Pre istotu tu dám parametre kopčeka, kde som elektrikárov obehoval ... niektorí éčkári ho dokonca aj tlačili, ... fotka je z vrcholu, kde sme sa čakali ....
Je to taký falošne ľahký kopček, kedže je na ňom aj klesanie. No ale fakt neviem, akú kondičku majú mladí "e" keď som tam išiel 211W a oni tlačili, resp. som ich obehoval. Ich kondička musí byť fakt veľmi biedna.

Prílohy:

20230910_134224.jpg
20230910_134224.jpg 188.26 KiB thumb_up0thumb_down

up.jpg
up.jpg 105 KiB thumb_up0thumb_down

20.09.2023 - 10:48:55
02
Ak myslíš tie dve dievčatá čo to tlačia na tej foto tak musím uznať,že si naozaj dobrý...
20.09.2023 - 18:44:31
02
No hej. To sa niekomu chváli keď obehuje chodcov… :)
20.09.2023 - 22:51:58
00
Nevadí, nepochopili ste. Ide o to, že "ečkari" poväčšine majú na prd kondičku, keď ani s motorom nie sú schopní jazdiť po asfalte hore kopcom. A nie, neobehoval som len tieto dve dievčiny, ale mne je to šum a fu*k, čo si myslia "ečkari".
Tieto dve dievčiny sa náhodou priplietli k vrcholovej fotke kámoša, čo som ho čakal.
Prvý a posledný príspevok na tieto vaše "pripomienky" ... "Ani včely nevysvetľujú muchám, že med je lepší ako hovno."
21.09.2023 - 06:47:53
01
Priemerny eckar je tazky, e-bike tiez, takze do kopca vysledny vykon/KG je nizky. To je v kopci rozhodujuce lebo gravitacna sila taha podla hmotnosti. Vcera som tiez stretol particku, tak hovorim nech idu prvy, nechcel som zavadzat, up trail. Ale vykon nikde, tak som sa spytal wtf? Ze setrenie baterie, este maju dlhu cestu, dufam ze mali baterky lebo za hodku zapadalo slnko :-)
21.09.2023 - 08:01:04
00
SlavoSTL napísal:
Nevadí, nepochopili ste. Ide o to, že "ečkari" poväčšine majú na prd kondičku, keď ani s motorom nie sú schopní jazdiť po asfalte hore kopcom. A nie, neobehoval som len tieto dve dievčiny, ale mne je to šum a fu*k, čo si myslia "ečkari".
Tieto dve dievčiny sa náhodou priplietli k vrcholovej fotke kámoša, čo som ho čakal.
Prvý a posledný príspevok na tieto vaše "pripomienky" ... "Ani včely nevysvetľujú muchám, že med je lepší ako hovno."

To je ozaj veľmi porovnateľné keď niekto trénuje 3-4x týždenne s rekreačným e bikerom.
21.09.2023 - 09:15:49
00
hmmm...ako si furt vedia zo všetkého vycucať niečo aby mali výhovorku 😆...
Ja som sa minule na asfaltke v lese viezol 10m za dvojicou mtb-čkár/e-biker...v kuse išli do mierneho kopca 30km/h...no potom sa začala medzera medzi nimi zväčšovať...ten e-biker už nevládal,začal spomaľovať tak som ho obišiel a išiel som si ďalej svojim tempom
21.09.2023 - 09:30:44
00
Tie dievčiny išli popri ceste vedľa ebiku aby si mohli obzerať biociciny upachtených žiletkárov v elasťákoch. :)
21.09.2023 - 09:32:46
06
VTV napísal:
To je ozaj veľmi porovnateľné keď niekto trénuje 3-4x týždenne s rekreačným e bikerom.

Áno a podľa potreby si ešte aj starý LOL ... ale hlavne si predviedol mentálnu gymnastiku, vhodnú aj do hlodov fóra ...
21.09.2023 - 14:03:08
00
V mojom veku je mentálna gymnastika zdravá a potrebná. :finger:
A do hlodov fora patril ten tvoj príspevok čo ti vymazali ten vystihol čo si za človeka a aké máš morálne zasady. :hai:
21.09.2023 - 14:59:40
00
xyz
Mna zas fascinuje ako si ortodoxni biosi vzdy vedia vycucat nieco, aby mali o com pisat zarucene pravdive komentare. Preco ti ebikeri isli vedla bicykla, preco si ich predbehol a podobne hluposti.

Zrejme nemas ponatia o ebikoch tak asi netusis, ze ked ides na ebiku nad 25km/h tak uz ti nepomaha motor.
A kedze ten ebike vazi 25 kg tak je uplne normalne, ze nestihal.
Nechapem ako taky skuseny biobiker nevie, ze keby si si dal do batohu naviac 10kg zavazie tak budes vyrazne pomalsi.
Keby ste isli vacsie stupanie, tak ta da ako nic. Ale o tom by si tu hned pisal, ze mal urcite chipnuty ebike.

To je ako keby sem prisiel mudrovat "prepnuty biker". kt na Letape Slovakia 23 ide na pohodu do kopca 600W z Perneku na Pezinsku Babu, predbehol Ta, a potom tu pisal na fore, ze predbehol XYZ, "trageda", a vyhanal Ta z kopcov, ze tam nemas co hladat, ked nemas kondicku.
Lebo presne takto tu niektori pisete o e-bikeroch.
---

Tuto SlavoSTL keby bol "gentleman" a nerobil si rekord na useku, tak sa ich slusne opyta ci nepotrebuju pomoct.
Miesto toho tu splieta svoje teorie aku su ebikeri slabi, ked nevedia po asfaltke vyjst kopcek.
Garantujem Ti, ze ten 5km kopcek s 3,6% by na e-biku vysli s prstom v nose.

Minule som sa pristavil pri dievcine, kt, isla vedla biku a spytal sa ci nepotrebuje pomoct.
Spadla jej retaz a mala ju tam zasprajcovanu. Bolo jej hlupe poziadat o pomoc.

Mal som roztrhnutu achilovku. Chodil som rehabilitovat do fitka.
Tam som vzdy isiel NA biobiku a domov som vzdy isiel VEDLA biobiku z jasnych dovodov.
Keby ste ma vtedy, hejteri, videli nebodaj s Ebikom tak uz som tu na fore so zarucenymi info, ze nevladzem, ze som zle obleceny, ze mi dosla baterka, atd.

Takze asi tam mudrlanti =)
Tak sa tu, prosim vas, niektori preberte, pokial neviete preco, tak tu nesplietajte svoje zarucene fantasmagorie =)
Venujte sa svojej jazde, svojej naplanovanej trase ci svojim cielom na biku a nesledujte (nestalkujte) e-bikerov naokolo.
Az budete mat odjazdene aj na ebiku tak budete mat snad rozumnejsie pohlady, nazory.
---

lapaloma
Nalejme si cisteho vina.
Vysliapat VEDLA biobiku (ebiku) alebo NA biobiku (ebiku).
Pretoze aj tu v MK su useky kt. nedas NA biobiku (ebiku)

Chcel by som Ta vidiet ako vzdy vysliapes NA BIOBIKU, nie VEDLA BIKU trapny kopcek na Skalnatu.
Ten kamenisty.
https://sk.mapy.cz/s/levenujofo

Ako vysliapes NA BIKU tento usek.
https://sk.mapy.cz/s/berulagale
Nie je to ziadne zabijacke stupanie ale ten podklad.

A dalsie priklady
https://sk.mapy.cz/s/babanoneje
https://sk.mapy.cz/s/muzefename
https://sk.mapy.cz/s/guhojoladu
https://sk.mapy.cz/s/havaperefo
21.09.2023 - 15:17:36
04
No veď práve! Ak by isiel na normálnom bicykli tak to určite dá. Lenže ťahať tú ťažkú herku nemal šancu. Takže jediná ''výhoda'' tých vašich opách je že strmší kopec na tom vyjdete rýchlejšie ale aj tak iba S MOTOROM...Amen. dobre to napísal ten o tej včele a muche
21.09.2023 - 15:36:19
00
Red, kamarat, ja ale netvrdim - parafrazujem "Malokedy treba bajk tlačiť"
21.09.2023 - 15:53:47
00
Len trenujte bioši, je to len priprava na ebike. Iba ebike da jazdcovi enormné množstvo zažitkov a novych pocitov.

Watty, vykon, vzdialenosť, obliehavé oblecenie sú uz prekonané veci. Teraz prichadzajú radosť, zabava, pohoda, energia.

Bioši sú ako chodci čo sa pohoršujú nad ľuďmi čo používajú kolieskové korčule a uľahčujú si tak tradičnú chôdzu. Nevedia však že ide o úplne iný šport a stále sa musia s nimi porovnávať. Ebike je nový rozmer sportu a zabavy a je jasné že to má potenciál keď sa to bude naďalej technicky zlepšovať.

Bola tu doba kamenná, bronzova, železná, priemyselná, elektrická, plastová, karbónova a teraz je tu doba elektricko-baterková. Nutnosť šlapania za svoje ostáva iba v najstaršom ženskom remesle :)
21.09.2023 - 18:25:47
00
Hej hej potenciál......
Teraz robia elektrospotrebiče s nosnosťou 150kg za chvíľu ich budú musieť robiť s nosnosťou 250kg, zákazníci sa nezadržateľne vyvíjajú.
21.09.2023 - 18:48:09
04
keyboard_arrow_up