čo už každy--teda skoro každy s tym prejde
25.10.2023 - 14:54:11
00
Vzdy sa daju tie lacnejsie kusky znosit, bud do prace, alebo na kratky vyjazd, kedy je luto drat kvalitne oblecenie (aspon nohavice).
25.10.2023 - 14:58:49
03
Vzdy lepsie takto, ako mat len jedny megasuprrdrahe, o ktore sa budes obavat, setrit ich, budeš cakat, kym vyschnu atd (alebo ta omrzi jazdenie v zime)
25.10.2023 - 19:49:01
01
martinzz - presne jak ja. endurky asi 3 druhy nakupene v akciach, a tak mi je luto ich zablatit, a ked su este aj pekne, ze v nich chodim do roboty a bajkujem v tych z decathlonu. ( vobec niesu zle)
26.10.2023 - 07:57:24
00
Mnohí výrobcovia oblečenia majú v ponuke aj termo / zateplené kraťasy. Tieto je IMHO vhodnejšie kombinovať potom s návlekmi na kolená, alebo na celé nohy. Osobne takéto zateplené kraťasy využívam od cca 5° do 15°. To mi v našich podmienkach vychádza na niekoľko mesiacov až pol roka využitia od neskorej jesene, zimy a jar. Taktiež ich volím pri jazdách vo vyšších horách kde je chladnejšie.
26.10.2023 - 09:08:29
06
na toto používam radšej zateplené 3/4taky, navleky mi vadia nad kolenom :)
kedc je okolo 20-25 ale hore na kopci je 14 a fučí tak beriem 3/4ky nezateplené
26.10.2023 - 09:12:01
01
Možno je chyba v type návlekov, ktoré používaš. Niektoré sú veľmi tesné, alebo majú dosť nevhodne umiestnené silikónové pásky.
26.10.2023 - 13:22:33
00
MAM šIROKE SCEHA.. VELA VECí ANI NA NOHY NENAVLEčEM, NAPR MODERNE NOHAVICE
26.10.2023 - 13:25:54
02
ja mam zas castelli 3/4 kde ta cast pod kolenom je tensia ako na stehne a kedze nemaju ziadne silikonove pasiky tak sa mi to cele zhrna pocas pedalovania pod koleno a tlaci to tam
s navlekymi ktore maju tie silikonove veci sa mi toto nedeje
https://www.castelli.sk/castelli-3-4-sorpasso-ros/
so stehnami to mam podobne, rifle len take co sa tvaria ako rozsirene tak ja mam normalne :D
slim a podobne nedam cez nohu
26.10.2023 - 13:31:02
01
mne sa to hlavne nechce obliekat. navleky na kolena nosim len v lete ked viem ze rano bude zima a potom uz cely den hic. to iste s rukami. ak mam mat pocas celeho vyjazdu navleky tak idem rovno do 3/4 alebo dlheho.
navyse pri dlhsej jazde mavam pod silikonom na navlekoch zapareniny

ale zalezi kolko toho clovek najazdi. ak malo, pobabre sa aj s navlekmi, ak casto, oplati sa kupit kusok oblecenia na to ureceny.
nepopieram ani univerzalnost navlekov - hlavne pri dlhych alebo viacdnovych jazdach je to najlepsie riesenie (ako nemat so sebou milion veci), ale ovela lepsie sa citim v dlhom obleceni bez navlekov.
26.10.2023 - 15:05:44
00
tak zaletzi ake navleky, mam aj take tenucke z decathlonu ktore dam pod kratku gabu a je to ideal ked je tak 14 stupnov
keby som dal dlhu gabu tak zhorim :D
26.10.2023 - 15:15:05
00
Castelli - velkostne dobrodruzstvo, cast2: vrchny diel -
od predchadzajucej casti https://www.mtbiker.sk/forum/post1979288.html#p1979288 doslo k dalsiemu nechcenemu nakupu nohavic od tejto znacky. teraz uz ale so skunostami nielen mojimi. zistil som ze sa mi zacali akosi rozchadzat stare sportfuly. vyber padol na rospasso ros. no a tie su prave z rady rosso corsa (nemyslit si s RoS). ano z tej ktore jedine M-ka lezia v skrini bez vyuzitia koli zlej velkosti. takze sorpasso ros beriem v L a cuduj sa svete, sedia paradne. zaverom by som to zhodnotil tak, ze som na hranici velkosti M/L aj ked tabulkovo M. cize elastickejsie materialy bezneho strihu mi sedia M, sportova rada rosso corsa uz musim brat L. a mozno nie :-D

podme ale k vrchnemu dielu, ktory v nicom nezaostava od toho spodneho, no tu som viac tabulkovy opuchnuty sliz, takze patalii bolo podstatne menej.
prvu skusenost som mal s deravym tielkom. bral som M (castelli zaciatky = ber o cislo vacsie). tvaril sa ako mi perfektne sedi (ano vo vzpriamenej polohe), s odstupom casu vidim ze to bola nespravna velkost. nasledne to bola vesta squadra tiez M a paradne mi sadla. tu treba podotknut ze material nieje vobec elasticky a S by ma asi vazne tahalo. v zime som sa nechal ukecat na bundu Alpha. Bral som M, ved vsetko mi sedi M. a cuduj sa svete, sadla paradne. Lenze Alpha je rosso corsa a pod nu davam rybarsku sietku ktora je pomerne hruba a napriek tomu sa v bunde citim volne. Prislo leto a potreboval som dres. Ci som chcel, alebo nechcel tabulkovo som spadal na ciste S-ko. Divocina, od castelli kupovat S-ko pri 70/180. Skusil som a dobre som spravil. Dresy su pomerne dost elasticke. Na jesen som potreboval prikupit teplejsie termo, kedze stare inej znacky sa uz rozpadalo. Bral som Flanders warm S-ko. ale ta nestastna rada rosso corsa. Obleciem ho, netaha ma ale citim ze je tesnejsie, rukavy kratsie ako by som si predstavoval. Nosim ho, ale nenosim ho rad. a na zaver bunda do teplot 0-10. Jasne, Perfetto - kto ho nema akoby nebol. Lenze je to znova nestastna rosso corsa. Okrem toho upravili hrudnik na volnejsi a to uz som bol v totalnom chaose aku velkost vybrat. Nakoniec sa ale objavila za dobru cenu GO po ktorej som poskuloval odkedy prisla do predaja. Sportovo (az moc) ladenu bundu (za mna neprefukavy dres) mam od sportful fiandre pro a na moj sposob jazdenia som zistil ze to nieje uplne ok. strih je typu - oblec, sadni, jazdi. Lenze ja obcas aj tlacim, prenasam a vtedy sa vyhrna a taha. V jazdeckej pozicii ale dokonale sedi. Takze GO. v M-ku. Pozeram co to zase usili. Bolo to najvacsie co som kedy doma mal. Fakt obrovska bunda. Seriozne by som pod nu zmestil hrubu flisku a stale by mi bola volna. Tak naspat k tabulkovemu S-ku ktore sadlo paradne, a stale mi je dostatocne volna na dve spodne vrstvy. Tu by som podotkol par veci. Material nieje moc elasticky. V pase chyba akykolvek elasticky prvok, cize musi sadnut, inak bude bud skrtit alebo sa vyhrnat. Toto davam ako velke minus, mohli dat aspon ten panel na ktorom je silikonovy pasik elasticky. Trosku tazsie mi ide cez dlane aj ked ja mam fakt drobne rucicky. Volny strih mi je prijemnejsi a vhodnejsi na moje jazdy. Ak by som ale jazdil vyhradne cestu tak jednoznacne perfetto. Vo vyssich rychlostiach totiz citit ze volnejsi strih kladie odpor. Teplotne by som ju radil hlavne od 0-10. gore infinium v porovnani s polartec alpha nieje tak priedusny, material je hrubsi, co pri teplotach nad +10 zacina byt vela. preto som aj napisal ze sportful pro je skor neprefukavy dres. sedi skvele na telo, material je tensi a priedusnejsi - idealny na ufukanu jar so studenym vetrom. no pri teplotach pod +10 to uz chcelo viac vrstiev a ked zafukalo aj tak to nebolo ono. preto som hladal nieco dalsie.
29.10.2023 - 12:43:18
01
vidiš a ja mám prave opačný problem, Brať XL či XXL? :D
29.10.2023 - 13:39:41
01
Lenže novým perfettom zamiešali velkostne karty trochu ináč ?. Zmestiť sa do predchádzajúceho modelu do veľkosti XL bola hotová alchimia. Ale keď som kupoval aktuálny model zrovna tu na stránke vyšiel článok o novej rade a test perfetta. Tak som to riskol, a aj na základe článku kúpil veľkosť L, do tej doby veľkosť od castelli a celkovo IT značiek pre mňa nepredstaviteľná. A čuduj sa svete, to perfetto sedí doslova perfektne, dám pod neho sieťku a aj teplejšie termo a sedí ako uliate.
29.10.2023 - 14:37:55
00
Gusto0 Fiandre Pro mas v Mku?
29.10.2023 - 18:25:28
00
keyboard_arrow_up