dellax napísal:
Ja jazdim so svetlom vpredu aj vzadu (radar) aj za denneho svetla. Naopak nechapem blaznov co jazdia bez.... Garmin radar za par stoviek mi pride ako jedna z najlepsich investicii na cestak.
Naposledy ma zarazil prispevok na instagrame kde borec kritizoval zapnuty garmin radar na hradzi. Asi jeden z tych wheelsucker pretekarov ktory sa nalepi drzo na rit a vadi mu blikajuce svetielko :D. Ak to citas kludne mi to povedz za jazdy


A predné blikajúce ti nevadí? Ved to je podobné. Navyše radar svieti dosť silno. Na ceste úplne rozumiem, že je furt zapnutý, ale na hrádzi...
02.10.2023 - 18:34:47
05
peter120 napísal:
svetlo cez den je blbost, ako nalepky na aute "pozor dieta".
jedna mizerna nalepka nezabrani ze niekto do teba netreskne.

Mozno vodic toho auta drzi dietu a je z toho nervozny, tak mas zvysit pozornost :?:
02.10.2023 - 19:03:00
01
Predne blikajuce stroboskopom je peklo. Jedneho panka na cestaku som stretol od snezienky hore, pre istotu v strede cesty z mobilom v ruke a druheho v zjazde do zahorskej z kacina, ten ma oblysol, ze som chvilku nevidel
Podotykam za svetla ... daco po siestej som uz bol u caka norisa
02.10.2023 - 19:34:26
00
misoR napísal:
A predné blikajúce ti nevadí? Ved to je podobné. Navyše radar svieti dosť silno. Na ceste úplne rozumiem, že je furt zapnutý, ale na hrádzi...


Odpoviem za seba, je to podobne, ale mierne ine;) Predne vidis par sekund, zadne omnoho dlhsie.

Ja na hradzi radar zvacsa vypinam, ale hlavny dovod je 'naco by isiel', baterka/vydrz, cyklistu to aj tak nezachyti,starsi model ani nema take vypalovacie lumeny a je nastaveny na 'stealth' mode, neblika, kym nezaregistruje auto.
Na svietenie vzad mam samostatne svetlo, zapnute v prípade potreby. Ako rezerva (fakt len zaloha) blikacka v zatke baranov.
Nic pre gramarov,ale niekde vyssie spomenutych 300g to nema ani nahodou, ani s prednym.
02.10.2023 - 19:39:02
00
Zachyti to cokolvek co ide rychlejsie o cca 5kmh ako ty (rychlost presne neviem). Aj cyklistu, bezca, kolobezku, nizko letiace rogalo etc 😄
02.10.2023 - 19:41:03
00
No dobre, tak jazdim dost rychlo ;) a malokto ma predbieha o tolko rýchlejšie.
Pozriem na webe, toto je najstarsia hranata horizontalna verzia RTL 500,uz sice s logom Garmin, ale tesne po tom,ako kupili povodnu firmu.
(Zase, nic pre aero: vycnieva spoza sedlovky)
02.10.2023 - 19:53:23
00
Ved podobne neznamená rovnaké ?

Takisto 90% šoférov vadí, keď iný šofér má zapnuté zadné hmlovky. Možno toto je lepšie prirovnanie. Ba by som povedal, že ten radar možno tak silno aj svieti. Porovnal som si moon orion s led zadným svetlom a už to svieti dosť silno...

Pri niektorých cyklistoch by zmysel dával skôr radar vpredu, aby upozornil na prekážku...
02.10.2023 - 20:07:26
00
Posledny offtopic tu, tak som pozrel manual k mojmu (celkovo to ma iba zopar stran, je z roku 2015, ziadne info o relativnom rozdiele rychlisti), ma 5 / 13 / 16 lumenov. Tych 13 je najbeznejsich.

Novy model ma omnoho viac,
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/svetla/zadne/garmin-varia-rtl-515-cykloradar.html
8/20/29/65


Na porovnanie Moon Arcturus Auto pro ma 15/50/50/100

a najobycajnejsia blikacka Force (ale pouzitelna) co mam ma 2*3 lm.
02.10.2023 - 20:33:29
00
gusto vypindaj ale ocakavaj odozvu, budem sa tesit :)
misoR ano aj na hradzi, aj tam sa najde plno idiotov na nacipovanych 50kmh motorkach a parkrat uz aj idioti na autach. btw ten radar vpredu by som bral tiez
peter120 svetlo cez den vobec nie je blbost, preco potom auta svietia aj cez den? :D

Predne mam obycajne svetlo na denne svietenie (na jazdu po tme nedostatocne). Ziaden 1000lm vypalovak namiereny do ksichtu....
03.10.2023 - 07:22:27
00
user_id napísal:
Cyklista, aj vzhladom na sucasnu popularitu tmaveho cyklooblecenia, vie lahko splyvat s pozadim. Ked sa k tomu pridaju slnecne okuliare na ociach vodica, prejazd cez tien, lahko to moze skoncit so zrazenym cyklistom.

Nalepky "Pozor dieta v aute" su skor o pochvaleni sa, ze maju dieta.


Na toto sú riešenia, nekupovať si rámy v odtieni "zhmotnená tma" a z toho množstva pestrého cyklooblečenia čo je na trhu si nevyberať iba jednu farbu ako by si mal celoživotný smútok za koncom leta.
03.10.2023 - 08:56:14
00
Nejde iba o cisto ciernu (moja oblubena), ale napriklad Isadore ma velku cast svojho oblecenia v tmavych farbach, napriklad tmavozelena, tmavohneda, tmavofialova... a to ma byt pritom oblecenie urcene specialne na cesty, kedze je to znacka hlavne pre ziletkarov...
03.10.2023 - 09:10:54
00
Minulý rok som videl cyklistu, mal tiež nejaký super dres. Celý čierny. Ale pri členkoch mal priamo súčasťou dresu okolo celého členku cca 10cm široký reflexný pás látky. Vpredu z toho vybiehal asi 5cm široký pás po koleno, vzadu to isté, len prebehlo hore až na zadok a vrátilo sa to do druhej nohy. Človek čo to navrhoval, to navrhol tak, že rátal s tým, že ten človek bude sedieť na biku, tak aj podľa toho to tak bolo umiestnené. Keď sa postavil a chodil, tak to bolo na dosť divných miestach na zadku. Dres hore mal kusok nad zápästím (aby si to asi ľudia hneď nezašpinili) tiež asi 10cm reflexný prvok okolo zápästia. (Niekoho napadlo, že možno aj ukázať zmenu smeru jazdy a mať tam reflexný prvok by nebolo odveci). Od pása vpredu cez ramená až po dolný chrbát sa tiahli tiež zhruba 10cm široké reflexné pásy. Neviem, čo to bol za materiál, ale keď naň nesvietilo svetlo, vyzeral taký tmavo šedý, po zasvietení naň, krásne ho bolo vidno, dokonca aj tým Decathlon svetlom za 16 € som ho videl krásne na cca 50m. Párkrát som ho stretol na hrádzi.

Nemyslím si, že by mal byť problém, aby súčasťou dresu boli všité, či nalepené reflexné prvky. Ak to dokáže Decathlonu, či dokonca aj Aliexpress, taký Isadore, či Castelli či iný výrobcovia, čo pýtajú 100vky € za oblečenie by to mohli zvládnuť tiež.
03.10.2023 - 11:13:40
00
dellax potom sa cudujte ze sa cyklisti navzajom nezdravia - ked to uz je ako za volantom - kazdy druhy je netolerantny kkt.
vysvetli mi - na co ti je na hradzi zapnuty radar s blikanim cez den?
03.10.2023 - 11:36:16
00
To zdravenie je naozaj tak dôležité? Však v BA na tých najviac frekventovaných úsekoch by musel mať človek tú zdravicu stále v pohybe. To si už rovno môžem namontovať takú tú packu na pružine, ktorá sa rozkymáca už pri pohybe bicykla.
03.10.2023 - 12:03:26
02
Gusto0 Uz som to v prispevku vyssie vysvetloval. Navyse nebudem kvoli par km na hradzi vypinat radar (mam wahoo). Netolerantny kkt? Nikto ti nekaze za mnou, alebo niekym inym jazdit ;-D
Btw: zdravim vsetkych cyklistov ak ich vidim a situacia to dovoluje
03.10.2023 - 12:04:40
00
keyboard_arrow_up