bladerunner napísal:
A sú to tiež Enduro?😉


Dudo mysli pragmaticky.
Cim menej zbytocnych Eciek na obale,
tym vac ostane Eciek na zlaty mok pre gagore :lol:
21.09.2023 - 20:11:51
13
Nie, Enduro to nie je. Na druhej strane do ramu na pohyb par stupnov to asi moze byt sumafuk.

A netusim, kto vyraba loziska pre Enduro, takze pre mna je to len draha nalepka.
21.09.2023 - 20:16:10
01
Ja mam overene tieto:
https://www.skf.com/de/industries/automotive/two-and-three-wheelers/mtrx
21.09.2023 - 20:24:00
00
scart335 napísal:
Nie. Ale lepšie vymeniť dva krát ako nechať hniť 3 roky tie isté.

Povodne zhnite neboli.pravidelne dostavali novu vazelinku .dve mali vôľu večsiu.dve menšiu a dve by ešte mohli ostať ,ale ha vždy mením všetko naraz...
Povodne boli nejake takino...
21.09.2023 - 20:36:51
00
Dudo napísal:
Nie, Enduro to nie je. Na druhej strane do ramu na pohyb par stupnov to asi moze byt sumafuk.
A netusim, kto vyraba loziska pre Enduro, takze pre mna je to len draha nalepka.

A nie je Enduro výrobca??
21.09.2023 - 20:55:00
00
Mozno nejake specialitky a la ceramic, tuto masovku si myslim robi niekto vacsi. Preto sa orientujem na SKF, FAG ci NSK. (na tej stranke, co som uviedol). Enduro nalepka pri beznych loziskach mi pride predrazena, lebo "bike".
21.09.2023 - 22:28:45
03
Strenki napísal:
Ťažné lano TireVelo model 2023, nosnosť do 90kg z www.odpruzeni.cz
V Utorok objednané, v Stredu o 11:30 som to mal u seba, čiže bleskové dodanie na ďalší pracovný deň. Dali sme 10tky ak nie 100vky výletov s rodinou. Vždy som najviac unavené dieťa tlačil rukou, ak bolo treba. Toto je iná dimenzia. Včera vyskúšané a neviem si to vynachváliť. Žena s dcérou sa tým okamžite zžili. To lano nie je pevné, ale gumové, samonavíjacie. Ešte naučiť najmenšiu dcéru lepšie bicyklovať a kúpim ešte ďaší kus :D Veľmi vrelo odporúčam!

Strenki, Tecka
Prave riesim dilemu ako tahat syna - 4 roky. Pride mi ze tieto riesenia trax/tirevelo/tahlo robia velky napor na teleskopku. Pisal som do BikeYoke a odpisal mi dizjner sedlovky ze neodporuca umiestnovat tieto haluze nad prachovku. U mna je problem ze kedze ma 29 kolesa a sedlovka zacina celkom nizko tak to lano bude suchat o koleso a tak isto aj trax. Nemate niekto nejaky zlepsovak? Uviazat to o batoh alebo nieco praktickejsie? Nema niekto dlhodobe skusenosti s tahanim na teleskopke?
21.09.2023 - 22:53:23
00
Ja to mam takto. Mam dve teleskopky xplr 75mm je tam teraz. Druha ma 100mm a tiez tam mam priestor na trax.

Mozem ti este poradit, ze dat trax na predstavec tahaneho bajku a lanko pripnut o sedlovku.

Su fotky jasne?

Nakoniec pozri video ma Trax stranke.
Ja na 27.2 xplr axs to kludne budem tahat aj za sedlo.
Skus si dat lekciu z fyziky… ked ta sedlovka ma udrzat 90kg s riadnymi razmi… neudrzi vahu
30kg na viac? ALE tych 30kg nie je 30kg, kedze je na kolesach… aka sila je potrebna na pohnutie tych 30kg na kolesach?
Skus si spravit pokus.

Prílohy:

image.jpg
image.jpg 238.68 KiB thumb_up0thumb_down

image.jpg
image.jpg 189.55 KiB thumb_up0thumb_down

image.jpg
image.jpg 203.76 KiB thumb_up0thumb_down

21.09.2023 - 23:03:16
00
zihadlo 5 napísal:
Povodne zhnite neboli.pravidelne dostavali novu vazelinku .dve mali vôľu večsiu.dve menšiu a dve by ešte mohli ostať ,ale ha vždy mením všetko naraz...
Povodne boli nejake takino...

Tak. Podstatná je vždy údržba. Ja mám skúsenosti, že v ráme je jedno aká značka ale aby boli max a dobre natlačené vazelínou.
22.09.2023 - 10:40:52
01
Tecka napísal:
Ja to mam takto. Mam dve teleskopky xplr 75mm je tam teraz. Druha ma 100mm a tiez tam mam priestor na trax.

Mozem ti este poradit, ze dat trax na predstavec tahaneho bajku a lanko pripnut o sedlovku.

Su fotky jasne?

Nakoniec pozri video ma Trax stranke.
Ja na 27.2 xplr axs to kludne budem tahat aj za sedlo.
Skus si dat lekciu z fyziky… ked ta sedlovka ma udrzat 90kg s riadnymi razmi… neudrzi vahu
30kg na viac? ALE tych 30kg nie je 30kg, kedze je na kolesach… aka sila je potrebna na pohnutie tych 30kg na kolesach?
Skus si spravit pokus.


Tecka Dik za fotky. Je mi jasne ako to nainstalovat. Ty to mas pravdepodobne v pohode nakolko mas inu geometriu bicykla. Mne sedlovka zacina pod urovnou obvodu zadneho kolesa. Tym padom ked pripevnim trax ako mas ty a budem tahat maly bicykel (predstavec je na nizsej urovni ako trax na sedlovke) tak sa mi to bude suchat o koleso.

Je nejaka vyhoda upevnenia traxu na prestavec? Potom predpokladam ze je to komplikovane odpajat pocas vyjazdu.
Videl som aj tvoj prispevok k tomu kde ludia skusali vselijake ine alternativy (kevlarove lanko/stare duse/expander gumy). Skusal si aj ty nejake alternativy? Napr to TAHLO? Ak Ano, pride ti ten Trax PRO najlepsie co moze byt v porovnani s ostatnymi?
22.09.2023 - 11:07:23
00
Jazdil som par rokov s gumenym lanom z OBI, presne 3 metre. Pevne uviazane o karbonove sedlo na karbonovej sedlovke. Na malom bike upevnenencez popruh s plastovou sponou (mozem poslat foto).

Trax pro mi pride naj riesenie, kedze ho vies upnut kamkolvek a rychlo zbalit.

Ked je upevneny na predstavci, tak originalne to oko mas natiahnut na spicu sedla a spodom viest lanko. Pozri foto na stranke

https://www.alpis.sk/trax-tahac/trax-pro-zariadenie-na-tahanie-dietata-do-kopca/


Tu slucko som dal na sedlovku ako prisposobenie na tvoj problem a je to jednoduche dat to dole, len nie za jazdy.

Inak, nasiel som, ze moja teleskopka 27.2 ma vahovy limit 125kg!!! Podla prepoctu max. Tlaku v sedlovke mi to vychadza na 111kg. Co je brutal. Takze tie hrubsie musia vydrzat este viac ako to moje blato.
22.09.2023 - 11:41:10
00
Autonabíjačka NOCO

Prílohy:

IMG_20230922_174640.jpg
IMG_20230922_174640.jpg 108.86 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2023 - 17:48:07
00
Tecka napísal:
Jazdil som par rokov s gumenym lanom z OBI, presne 3 metre. Pevne uviazane o karbonove sedlo na karbonovej sedlovke. Na malom bike upevnenencez popruh s plastovou sponou (mozem poslat foto).

Trax pro mi pride naj riesenie, kedze ho vies upnut kamkolvek a rychlo zbalit.

Ked je upevneny na predstavci, tak originalne to oko mas natiahnut na spicu sedla a spodom viest lanko. Pozri foto na stranke

https://www.alpis.sk/trax-tahac/trax-pro-zariadenie-na-tahanie-dietata-do-kopca/


Tu slucko som dal na sedlovku ako prisposobenie na tvoj problem a je to jednoduche dat to dole, len nie za jazdy.

Inak, nasiel som, ze moja teleskopka 27.2 ma vahovy limit 125kg!!! Podla prepoctu max. Tlaku v sedlovke mi to vychadza na 111kg. Co je brutal. Takze tie hrubsie musia vydrzat este viac ako to moje blato.


Tecka asi sa nechápeme
Namáhanie teleskopky bola iba moja obava. Tu si spolahlivo odvratil :)
Teraz riešim problem lanko v kolese

Prílohy:

IMG_2388.jpeg
IMG_2388.jpeg 165.33 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2023 - 19:00:31
00
Robrox_flashTak ten trax upevni na liziny sedla a mas hotovo.
22.09.2023 - 19:01:43
01
jeden z posledných upgrade na capru, keďže gx kazeta neradi úplne presne. Keď mi prišla krabica, myslel som si ze je prázdna. uvidíme na jar, podľa miestnych recenzií vydrží omnoho viac. v akcii na r2 bike

Prílohy:

20230922_222811.jpg
20230922_222811.jpg 135.56 KiB thumb_up0thumb_down

22.09.2023 - 22:50:57
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up