Taká pohodička na rozbeh. Aj si zašlapeš do kopca, aj si ponesieš pár metrov na chrbte a dolu kopcom zahreješ brzdy len na pár úsekoch. Ináč tam treba skôr prišľapávať. Keby som tam mal so sebou závodiť na ečku, tak by som bol asi na ečku rýchlejší, lebo ečko by som musel len vyniesť tých asi 50m na Smrekovicu, cez také skalné pole strmé, ale k nemu by som na ečku vyšiel v pohode, na mechanike to cez ten mladý lesík už radšej tlačím - nechce sa mi tam mrhať energiou. Tá sa mi zíde nadol :)
27.09.2023 - 19:56:18
00
dnes som stretol na vyjazde zopar elektrikarov.
jeden vyssieho veku sa drbal mtb terenom na ekrose, reku dolu tymi smyklavymi kamenmi na ziletkach si koleduje o vrtulnik...
toto je ich mentalita, ze ma to baterku a hned si myslia ze mozu uplne vsetko.
27.09.2023 - 20:09:34
01
No možno to bol skusený byvaly biker, ktorý by to vpohode zišiel aj na žiletke. Prešiel na ebike a skúšal jeho možnosti. Každopadne už len to že mal ebike svedčí o jeho vyššej forme cyklistu :)

Keď vidite malé dieťa uciť sa chodiť tak sa smejete? Učenie vyžaduje aj prechod na ebike. Proste je to tažší stroj. Bioši čo neskúšajú nič nové tak tomu nerozumejú ….
27.09.2023 - 21:28:54
00
ja dnes videl riadneho e-boša... Na rajdoch prenosný reprák a hudba na plné pecky 😂...
ďalsieho s cigaretou v ruke-športom k zdraviu...no a klasika dvoch s posedom a la budar 😆
A k tým pretekom v tuneli či kde... Neviem koľko vládzeš ísť po rovine lebo je to rovina na tom svojom buldozéri ale ja na mojom HT pôjdem aj 40km/h 😝
27.09.2023 - 21:49:29
00
Konecne som videl necipnuty ebajk ;)

Vcera cestou z prace, obchadzkou po asi 25 km (to sa fakt nechvalim) na hradzi, rovina, ja s pneu ~2'' (tiez nic na pochvalu ci pocudovanie, iba som skusal 'novy' HT z roku cca 2004) iduc pohodovo dobieham jazdca s podobnou rýchlosťou. Aj sa prihovorim, ci potiahneme a on ze viac nemoze, lebo ma motor a baterku... A naozaj, vidim mu na displeji 25.0.

S uprimne mienenou radou, ze ju treba vypnut som sa pomaly vzdialil, 'zavratnou' rýchlosťou asi 26,4 (tipujem, nekontroloval som, ani sa nevytesoval - proste dalej pohodovo pokracoval)

(Aj pri letnej teplote okolo 24° C som mal dlhy jesenny dres, ako zvycajny ebiker, avsak neumyselne, z nedostatku...rano bola zima a zasoba kratkorukavovych letnych v praci sa minula ;)) cize nedobil som si šatník/skrinku s oblecenim, s baterkou by to končilo podobne)
Ziadna vyhoda ebajku-to uz rovno mozem stáť na ekolobezke;)
27.09.2023 - 22:20:13
00
Patri skor do temy Kráľova hoľa,ale prave pocujem reportaz JKubana na tvjoj, ze tam 'pre turistov urobia nudzove ubytovanie/utulnu a pre ebajkerov vyasfaltuju cestu...'
27.09.2023 - 22:24:51
02
xyz napísal:
ja dnes videl riadneho e-boša... Na rajdoch prenosný reprák a hudba na plné pecky ?...
ďalsieho s cigaretou v ruke-športom k zdraviu...no a klasika dvoch s posedom a la budar ?
A k tým pretekom v tuneli či kde... Neviem koľko vládzeš ísť po rovine lebo je to rovina na tom svojom buldozéri ale ja na mojom HT pôjdem aj 40km/h ?


Tie preteky v tuneli by si prehral práve kvôli egoistickému postoju. My športovci si zvykneme trať najprv obhliadnúť a až potom posúdime svoje sily na preteky. Ten tunel ozaj nieje rovina...

Ti prenosné repráky sú normálny fenomén mladých ľudí ako to bolo v 80-tych rokoch, vtedy sa nosili celé kazeťáky. Treba sa s tým naučiť žiť a nie frfľať ako 100 ročný dedko.
Proste doba ide vpred, ľudia si môžu robiť čo chcú, sedieť ako chcú, obliekať sa ako chcú a dokonca aj smelo tvrdiť že šlapanie za svoje je najlepšie v celom vesmíre.... Treba tých ľudí tolerovať, proste sa snažia prejaviť v živote a niektorí časom si uvedomia aké ich postoje boli smiešne a zmenia ich, niektorí s tými postojmi šťastne žijú dodnes ... ;)


Dokonca niektorí tvrdia že hneď ako boh stvoril zem, stvoril bicykel. A videl že jeho dielo je dokonalé. Ale nemal kto na ňom jazdiť, tak stvoril Adama a Evu :) Lenže Eve sa nepáčilo že sa Adam stále bicykluje a vypustila mu vzduch z kolies. Keďže Adam nemal pumpu, od zlosti hodil bicykel z vysokej skaly. Vtedy sa boh nahneval a vyhodil ich oboch z raja . :) Boh však Adamovi povedal: "Ak uvidím že ľudské pokolenie bude žiť slušne, správne a poctivo, vytvorím opäť pre vás cykloraj"
Zdá sa že táto doba práve nastala, tak nesklamte boha. Nezabúdajte na jeho prikázania, hlavne na " Miluj ebikera-svojho bližného ako seba samého" .


Ako vraví staré múdre príslove: "Športovcom ťa nerobia vonkajšie okolnosti, ale tvoj vnútorný postoj"

Takže kľudne ebiker so športovým duchom bude lepší ako biošliapač, čo nabeháva kilometre aby sa pochválil na strave. A ani správna výška sedadla a ani obtiahnuté oblečenie s nápisom Bora z vás neurobí športovcov, pokiaľ nimi nieste v duchu. A nakoniec ozajstný športovec sa nepotrebuje chváliť a vystatovať že je lepší ako druhí ... na to sú tu predsa súťaže či preteky. A aj tie nie vždy odzrkadlia správne zdatnosť športovca, stačí že sú hviezdy v zlej konštelácii, či žena nemala chuť na sex večer pred závodom a ďalší deň je v čudu :D
28.09.2023 - 08:23:11
00
marseluspp : myslis, ze do kopca sa neda ist viac ako 25km/h ? :D
28.09.2023 - 08:58:42
00
Práve v tom je tá pointa
28.09.2023 - 10:16:02
00
keď tam dám smajlíka plačúceho od smiechu tak to znamená že frflem... ty si horší jak tí dvaja čo chodia klopať na dvere, furt si len melieš svoje :D ... v oblečení Bora by som si pripadal ako pako...stravu mám pestrú ale tú " cyklopočítačovú" vôbec a sedlo mám správne nastavené aby sa mi dobre jazdilo a aby som po čase nemusel chodiť k ortopédovi ...P.S. : už si nájdi nejakú ženskú bo ti z toho ozaj e-be :D
28.09.2023 - 11:24:57
01
Marli napísal:
Patri skor do temy Kráľova hoľa,ale prave pocujem reportaz JKubana na tvjoj, ze tam 'pre turistov urobia nudzove ubytovanie/utulnu a pre ebajkerov vyasfaltuju cestu...'

Celých 12 km alebo iba tých záverečných 5 km opravia, kde už asfalt bol?
28.09.2023 - 12:27:43
00
Marli napísal:
Patri skor do temy Kráľova hoľa,ale prave pocujem reportaz JKubana na tvjoj, ze tam 'pre turistov urobia nudzove ubytovanie/utulnu a pre ebajkerov vyasfaltuju cestu...'

konečne budú mať "aliexpresoví športovci" zákaz na KH :-)
ostáva len hrádza
28.09.2023 - 23:10:24
00
tu som sa stratil. prosím vysvetli
28.09.2023 - 23:34:40
00
JOLI napísal:
Celých 12 km alebo iba tých záverečných 5 km opravia, kde už asfalt bol?


Fakt netusim, nebolo to myslim vobec spomenute. Reportaz pokracovala tym, ako profituje pozicovna eh-bikov v Sumiaci ci kde.
28.09.2023 - 23:51:44
00
Dnes krásny stret s e-bikerom (no irony).
Ideme s kamošom hore príjemným kopcom cca 13km/h a dobiehame e-bajkera. V spätnom zrkadle to zhliadava, tak asi mu jeho ego nedalo, prepol na nejaké “turbo”, a za šialene nízkej kadencie nám ušiel (ako keby sme s ním pretekali :D). To bolo také ňuňu :-)
29.09.2023 - 00:11:22
04
keyboard_arrow_up