Ešte som doma na Spiši a do SAE sa chystám o dva týždne. Ale niečo s tým spravím. Vďaka všetkým za názory a rady.
13.11.2023 - 06:49:13
00
mirec16 napísal:
a presne preto mas ist na zatazovy test, u teba je to primarne zo zdravotneho hladiska (poruchy rytmu, mozne poskodenie koronarnych ciev a podobne), ak spravne chapem, tak si v nejakej Arabskej krajine, tak ako to nie je priamo pasmo Gazy, tak si myslim, ze nejakeho kardiologa s funkcnou ergometriou tam najdes a udaje z nej budu urcite presnejsie ako tabulky, co tu postujes


je rozdiel test u kardiológa pre bežnú populáciu a tým čo mu doporučuje Kristína, ... - funkčnú diagnostiku pre športujúcich - náročný 20 minútový test s veľkým zaťažením na konci do maxima absolvovať bez testu u kardiológa
13.11.2023 - 09:01:56
00
nie, princip je ten isty
13.11.2023 - 09:43:36
00
Ergometrický test som absolvoval asi pred 7 rokmi. Kardiológ ma vtedy zastavil tuším pri záťaži 300W. Ale čo to znamenalo, neviem. Vtedy som nešportoval. A mal som pocit, že by som kľudne zvládol aj vyššiu záťaž.
13.11.2023 - 10:03:37
00
presne s týmto som sa aj ja stretol, isiel som na spiroergometriu v ramci preventivky u sportoveho lekara s tym, ze mi nastavia aj prahy aj zony a doktorka ma zastavila na nejakych 420 W a nebol som na maxime, tepovo som bol okolo 180, maximum mam 195... Potom samozrejme vsetky vysledky boli skreslene, anaerobny prah mi urcili na 143 sa mi zda, co nad touto hranicou viem fungovat aj pri 10+ hodinovych vyjazdoch...
13.11.2023 - 10:41:25
01
Hosť napísal:
tá posledná rada neviem či je rozumná, Kristina a další asi nevedia čítať s porozumením čo si tu včera písal o svojom srdci, nevedia čítať z toho čo som včera dal tvoje pulzy z cyklomaratónu s podivným priebehom kde ho máš nepravidelný s divnými zvýšeniami a na teste sa ide v závere do ,,mrtva,, tak aby ťa tam po tom zákroku na srdci ešte nekleplo, ja by kvoli nejakému nastaveniu pulzových (co aj tak nevyužiješ) zón v tvojom stave život neriskoval

Že ty nevieš či je moja rada rozumná nič neznamená. Je všeobecne odporúčané, pri športovaní a snahe o zlepšenie kondície si dať urobiť testy, či to vlastne zdravotný stav kardiovaskulárneho systému dovolí a aká je bezpečná miera zaťaženia. Nie je nič horšie ako začas si "nakladať" a nepoznať či to moje zdravie umožňuje.
13.11.2023 - 11:08:28
01
Tata1955 napísal:
Ergometrický test som absolvoval asi pred 7 rokmi. Kardiológ ma vtedy zastavil tuším pri záťaži 300W. Ale čo to znamenalo, neviem. Vtedy som nešportoval. A mal som pocit, že by som kľudne zvládol aj vyššiu záťaž.

Na "záťažovke" ťa bežný doktor môže zastaviť aj kvôli vysokému tlaku, hoci ty by si vedel "vytlačiť" aj vyšší výkon.
13.11.2023 - 11:10:48
01
To je to, že tie individuálne limity/hodnoty ovplyvňuje toľko rôznych faktorov (genetické predispozície, životospráva, životný štýl...), že aj lekár dokáže iba ťažko odhadnúť, čoho je človek schopný. Ina, neviem si predstaviť (a nedáva mi to celkom logiku), že by niekto dokázal vedome prekročiť vlastné hranice. Proste, keď nevládzem, vypnem a je to.
13.11.2023 - 11:17:04
00
clovek je schopny vsetkeho :D
13.11.2023 - 11:19:59
00
Ale občas sa človek dokáže vyhecovať a ten pocit, keď dokáže posunúť vlastné hranice, vie byť strašne nákazlivý. Ale áno, môže to byť aj riskantné.
13.11.2023 - 11:26:20
00
Dnešný tréning 33,6 km tempo, 251 W, 149 bpm, teplota 1°C

Prílohy:

tempo.png
tempo.png 61.36 KiB thumb_up0thumb_down

14.11.2023 - 21:37:49
00
Dnes som našiel na YouTube video akéhosi angličana so záznamom jeho HIIT. Malo to 35min s rozsahom od 50 do 90rpm.
cmsimple.sk
Nahodil som si to do cvičení v Garmine a predĺžil intervaly i zväčšil rozsah až po 120rpm. A nakoniec vyprodukoval toto:
cmsimple.sk
Neviem síce, aký to môže mať efekt pri dlhodobom opakovaní, ale z doteraz vyskúšaných tréningov sa mi tento zatiaľ" páčil" najviac. Úplne ma prekvapila dosiahnutá maximálna rýchlosť (to som dával iba pri zjazdoch) i maximálna kadencia (donedávna som nedokázal dať ani 120rpm).
15.11.2023 - 00:13:03
00
Helma dole,aspommn za mňa netrenujuceho. 120 RPM som možno dal, ale 130 určite nie.
15.11.2023 - 01:08:40
00
Tata1955 napísal:
Dnes som našiel na YouTube video akéhosi angličana so záznamom jeho HIIT. Malo to 35min s rozsahom od 50 do 90rpm.

Nahodil som si to do cvičení v Garmine a predĺžil intervaly i zväčšil rozsah až po 120rpm. A nakoniec vyprodukoval toto:

Neviem si predstavit tocit na trenazery takmer 50 min s RPM pod 60!! Mne kadencia pod 75-78 vadi a to som silovy typ nie frekvencny. Jasne ze v silovych treningoch mam intervaly s kadenciou 60RPM ale su to ovela kratsie useky. Prve minuty treningu by som urcite netocil take tazke prevody na tak nizkej kadencii. Treba sa najprv rozjazdit a to je urcite lepsie na vyssej kadencii.
15.11.2023 - 08:23:55
00
lakko napísal:
Neviem si predstavit tocit na trenazery takmer 50 min s RPM pod 60!! Mne kadencia pod 75-78 vadi a to som silovy typ nie frekvencny. Jasne ze v silovych treningoch mam intervaly s kadenciou 60RPM ale su to ovela kratsie useky. Prve minuty treningu by som urcite netocil take tazke prevody na tak nizkej kadencii. Treba sa najprv rozjazdit a to je urcite lepsie na vyssej kadencii.


Pre teba aj pre väčšinu ľudí by to bol problém, ale keď je daný človek na túto kadenciu zvyknutý, tak to je normálne a pre neho to subjektívne je prirodzené točenie. Či to je vhodné, o tom tu už je pár strán. Inak, ja to mám podobne - keď som vonku na rovine, kadencia je cez 90, v kopcoch samozrejme trochu nižšie, ale na "hlúpom" trenažéri či predtým na rotopede ak som sa na to nesústredil, tak som sa pohyboval okolo 70 rpm.
15.11.2023 - 08:33:26
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up