Asi to nie je úplne na doma ale mňa v posilke najviac baví ten simulátor bežeckého lyžovania, je to mega namáhavé, hýbeš tam celým telom, nezdá sa to ale dosť to aj cvičí ruky, čo je super aj na skialp a nie som tam taká dokrkvaná ako na loďke (veslovanie), na ktorej som si už párkrát dala tým sedalom po achylovkách :) Ešte aj Climber je zaujímavý ale na doma naozaj teda buď bežecký pás alebo cyklo ale teda ak sa bicykluješ celý rok, tak na výbenu nejaký iný pohyb je doslova osvieženie.
27.11.2023 - 09:43:16
00
Ak cyklotrenazer tak interaktivny,nebavilo by ma len tak cumiet do steny... bolieva ma aj chrbat na to je vraj veslovaci dobra vec a aj zmena pohybu je urcite potrebna po sezone aj ked sa snazim skialpovat vzdy ked sa da...
29.11.2023 - 15:51:22
00
Pocas zimy nie je na skodu nahradit cast aerobnych aktivit silovymi. Toboz ked mavas bolesti chrbta. Moze ti to vyrazne pomoct.
29.11.2023 - 19:08:47
04
Laro22
v Brezne mate fitko
https://legiasport.sk/zony/cardio/

Co tam zaskocit, vyskusat.

Su rozne typy ludi ale vacsina dopadne takto.
Kupis domov trenazer a po case Ta to omrzi. Ani pozeranie do obrazovky Ta nemusi motivovat.

Vo fitku ked okolo Teba vsetci cvicia, makaju, tak to je najlepsia motivacia.
Tam Ta nic nebude vyrusovat od cvicenia ako doma.
29.11.2023 - 21:20:57
03
Najazdim 6000 km za rok, aj hore kopcom vladzem, a k tomu aj ine fyzicke aktivity a som obezny, pritom vsetci cyklisti su chudi. Uz ste videli tlstocha na bicykli?
30.11.2023 - 09:22:21
01
hlasim sa, bicyklujem roky rokuce, tak 10-15 tisic km rocne a podla BMI mam obezitu :-D uz asi 10 rokov zacinam chudnut a stale nic...
30.11.2023 - 09:25:27
00
mee too :) tento rok to vidim tak na 12K
30.11.2023 - 09:38:20
00
Ja myslel, ze to len ja. Mam aj vydute brucho/pupek
30.11.2023 - 09:38:43
00
taky tak :)
30.11.2023 - 09:45:28
00
Ale ja mam vydute dopredu ako tehotna zena, inym sa rozsiruje rovnomerne
30.11.2023 - 10:00:57
00
Red1 napísal:
Laro22
v Brezne mate fitko
https://legiasport.sk/zony/cardio/

Co tam zaskocit, vyskusat.

Su rozne typy ludi ale vacsina dopadne takto.
Kupis domov trenazer a po case Ta to omrzi. Ani pozeranie do obrazovky Ta nemusi motivovat.

Vo fitku ked okolo Teba vsetci cvicia, makaju, tak to je najlepsia motivacia.
Tam Ta nic nebude vyrusovat od cvicenia ako doma.


Ako píšeš, sú rôzne typy ľudí, mňa by zas nebavilo ísť do fitka si odmakať aeróbnu aktivitu. Odcvičiť si tam silovú zostavu ok, ale hodinu tam šlapať na nejakom stroji...
30.11.2023 - 10:04:42
03
PeterK2
Takych ako si Ty, "psychicky" odolnych, ze to doma davaju a nic ich doma nevyrusuje, neodradza od aktivity, je bohuzial mensina =)
Pre Laro22 je jednoduchsie aj financne ak si to najprv vyskusa vo fitku, podla obrazku vyzera dobre zariadne a potom sa moze rozhodnut.
---

Chlapci co mate problem schudnut, zhodit kg =)

* je to v hlave
Chcete to naozaj alebo len kecate o zhodeni nejakych kg ale mate polno vyhovoriek preco to nejde (pomaly metabolizmus, stitna zlaza atd.)

* Je to v strave
300-400 kcal v 40g kekse = ~1 h priemerneho behu
Co si vyberiete? =)

mozem vam poradit jednoduchy princip, bez ratania kalorii (k comu ma vacsina odpor a nechce sa im ratat)
1. vyhodte chleba a pecivo,
2. jedzte viac bielkovin, maju termicky efekt (30% bielkovin sa pri spracovani telom, spali)
3. nalozte si jedlo co si davate bezne teraz na tanier a potom si polovicku prelozte do druheho taniera.
z jednej porcie urobte dve. Druhy tanier nezjest hned ale o 3-4 hodiny
Doporucujem kupit nejaky proteinovy prasok, zarobit s vodou (nie mliekom) a druhu polovicu jedla z taniera doplnit tymito bielkovinami. Aspon zo zaciatku, kym sa vam stiahne zaludok do normalnej velkosti.
Bielkovinovy doplnok, nie nejaky Megamass plny cukrov, uhlohydratov

* pokial to nefunguje tak opakovat bod 3.
z tej polovice ubrat dalsiu polovicu. (evidente si sa predtym, nez si prvy x aplikoval bod 3., dost prejedal)

Tyzdenny ubytok na vahe staci 0,5kg za tyzden.
Idealne si merat obvod pasa, zapisovat
merat, vazit rano nalacno.
---

Bikovat mozete do aleluja ako doteraz, len uz to zacne prinasat aj vami ocakavane vysledky =)
30.11.2023 - 11:28:46
06
Paci sa mi a podporujem tento navod. V jednoduchosti je krasa :-)
Len doplnim, ze vysledky netreba ocakavat za dva tyzdne a nasledne byt z toho znechuteny. Toto je beh na pomerne dlhu trat, sezona-dve na schudnutie takej tej beznej nadvahy, povedzme 10-15 (20)kg. Treba si to v hlave upratat, byt odhodlany a zodpovedny (voci sebe samemu). Inac je to vzdy zbytocna strata casu, namaha a radsej si ten zivot uzivajte tak ako mate radi a netrapit sa ;-)
30.11.2023 - 11:41:39
00
tieto teorie si mozete aplikovat na single ludi co maju time management prisposobeny tak ako chcu a hlavne, jedia vsetko bez rozdielu.
my ostatni co chceme a potrebujeme mat psychicku pohodu si dame keksik ked treba a zmierime sa s tym ze dneska sa zase nechudne :D
30.11.2023 - 11:49:15
02
bod č. 1 je hovadina jak mraky :) (chlieb a pečivo nie je príčina obezity), bod 2. je dobre, bod 3. s rozdelením taniera OK (za istých okolností), ovela efektívnejšie je ale pridať zeleninu na tanier napr 50:50, objem jedla narastie, pocit nasýtenia bude väčší, kalorický príjem sa zmenší

proteinový prášok sa kupuje ak má problém človek s príjmom bielkovín, určite nie keď chce obmedziť kalórie a chudnúť. Ono keď do seba hrkneš vodu s proťákom tak ťa to nezasýti takže nevyriešiš pocit hladu. Na chudnutie potrebuješ kalorický deficit a ten nedosiahneš tým že budeš svoje kalórie piť, lebo to znemená ešte menšie jedlo na tanieri a ešte horší hlad.
30.11.2023 - 12:43:26
06
keyboard_arrow_up