Inak ja som z tej MF tento rok zmizol. Ale hlavne preto že nemám čas, ale aj preto, že tam naozaj treba ísť ideálne pondelok-štvrtok a okolo 15.00 tam byť a ísť dolu. Vtedy je napríklad MK prázdny. Ale jazdím radšej tu v okolí Minčola, ale tam to našli opäť tento rok motorkári, takže chodníky, kde už moc turistov aj tak nechodí sú zničené na totálku - ťažko zachrániteľné. Nové traily, ktoré sa budujú ľudia pochopili tak, že to je vlastne jeden mega skok vedľa druhého s hladkou prístupovou cestou, ktorú vybudoval báger, alebo minibáger. Pre mňa je každý trail širší ako pol metra prakticky nepoužiteľný a nazývam ho "zvážnica"...ale na takéto traily chodím len minimálne...naopak pekný enduro trail mimo Kuneradu v okolí nikde nevznikol...jedine teda hradisko MadMax, ale na Hradisku je ťahačom skôr sweetchilli, akože šiel som to, ale určite MadMax je väčší enduro ťahák a hlavne menej lesa sa muselo vybágrovať.
17.10.2023 - 10:17:26
00
Ta lanovka je offtopic, len sa niekto potrebuje obhajovat, to aj ja mozem povedat henten kradol, klamal, podvadzal mozem trocha aj ja, vsak neurobim tolko skody ako henten. Ako pisal ten chalan ludi je tam dost ale na inych miestach nie, okrem e-bikerov ktori sa zacali vsade rit, hlavne tam kde ani za svoje neprejdu. Vcera tiez pozeram, preco chlapik tlaci a vyzera v pohode, vsak je to cisto na nosenie a potom mi doslo, ze to asi je elektrickar a ma ten ich walk mod. Potom ked som ho stretol bolo jasne, ze som mal pravdu. Nechapem akoze ten "bicykel" ide bez pedalovania, cista motorka. Pritom dole bolo jasne napisane zakaz motoriek a stvorkoliek.
19.10.2023 - 08:07:27
00
Myslím, že ti uniklo, že ten walk mod funguje len do rýchlosti 6 km/h.
19.10.2023 - 08:58:06
01
Veď je to jasné - ebike je bicykel s prípomocou. Ten motor pomáha preklenúť nevhodné úseky štýlom "nehodiace sa preškrtni". Sám si videl ako krásne prekonal úsek kde bioši musia nosiť bicykel. Práve to je tá krása novej doby. A tí čo idú s dobou tolerujú tých čo držia sa tradíc a radi robia veci po starom, naopak to však moc nefunguje.

Som zvedavý či obchádzaš a hejtuješ pohyblivé schody a výťahy v nákupných centrách a bytovkách :D Je to to isté ... ... takže ak nabudúce budeš vo výťahu, tak si na svoj názor o elektrickej prípomoci spomeň ... ;)

Normálne si viem predstaviť tie komenty : "Ten lenivec len stlačil gombík a už bol o dva poschodia vyššie, veď stačilo prejsť 40 schodov" alebo "Tá stará tučná ženská s kadenciou krokov 4 v hrubej bunde by mala radšej šlapať na osmičku po schodoch a pri tom sa len tak vozí. " alebo "A henten dedko čo na 13-tku by nikdy za svoje nevyšlapal sa minue vril do výťahu a raz-dva bol hore" Nuž takto vás hejterov vnímame ... :)



PS: VTV - a dokonca je tam limit na výkon prípomoci aby to ťahalo len ten ebike a nedalo sa na tom voziť. Len ten Baffang to má nejako divne, lebo do kopca to moc nepotiahne ani sám seba a keď dám najlahší prevod, tak to nejako ide ale rýchlosť je asi 0,5km/hod a to radšej potlačím za svoje .
19.10.2023 - 09:09:52
00
pri tom walk mode sa točia aj kľuky?
19.10.2023 - 09:26:11
00
U mňa áno .
19.10.2023 - 09:32:51
00
PS: VTV - a dokonca je tam limit na výkon prípomoci aby to ťahalo len ten ebike a nedalo sa na tom voziť. Len ten Baffang to má nejako divne, lebo do kopca to moc nepotiahne ani sám seba a keď dám najlahší prevod, tak to nejako ide ale rýchlosť je asi 0,5km/hod a to radšej potlačím za svoje .[/quote]

Myslím, že to záleží od FW. Mne to fungovalo v pohode, ale ako som dal nový fw je to bieda.
Ale mne to nevadí má iné výborné vlastnosti.
Ešte k tomu točeniu kluk tie sa točiť musia lebo motor je spojený s kolesom iba reťazou.
19.10.2023 - 09:36:27
00
fúúú a neplesne vás to do nohy? najlepšie ak by ste tam mali pinové flaty
19.10.2023 - 09:52:31
01
Od teba ma takéto prianie dosť prekvapilo!
Točí sa to veľmi pomaly a za 25000km kedy som to použil veľa x sa mi to ešte nestalo.
19.10.2023 - 09:56:34
00
chápem, lebo keď ja tlačím a zatočia sa kľuky tak ma to furt plaští do nohy ... ale ono to je asi len moja nepozornosť
19.10.2023 - 09:57:58
00
Inak dnes som čítal že vymysleli konečne cyklotrenažér s elektrickou prípomocou. Konečne ebikeri budú mať na čom trénovať aj v zime :)

VTV - aký máš bike a aký typ motora?
19.10.2023 - 10:13:03
01
CTM Pulze Pro, Bafang M500
A ešte jeden starší s kitom Bafang BBS02
Inak trenažer som používal uplne v pohode bez motora len som použil kolo s hladkým vzorkom.
19.10.2023 - 10:24:56
00
Zaujíma ma ten walk mode na tej M500. Kedy si upgradoval firmware a máš ten mód funkčný či tiež slabý? To je totiž jediná vec čo ma štve ...
19.10.2023 - 11:00:41
00
Mal by to byť fw od crusis walk je absolútne slabý ale vôbec neznižuje výkon až do 32V To som hladal a našiel. Má aj iné vyhody pri max prípomoci dáva 20A 700W ale stým opatrne aby sa neprehrial
19.10.2023 - 11:07:35
00
marseluspp napísal:
Inak dnes som čítal že vymysleli konečne cyklotrenažér s elektrickou prípomocou. Konečne ebikeri budú mať na čom trénovať aj v zime :)

VTV - aký máš bike a aký typ motora?

Toto je taky bizarny výrok, že niekedy mám pocit, že lobotomia nebola až taká zlá ??
19.10.2023 - 11:21:23
00
keyboard_arrow_up