Pocit zdolaneho kopca sa vpohode dá zažiť aj s ebikom. Netreba to hrotiť.

Ebiker má výhodu že má stale na vyber na com chce jazdiť a tie bajky na seba ani neziarlia, takže je to úplná pecka.. :)

Vyvoj ide do predu a ak výjde finančný plán, tak budúci rok bude nový celoodpružený ebike. Už sa teším na nové zážitky… z toho ht trochu bolí chrbát …
04.09.2023 - 21:58:01
01
Mozno by nebolel keby si zapajal aj svaly na tele ale ked je lahsie mackat tlacitka tak potom ...
05.09.2023 - 08:44:51
03
tak tak ,nie len sedieť a mávať nožičkami...občas treba aj dvihnúť riť zo sedla a rozhýbať sa trošku...ale to som ešte u e-lektrikárov nevidel
05.09.2023 - 09:29:10
03
som si kupil e-bike aby som to 14kg enduro nemusel vláčiť po zvažniciach a teraz mám ako o 10kg tažšom e-biku vlastne robit to isté aby som si vychutnal kopec:) to je ako ten s tým cargo e-bikom prejde na nom 200km a napíše pohoda dá sa prejst na e-biku bez nabitia 200km. Ved ked chcem prejst 200km po rovinach si kupim nato vhodný bicykel cestak alebo gravel načo sa trapit na cargo e-biku bez baterky? . Na druhej strane chapem ludia skusaju robit kadejake veci. Každopadne bicykle by sa mali primárne využivat nato načo sú v prvomrade určené. Lenže ked ludia nevedia načo slúži onaky druh bicykla a nevedia sa bicyklovat alebo im v obchode poradili, že ten tlmič na bicykli je vhodný na ich chrbticu tak sa často stáva, že účel bicykla je na dané jazdenie nevhodný.
05.09.2023 - 09:50:45
02
Tak podľa váhy bajku som ebajker 🤣
05.09.2023 - 10:21:01
10
No vidiš ani si o tom nevedel. :)
A koľko ďalších latentných ebikerov je medzi biošmi.

No prvý ebike som si zobral len na skúšku že čo to bude, preto ht a nie moc drahý. Po roku a pol musím povedať že je to pecka a vratil som sa zase k trailom … no a tam je ht kostitras, to musí uznať každý a nielen pri ebikoch. Preto chcem celopero.

Chcem sa zabávať a nie sa odrovnať šlapaním do kopca. Komu sa chce nech šlape, pre ostatných čo chcú viac dobrodružstva su tu ebiky.

Nechcem mať na staré kolená v 50-tke pretlačenú prostatu, vydrete kolená a skoliôzu na chrbtici. Pocit zdolaného vrcholu si ešte najviac vychutnávam na zene, nemusím si dokazovať že nepatrím ešte do starého železa ako niektorí v preddôchodkovom veku čo tu hejtujú.

V prirode má mat človek zábavu a relax. Je chybou sa v nej odrovnavať do úmoru a merať si casy aby som zistil že ten kopec dám o 20 sekund rýchlejšie ako minule. Na čo???? Aby som z toho mal o 20 rokov traumu že uz to tak nedávam ako kedysi ???

Čo bolo je minulosť, čo bude je záhada ale mame len to čo je teraz. A ja si teraz volím zabavu. Čo si volíte vy je vaša vec.
Staré porekadlo hovorí: “Aktivnym športom k trvalej invalidite” tak veľa šťastia…
05.09.2023 - 10:51:46
01
Ty si to ale vychutnávaš v Zene a na zene...teda sa venuješ Zenu a teda meditatívnemu stavu mysle...a preto si tak strašne v pohode oproti ostatným ebike hejterom ??
05.09.2023 - 11:10:30
01
Zdá sa že si môj skrytý dvojzmysel odhalil a to som ani nemyslel že tu dakto Zen v hejteroch pozná ;) Si dobrý ...
Bicyklovanie za určitých okolností sa tiež dá považovať za meditáciu v pohybe kde práve cesta sa stáva cieľom.... hlavné je nerobiť pri tom stresy sám sebe
05.09.2023 - 11:39:46
00
marseluspp napísal:
Nechcem mať na staré kolená v 50-tke pretlačenú prostatu, vydrete kolená a skoliôzu na chrbtici. Pocit zdolaného vrcholu si ešte najviac vychutnávam na zene, nemusím si dokazovať že nepatrím ešte do starého železa ako niektorí v preddôchodkovom veku čo tu hejtujú.

Staré porekadlo hovorí: “Aktivnym športom k trvalej invalidite” tak veľa šťastia…


"Profesionalnym sportom k trvalej invalidite"

Ale sam vidis, ako si sa chytil do vlastnej pasce. Nechces sportovat ale zabavat sa, napriek tomu vypisujes ako sportujes. Volajako mi to nevychadza :D
Ale ano, ebike je urcite zabava, pretoze to nie je sportovanie. Je to rovnake, ako ked si ides posediet na kavicku do auparku s kamoskami. Zabavis sa, neodrovnas.
Este prosim vysvetli, ako to je s turistikou , do VT napr. Tam ebike nevynasli, tak musis za vlastne. Je to zabava ? A ci jako :D

A k tej 50tke. Ani prostata, ani vydrete kolena ani skolioza chrbtice klasickym bajkovanim nehrozi. Leda ak mas fakt od veci posed, sedlo a slapes ako kacka zo zasunutou sedlovkou /teda hrozi to prave na ebiku :)/. Avsak kolena sa daju dodrbat v zjazdoch (aj na fulle), ale to uz je ina kapitola.

Inak ano, cesta je ciel. A ak si pri tom zasportujem, tak este lepsie.

double: sak nie 14kg enduro po zvazniciach nahanat, ale pekne 10kg chrti full :) Na nom mozes rychlejsie ako na ebiku, nemas limit 25km/h. Takze ako by povedal marcellus, viac zabavy.
05.09.2023 - 12:40:32
09
Len by som chcel poznamenat, ze ebike nema limit na rychlost ale iba na pripomoc. Teda ak ma niekto chut moze sliapat kolko sa mu chce a ak sa mu uz nebude chciet, tak len jednoducho spomali a zacne pouzivat asistenciu.
05.09.2023 - 13:35:59
05
lubor1 napísal:
Len by som chcel poznamenat, ze ebike nema limit na rychlost ale iba na pripomoc. Teda ak ma niekto chut moze sliapat kolko sa mu chce a ak sa mu uz nebude chciet, tak len jednoducho spomali a zacne pouzivat asistenciu.

Súhlasím s touto definíciou. Už som čítal aj také, že môže na takom e-vozíktu ísť aj 50 km/h po rovine, však mu to neblokuje motor. Akurát vláči pod sebou 30 kg mŕtvej váhy. A hlavne by som chcel vidieť toho makača čo má zťp na zábavku, lebo na športovanie to naozaj nie je, ako dáva takéto hodnoty.

Odkaz pre swdev333: ja som ti ban naozaj nevybavil.
05.09.2023 - 14:33:39
00
marseluspp napísal:
No vidiš ani si o tom nevedel. :)

V prirode má mat človek zábavu a relax. Je chybou sa v nej odrovnavať do úmoru a merať si casy aby som zistil že ten kopec dám o 20 sekund rýchlejšie ako minule. Na čo???? Aby som z toho mal o 20 rokov traumu že uz to tak nedávam ako kedysi ???

Čo bolo je minulosť, čo bude je záhada ale mame len to čo je teraz. A ja si teraz volím zabavu. Čo si volíte vy je vaša vec.


z toho co píšeš vyzerá že okrem bežných postelových dobrodružstiev, bežnej zábavy na e-biku si ešte nezažil vyšší level - viac hodinové kardio kúpania v endorfínoch v Z4 podla pulzov výraznejšie zlepšujúce kondíciu, možno sa raz nasrdíš a budeš chciet vyšší level tiež aspoň jeden takýto aspon dvojhodinový oskúšat ak už nie pravidelne provozovat
05.09.2023 - 16:54:59
00
kvakob napísal:
Dalsi 'edko chmelar',niekedy si to aj skusil , lebo ja ano 2kg v batohu menej vadia ako na biku a ked na biku tak zalezi aj kde presne su ...hejteri a vysmievaci su vlastne len ludia co o danom nic nevedia a ani nechcu ,ale maju 'jasnu' predstavu ako to funguje 'podla nich' ,s jednou vahou pracujes voci terenu atd. a druhu len nesies hybes sa s nou...uz som baterku aj nechal doma a siel ako na bio si predstav ...2v1


Ďakujem za ad hominem. A áno, skúsil som si rôzne rozloženia hmotností. Prešiel som napr. krížom cez SR na 8,5kg HT s 10kg batohom. Prešiel som aj 333ku s 15kg FS a 6kg batohom. Pred 20timi rokmi som robil čosi, čo by sme dnes nazvali bikepacking. Mám aj 8kg aj 14kg bajk, a viem, aký rozdiel je zdvihnúť ich do vzduchu.

Ak ti vyhovuje mať tú extra hmotnosť na chrbte, OK. Vo výsledku musíš pri tom bunnyhope zdvihnúť do vzduchu rovnakú hmotnosť. Či na ovládateľnosti v technických pasážach pridá prehodiť “mŕtvych” 3-5kg z oblasti cca stredu o meter vyššie do “živej” hmoty, nechám na zhodnotení fyzikov, mne vyhovuje mať na chrbte (a pod nohami) toho čím menej. Ak prehadzovanie komponentov počas výjazdu z bajku do batoha a naopak pomáha ten vašej e-slobode v pohybe, tak potom je všetko v poriadku :-)
05.09.2023 - 17:20:53
01
Lenže na ebiku sa idem zabávať a zrazu zistím že športujem :) a to je neskutočne super.
Je to ako keď ideš po práci len tak na pivo a nechtiac tam zbalíš nejakú holku.

Bioši už od začiatku idu makať a malokedy sa z toho vykľuje zabava. Seriôznosť v pohybe …

Inak mame 99% vecí spoločných… :) na rozdiel od vas my vás mame radi. Ste naši predkovia z ktorých sme sa vyvinuli a patríte medzi sportové tradície, tak už zakopte vojnovú sekeru a berte nás aki sme.
05.09.2023 - 17:58:39
01
no dnes som sa zameral na zdravenie a pomer e a anti e :-)
čakal som na kamoša išiel hornú časť trailu, ktorý križuje klasicka cyklocesta
pomer e a anti e 4 : 15
pomer zdravenia 3 : 16 z toho e 1 x
potom som išiel dole trailom bolo tam asi 12 - 16 bajkerov nezistoval som "pomer" stáli mimo trailu, alebo tlačili smerom hore (ich PLUS je, že nestáli priamo v traile, ako minule) ich MÍNUS je, že nezdravil nik, kukali do mobilu (asi STRAVA), debatovali, alebo sa fotili :-)
neviem čo to znamená, ani aký je z TOHO záver, je to LEN info :-)
05.09.2023 - 21:27:26
00
keyboard_arrow_up