobne mam za sebou cca 30 ak nie aj viac kardioverzii..V klude pri fibrilacii bol tep 150 ale pri inom prevode az okolo 200, niekedy aj zlahka cez.. Hodne neprijemna vec.. Medikamentozne sa arytmia nikdy nezastavila. Nikdy..Kardioverzia zabrala vzdy. Uz som mal z Nuschu aj papier pre urgent, ze nerobit medikamentoznu liecbu ,ale spravit rovno kardioverziu a pre istotu aj v AJ ( Nastastie nikdy nie mimo SK). Ked niekam clovek siel...Bol som na 1vej ablacii v BA v Nusch, bol pokoj na 2r. Potom prisli znova fibrilacie a dalsie verzie..Nusch odporucil Brno, ze ich metoda a lekar je to , co potrebujem. Poistovna zamietla, ale po dodani dalsich papierov schvalila. Stalo to okolo tych 12t €, ale v odporucani bolo, ze na SK taky zakrok ,co potrebujem nespravia-konkretny typ ablacie. 2ha ablacia - zakrok v CZ (4,5r dozadu) trval +-5hod ,co bolo zabavne pozorovat...Ale chvalabohu zabralo... Ak aj zacne arytmia, spontanne skonci do par sekund. Cca raz za mesiac jednu mam, ale skonci do par sekund po valzavovom manevri. Cize konecne ziadne urgenty ani kardioverzie..Na biku si davam v sezone od 20 do 50km, vynimocne 70 km. Brna by som sa ale vobec nebal, boli tam odbornici, naozaj skveli lekari, co mi konecne pomohli.
02.03.2023 - 20:49:48
04
https://zdravie.pluska.sk/novinky-a-odbornici/kardiolog-aky-je-optimalny-pulz-cim-srdce-hlasi-problemy
12.03.2023 - 08:20:13
00
Ahojte, je normalne mat pokojovy tep okolo 40? A max, ktory som doteraz u seba zaznamenal bol 170, garmin pri behu nastavil max na 181. Vdaka
07.08.2023 - 21:41:41
00
Ano je to normalne. Kolko mas rokov pre zaujimavost?
07.08.2023 - 22:16:20
00
37.
08.08.2023 - 06:37:45
00
dobre trenovany jedinec v tvojom veku moze mat 170max, ale skor si myslim ze si davas malo do tela :) Garmin ti to asi nastavil dobre podla dat ktore do neho isli. ja mam 44 rokov a minule mi pri dupadni do kopca vyskocil tep na 183. to co si clovek mysli ze je max ma vacsinou este rezervu :) ja ale uz bikujem len malinko, skor slapem po svojich s fotakom.
08.08.2023 - 06:46:48
00
Ano, je to mozne :) Skor ma ale vydesil ten pokojovy pulz, lebo niekedy je to aj 35. citim sa uplne normalne, ale v porovnani s manzelkou je to takmer polovicny..
08.08.2023 - 06:54:36
00
35 -40 je ok. ono to zavisi aj od genetiky. Co sa zien tyka, tie maju mensie srdce ako muzi a preto im srdce bije rychlejsie.Vo vseobesnosti medzi cicavcami je ze cim mensie srdce tym rychlejsie bije, cim vacsie tym pomalsie. A kedze srdce je sval tak treningom sa zvacsuje a tym padom sa ti znizuju tepy
08.08.2023 - 06:59:34
11
P3P Ak mas obavy, kludne skoc za svojim obvodakom. Na zaklade tak nizkeho tepu mas narok ta posle ku kardiologovi, aby na zaklade roznych vysetreni a aj tvojej anamnezy vylucil patologicku bradykardiu. Ak pravidelne sportujes, je to fajn vec.
08.08.2023 - 08:37:53
01
P3P napísal:
Ano, je to mozne :) Skor ma ale vydesil ten pokojovy pulz, lebo niekedy je to aj 35. citim sa uplne normalne, ale v porovnani s manzelkou je to takmer polovicny..

rano ked sa zobudim a pozriem na hodinky, tiez mavam po dobrom a pokojnom spanku kludne min aj 37. A to teda sa povazujem za priemerne trenovaneho sportovca, ziadny dupac makac. Max mam 185. Mam 39 rokov. Cize moze byt, zalezi to podla mna aj od genetiky, lebo take tepy mavam uz dlhodobo odkedy to sledujem cez hrudne pasy ci hodinky... Ak sa necitis pri tych tepoch unaveny alebo malatny a ak s tym vyslovene nemas problem tak to neries.
31.08.2023 - 08:34:12
00
Ahojte všetci. Začal som jazdiť trošku viac a pár krát som si vyskúšal aj nejaké ľahšie preteky ale problém je že po každom pretekyu som dosť často totálne KO 🙂. Snažím sa udržať tempo s inými ale bohužiaľ to nejde. Asi to bude aj tým se mám 105 kilo a 196cm a niesom tučný. Skôr som vela rokov posiloval. A ťažko sa môžem rovnať s niekym kto ma 75kilo. Jednoducho fyzika🙂 Napríklad pri dnešnom preteku som mal priemerný tep 169 ako vidíte na grafe. Je tu niekto v podobnej vahovej kategórii a darí sa mu držať tepmo s druhými bez toho aby pri tom zomrel 😀 Hlavne kopce sú u mňa náročné a dosť ma to demotivuje keď chcem udržať tepmo a inými 🙂

Prílohy:

Screenshot_20231021_212409_Connect.jpg
Screenshot_20231021_212409_Connect.jpg 85.63 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20231021_212432_Connect.jpg
Screenshot_20231021_212432_Connect.jpg 68.97 KiB thumb_up0thumb_down

Screenshot_20231021_212442_Connect.jpg
Screenshot_20231021_212442_Connect.jpg 56.18 KiB thumb_up0thumb_down

21.10.2023 - 21:33:03
00
pulz nemá nič spoločné s tým že neudržíš tempo v kopcoch s lepšie trénovanými prípadne aj talentovanejšími poväčšine aj ľahšími, pulzy sú individuálne, niekto má vyššie pulzy ako ty ale vdaka lepšej trénovanosti, menšej váhe, väčšiemu talentu má lepšiu výkonnosť, málokto zomrie aby sa udržal s najlepšími a to ako kto ide na svojom ,,limite,, záleží zas od výkonnosti - trénovanosti, talentu, aj najlepší a najtalentovanejší ktorí si pri cyklomaratónoch, pretekoch nižšej kategórie v niektorých fázach pretekov oproti tým čo ,,umierajú,, pískajú tak sa v pretekoch vyššej kategórie dostanú do role ,,umierajúcich,, vid. Halik na na spoločných Majstrovstvách SR a ČR, pulzy s tým veľa spoločného nemajú


Naposledy upravil Hosť dňa 21.10.2023 - 21:57:15, celkovo upravené 1 krát.

21.10.2023 - 21:43:15
02
Samotná hodnota u kľudového pulzu IMHO nie je až taká dôležitá v porovnaní s inými. Ako tu už bolo spomínané, hodnota pulzu je individuálna. Dôležité pre každého je však sledovať svoju vlastnú kľudovú hodnotu hneď ráno po prebudení. Pretože ak je raňajší pulz vyšší ako zvyčajný priemer +- 2 - 3 tepy tak je človek unavený, pretrénovaný, alebo má nábeh na chorobu, ... Vtedy je lepšie zvoľniť, prípadne úplne oddychovať.
Samozrejme nízky pulz oproti bežnej populácii je známkou trénovanosti a dobrého kardio-vaskulárneho systému. Ale to je iba môj laický pohľad.
21.10.2023 - 21:56:31
02
Brinko napísal:
Je tu niekto v podobnej vahovej kategórii a darí sa mu držať tepmo s druhými bez toho aby pri tom zomrel 😀

nie, vsetci uz zomreli ]:) :lol:
21.10.2023 - 22:34:18
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Športové hodinky)
keyboard_arrow_up