ok mas pravdu, takto to vyzera inak.

to znenie ale nie je podla mna dobre napisane lebo sa to da chapat aj inak

A)
(4) Ak je dopravnou značkou umožnená jazda na bicyklovej ceste vodičom vozidiel (bicykel nie je vozidlo?), cyklisti majú
pred nimi prednosť, pričom tí (cyklisti) ich nesmú ohroziť a predchádzať ich (vodicocv aut) môžu iba pri dodržaní bočného odstupu najmenej 1,5 m.

B)
(4) Ak je dopravnou značkou umožnená jazda na bicyklovej ceste vodičom (motorovych) vozidiel, cyklisti majú
pred nimi prednosť, pričom tí (motorovi) ich nesmú ohroziť a predchádzať ich (cyklistov) môžu iba pri dodržaní bočného odstupu najmenej 1,5 m.

co je ale asi zle tak pod Lanfra mostom je zla dooravna znacka. Tvrdili ze to je Bicyklova cesta ale tam ma hranatu modru znacku. Umiestnena je ale gulata modra znacka ktora znaci Cesticku pre cyklistov
28.09.2023 - 15:28:50
00
scarinko napísal:
ok mas pravdu, takto to vyzera inak.

to znenie ale nie je podla mna dobre napisane lebo sa to da chapat aj inak

A)
(4) Ak je dopravnou značkou umožnená jazda na bicyklovej ceste vodičom vozidiel (bicykel nie je vozidlo?), cyklisti majú
pred nimi prednosť, pričom tí (cyklisti) ich nesmú ohroziť a predchádzať ich (vodicocv aut) môžu iba pri dodržaní bočného odstupu najmenej 1,5 m.

B)
(4) Ak je dopravnou značkou umožnená jazda na bicyklovej ceste vodičom (motorovych) vozidiel, cyklisti majú
pred nimi prednosť, pričom tí (motorovi) ich nesmú ohroziť a predchádzať ich (cyklistov) môžu iba pri dodržaní bočného odstupu najmenej 1,5 m.

co je ale asi zle tak pod Lanfra mostom je zla dooravna znacka. Tvrdili ze to je Bicyklova cesta ale tam ma hranatu modru znacku. Umiestnena je ale gulata modra znacka ktora znaci Cesticku pre cyklistov


Toto znenie je podľa mňa v pohode, pretože povolenie jazdy iných vozidiel sa dáva dodatkovou tabuľkou, na ktorej je konkréteny druh vozidla. Teda dodatočne sa nepovoľuje jazda všetkých vozidiel vrátane cyklistov, ale konkrétnych motorových vozidiel. Na tento povolený druh vozidel sa vzťahujú ustanovenia vyššie. Nehovorí to nič o tom, že by bicykle neboli vozidlá.

Lanfranconi, ak sa dobre pamätám, vzniklo ešte pred zavedením značky bicyklová cesta. Čiže nie je to bicyklová cesta, ale "bicyklová cesta", keďže výsledný efekt je podobný. Rozdiely sú, napr. tam môžu jazdiť len dvaja cyklisti vedľa seba, na bicyklovej ceste aj viacerí :)
28.09.2023 - 15:42:20
00
Zigo napísal:
Ebiky limitovane na 25 nie su, iba pomoc motora sa musi vypinat pri 25 km/h, takze v obci mozes ist 50, mimo 90 alebo si ako vodič "povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať".


Podľa mňa sa obmedzenie rýchlosti na 90 km/h týka len vodičov motorových vozidiel:

(2)
Vodič autobusu a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg smie jazdiť rýchlosťou najviac 90 km h-1. Na diaľnici vodič autobusu smie jazdiť rýchlosťou najviac 100 km h-1 a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg rýchlosťou najviac 130 km h-1.
(3)
Vodič iného motorového vozidla, ako sa uvádza v odseku 2, ako aj vodič autobusu s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť prevyšuje 750 kg, a vodič motorového vozidla s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou neprevyšujúcou 3 500 kg s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť prevyšuje 750 kg, smú jazdiť rýchlosťou najviac 90 km h-1.


;)
28.09.2023 - 15:47:07
01
tr3mp napísal:
Lanfranconi, ak sa dobre pamätám, vzniklo ešte pred zavedením značky bicyklová cesta. Čiže nie je to bicyklová cesta, ale "bicyklová cesta", keďže výsledný efekt je podobný. Rozdiely sú, napr. tam môžu jazdiť len dvaja cyklisti vedľa seba, na bicyklovej ceste aj viacerí :)


klasicka Cyklokoalicia, pamat ako zlate rybicky
https://z-upload.facebook.com/cyklokoalicia/posts/5463463810347480

tr3mp napísal:
Čiže nie je to bicyklová cesta, ale "bicyklová cesta"

btw "bicyklová cesta" co ty pises je oficialne "Cesticka pre cyklistov"
28.09.2023 - 15:50:38
00
To by som si pozrel tú 90tku na okreske na biku.
28.09.2023 - 17:17:41
00
zjazd z Polichna smer Halic 😀
28.09.2023 - 19:00:42
00
tr3mp good point, toto som si doteraz neuvedomil. Spravte niekto zoznam odporucanych klesani :sweat:
28.09.2023 - 19:54:29
00
Jano1987 napísal:
To by som si pozrel tú 90tku na okreske na biku.


Od Priechodu do Seliec
28.09.2023 - 22:21:28
00
Hmm tade som uz bicykloval aj behal, fakt si tam siel 90?
28.09.2023 - 22:25:14
00
Brácho tadiaľ chodí každý deň do roboty do BB :)

Ja už nemám gule byť zaľahnutý keď to ide cez 70.

Pozerám, že aj na strave to majú ako segment https://www.strava.com/segments/5918491
28.09.2023 - 22:34:44
01
Ja sa asi bojim, aj dolu sachtickami mam max cosi nad 80 kmh
28.09.2023 - 22:44:59
00
Pekne cez 80 sa dá letieť aj z toho sedielka medzi Zázrivou a Terchovou v smere na Biely Potok.
29.09.2023 - 07:47:48
00
lapaloma napísal:
Ja sa asi bojim, aj dolu sachtickami mam max cosi nad 80 kmh


Tak pardón hovoril som s bráchom do Seliec išiel max 80
niečo málo cez90 išiel práve zo Šachtičiek
29.09.2023 - 08:20:37
00
JOLI napísal:
Tiež sa občas k jednej zvyknem pridať, ale skôr na výjazdy do Rakúska ako po hrádzi. A aj to som si už postupne vyselektoval, s ktorými áno a s ktorými nie aj podľa toho ako to vypadá v balíku. No aj tak najradšej mám skupinku 2-4 ľudia.


A s ktorými teda chodíš?
30.09.2023 - 16:44:01
00
Včera večer som sa vracal bikom z Devína po Devínska Cesta - Lanfranconi - hrádza až k čističke v Petržakje po 20tej. Na Devínskej ceste som stretol 13 cyklistov (6 ich bolo v peknom balíku, drahé biky, krásne čierne dresy) a len maník na skladačke z Dechathlonu mal svetlá, ostatný ani reflexný prvok. Od Vodárenského múzea po čističku som stretol 67 cyklistov, naschvál som to rátal a 9 mali svetlo. Hlavná vec, že Polícia SR už mala 2 statusy, ako treba nosiť reflexné prvky. Preto, keď som sa vracal z Pezinka domov so zastávkou v Senci a Sládkovičove, tak som si postál v rade na dychovú skúšku a cyklisti si veselo jazdili. Možno tak 1/15 mal svetlo. Polícia samozrejme ignor, ako by neexistovali. A to niektorý ozaj slušne zahrievali pneumatiky.
30.09.2023 - 17:18:56
02
keyboard_arrow_up