nohu môžeš, ešte stále :) .. nohu zatiaľ môžeš
22.09.2023 - 10:41:04
00
ale ked máš bicykel na pleci je to problém:) Ale aj tak zda sa mi ze tie prírodné veci sa jazdia aj tak pomenej kedže bikeparky a trailcentra ich nahradia. Menej sa narobíš a viacej zábavy. No a zvyšných 95% jazdí po cyklocestách
22.09.2023 - 11:17:57
00
doteraz som nepochopil čo je na e-biku zábavné okrem tejto našej témičky. Asi tak ako dedko keď si založí barle a vyjde von.
ozaj keď sa tu spomenuli kožuchy a ide ochladenie, už máte kúpené teplé svetríky a sú vyplákané v aviváži :-) ?
22.09.2023 - 11:30:16
00
double: nosit mozes, ale postavit na zem nie :D, cize ebikeri su z hry von :lol:
22.09.2023 - 12:11:18
00
lto napísal:
No je divne, ze stat devastovat moze, pricom vlastne to robi za moje, ale ja, co to nerobim nemozem ani polozit nohu na travu na Kraovej Holi :D


Ako vies, ze to je stat? Kopec lesov maju sukromny vlastnici a ti z toho chcu nieco mat. Ale dobra sprava je, ze o statnych uz nerozhoduje ministersto podohospodarstva ale ochranari. Navysse kopec statnych lesov v NP bolo presunutych do bezzasahove rezimu v ramci reformy NP.
22.09.2023 - 13:14:57
00
LKTcka v narodnom parku, rozdrbane cesty, resp. ponicena poda/stromy, vyteceny olej, hluk, smrad.
22.09.2023 - 13:28:08
01
marp napísal:
doteraz som nepochopil čo je na e-biku zábavné okrem tejto našej témičky. Asi tak ako dedko keď si založí barle a vyjde von.
ozaj keď sa tu spomenuli kožuchy a ide ochladenie, už máte kúpené teplé svetríky a sú vyplákané v aviváži :-) ?

Napr. to ze mozem chodit na vyjazdy do lesa a do kopov aj spolu so zenou, ktora by to bez ebiku nedala.
22.09.2023 - 13:52:50
04
Ja si to vyšlapem za svoje - je už hodne trapny a bohužial stále obohraty argument. Je to sice pravda ale všetko ostatné na biobiku sú nevýhody.

Ebike je vyššia forma existencie. Ebiker sa dokáže stať biobikerom. Bohužial mnoho biobikerov nevie byť ebikermi. Proste nie sú na to ešte vyvinutí a tak si tu stale obhajujú svoju úroveň bytia…. :)
22.09.2023 - 14:37:20
01
Co je do psej matere "biobiker"? Otvorim si hocijaky web vyrobcu alebo predajcu bicyklov kde je na vyber kategorie produktov a nikdy som tam ziadny "biobicykel", "biobike" nevidel. Videl som tam len ebike alebo elektrobicykel. Cize biobiker je nejaky hanlivy vymysel ebike komunity aby sa citila byt rovnocenym bikerom?

Ja velmi rad slapem kopce i rovinky, je to nieco pri com si napodiv dusevne oddychnem ak mam pri tom klud. Dostavam sa niekam za svoje, zlepsujem sa v tom, dava mi to pocit uspokojenia. Aj traily jazdim asi hlavne koli tomu ze potom naspat nechcem zletiet asfaltom alebo lesnou cestou. Je to ako lyzovanie na vlekoch vs skialp alebo skitouring. Aj na takom Chopku (priklad aby sa to nebralo akoze na skialpoch su zabavnejsie tereny) ma to bavi viac ked si to vyslapem ako ked sa tam vyveziem lanovkami. Dam to menej krat ale ten vyslap je to preco tam idem. Takze ebike je uz len koli tomu pre mna uplna blbost, podla toho co tu citam tak motor by som nahor nepouzival a nadol by som mal zbytocne tazky bike. Ale teda nie som tak vyvinuty ako citam.
22.09.2023 - 15:14:56
04
Bolo tu spomenuté výhody elektrobikov že strmsi kopec budú rýchlejšie, čo môže byť pravda. No keď som išiel na horaku bez elektromotora na Veľkú Raču dokázal som sa držať asi 200m pred elektrobajkermi nakoniec ma predbehli, ale čo je podstatné museli si dávať prestávku aj oni.
Čo som bol veľmi prekvapený myslel som si že to s elektromotorom dajú na jeden záťah ako nič.
A ďalšia vec čo ma prekvapila ako sa jeden z ich partie pri mne zastavil a úplne nadšene povedal "no dnes už máme za sebou 84km"
Za celý výstup som si musel dať 4 prestávky, moja kondícia je lepší priemer oproti bežným ľuďom, ale určite nie oproti športovcom alebo takým ktorí pravidelne trénujú, ti by boli schopný to dať aj bez prestávky.
22.09.2023 - 15:41:00
00
a-biker to vymyslel marseluspp, a ešte horší výraz používa...že bioš... tak ja ho za to volám e-boš . (môžeš si pred to domyslieť ešte jedno písmeno ak chceš :D )
22.09.2023 - 15:55:11
01
Dajte si toto na upokojenie nervov 🤟: https://www.youtube.com/watch?v=dE5c3XOPgmc
22.09.2023 - 16:40:02
03
Som v ramci skupiny povedal ze mozno by som vzal e enduro/am s vyssim zdvihom. Baterku preto aby na mna nemuseli cakat na kopcoch.
Ze v ziadnom pripade, radsej pockaju :D tak som donakupoval, mam to zakazane :D
22.09.2023 - 18:32:56
00
Nikto z ebikerov tu nemá záujem sa s niekým pretekať. Ak si potrebujete niečo dokazovať, tak veselo bez nás … :)
Zdá sa že je to hromadná diagnôza biošov niečo riešiť voči ebikerom. My vás berieme takých akí ste aj s vašimi chybami, nam vôbec nevadí keď nás obehnete … ;)

Dnes som prešiel kopec km a je jedno koľko to bolo … zaklad je že je pohoda. Stretol som veľa zdatných samokrútičov a je to fajn že staré tradície niekto udržuje. S motorom je to ale iný level. Tá možnosť že môžeš na to dupnúť kedy sa ti zachce je fantastická. Je to ten istý pocit ako keď máš na účte kopec peňazí a sám sa rozhodneš či si niečo kúpiš alebo sa uskromníš. Proste máš dostatočnú rezervu :)
23.09.2023 - 00:53:42
04
Nerio napísal:
Bolo tu spomenuté výhody elektrobikov že strmsi kopec budú rýchlejšie, čo môže byť pravda. No keď som išiel na horaku bez elektromotora na Veľkú Raču dokázal som sa držať asi 200m pred elektrobajkermi nakoniec ma predbehli, ale čo je podstatné museli si dávať prestávku aj oni.
Čo som bol veľmi prekvapený myslel som si že to s elektromotorom dajú na jeden záťah ako nič.
A ďalšia vec čo ma prekvapila ako sa jeden z ich partie pri mne zastavil a úplne nadšene povedal "no dnes už máme za sebou 84km"
Za celý výstup som si musel dať 4 prestávky, moja kondícia je lepší priemer oproti bežným ľuďom, ale určite nie oproti športovcom alebo takým ktorí pravidelne trénujú, ti by boli schopný to dať aj bez prestávky.


A comu nerozumies? Isli na Eco, tak si im stihal.
Na turbe by sli 25kmh.
23.09.2023 - 03:06:43
03
keyboard_arrow_up