tento tvoj príspevok je za účelom exhibície + sebazhovadenia - vysvetli čo okrem tuku ide zvýšenou fyzickou námahou z váhy 137 kg na 86 kg ešte zhodiť Pyramida

okrem predchádzajúcej blbosti čo si napísal si aj vymýšľaš - kde tam píše Pyramida o iných pohybových aktivitách naviac oproti doterajšiemu režimu okrem bicyklovania ?

nezohľadňuje sa že bude aj jesť ? :D si robíš srandu, zo seba, snáď

pribudne mu bazálny metabolizmus ? - to myslíš vážne ? :D a doteraz bol čo ? mŕtvy
14.10.2023 - 23:27:49
00
vodu
(v horsom pripade aj svalovu hmotu, v lepsom pri správnom pristupe ju naopak - tu svalovu hmotu - naberie)

Pyramida patrik toho vela nenapísal, ale dostal dost dobrych rad od inych (a teda ze to nebude mozne zhodit IBA tymi 2000 km bez ostatneho - uprava stravy, ine aktivity - je celkom zrejme a jasne)

Koniec vysvetlovania, treba ist jazdit a jest, chudnut/priberat.
15.10.2023 - 08:03:17
00
Ked uz sme pri tom, tak pyramida teda vobec nespominal objem 2k km ;-) Len ze ide bicyklovat…
Pokial su 2k km na doplnenie inych, uvazujuc silovych aktivit 3x tyzden, tak je to len a len dobre. A pri spravne upravenej strave bohato postacujuce…
15.10.2023 - 11:53:06
01
Ale daj už pokoj ...teraz tu o5 dojde Ivánuška s postlobotomickým názorom , vysvetlí nám to ako to máme všetko chápať a doklincuje to tu skrínšotom dnešného cykloturistického výletu v mierne zvlnenom teréne pri prevládajúcom severozápadnom vetre o sile do 15km/hod a priemernej teplote 10 stupňov celziových ..
15.10.2023 - 12:14:59
015
flegko som tvoj rovesník, mám už pár rokov tú istú váhu, cca 72 pri 175 výške, v mladosti som jazdil cesťák, potom s pribúdajúcimi autami na ceste som už radšej behal po lesoch na mtb no nedávno som si kúpil žiletku že len tak...ak je v lese blato vybehnúť von... za MESIAC som na nej nabehal 2000km...za ďalší detto ...a inak keby moja stará vedela koľko ja vypijem piva... :D
15.10.2023 - 18:18:12
01
ja keď si zrátam roky 2022 a 2023 dokopy, tak mám tiež 2tis km :lol: a to do tých km sa zarátavajú Slovakia Divide 2022 a West Carpatian Ultra Challenge 2023 :rofl:
16.10.2023 - 06:35:02
00
Ramon1 napísal:
Ale daj už pokoj ...teraz tu o5 dojde Ivánuška s postlobotomickým názorom , vysvetlí nám to ako to máme všetko chápať a doklincuje to tu skrínšotom dnešného cykloturistického výletu v mierne zvlnenom teréne pri prevládajúcom severozápadnom vetre o sile do 15km/hod a priemernej teplote 10 stupňov celziových ..


ked dovoliš budem ta tágovat - na to že si doktor tak si blby jak tágo :D
17.10.2023 - 07:37:48
01
Stále mám z teba pocit , hraničiaci s istotou že si pri nejakej tej tvojej cykloturisticke jazde bez prilby narazil , len si to nepamätáš … bo neni možné , si ináč vysvetlit tie kktiny , čo tu vypisuješ a zasieraš jednu temu za druhou . Ani nema zmysel ti tu lucídne oponovať na základe dôkazov , bo ty to tu takou stupiditou “ vyvrátiš” až mi je normálne za teba blbo ako môže taký stary chlap a otec od troch deti take nezmysli detinské vypisovať … keby to tu tvoja rodina - manželka čítala tak sa bude veru riadne hanbiť .

A na tie tvoje infantilne urážky “ na to že si doktor tak si blby jak tágo :D “ len toľko … si mentálny mrzák obdobne jak to košické geňo . Snáď sa spoznalo … Desaťtisíce mojich pacientov s tebou veru nebude súhlasiť . A to je pre mna smerodajné ?‍⚕️.
17.10.2023 - 09:26:12
07
Ale veď ty ma nevidiš ani nechceš vidieť tak aký mozeš mať pocit ?😄
17.10.2023 - 09:42:50
00
Chlapy už sa nemusíte hádať. Napísal som tu pretože som sa potreboval namotivovať a prezrieť si zopár užitočných rad keďže som 15 rokov nesedel na bajku. Účel splnený, včera som dal prvých 30km, kalórie dodržiavam cca 7 dní. Prijateľná svalovka-dneska idem zas. Keď spravím nejaké tie chalenges na apke tak možno niekomu poradím zas ja :)

Takže ďakujem všetkým :)
21.10.2023 - 14:00:54
00
Ach, všetko to je biznis, celé počítanie kalórií. Treba len žiť aktívne. Telo je odrazom spôsobu života.
21.10.2023 - 14:11:31
02
corsair napísal:
Ach, všetko to je biznis, celé počítanie kalórií. Treba len žiť aktívne. Telo je odrazom spôsobu života.


Podľa mňa je biznis skôr to keď si niekto zaplatí za jedálniček na mesiac a dotyčný mu nevysvetli prečo zvolil dané potraviny, alebo "prášková" dieta a podobne...

Počítanie kalórií má význam v tom, že keď sa večer pozriem čo som jedol tak viem že napríklad vajce si dám až ráno. Alebo keď sa ráno pozriem že včera som si aj tak dal to vajce tak viem že na raňajky bude namiesto vajca nízkotučný tvaroh. Pre človeka čo žije roky zdravo to znie nepodstatne ale ja sa potrebujem naučiť zas normálne(zdravo) stravovať takže pre mňa to je dosť podstatné :D
21.10.2023 - 14:28:41
01
Pyramida napísal:
Chlapy už sa nemusíte hádať. Napísal som tu pretože som sa potreboval namotivovať a prezrieť si zopár užitočných rad keďže som 15 rokov nesedel na bajku. Účel splnený, včera som dal prvých 30km, kalórie dodržiavam cca 7 dní. Prijateľná svalovka-dneska idem zas. Keď spravím nejaké tie chalenges na apke tak možno niekomu poradím zas ja :)

Takže ďakujem všetkým :)


včera som bol 100 km, spálených 75 gramov tuku (2250 kJ) - vlastne menej kedže prvé 2 - 3 hodiny som šiel ešte na glykogén z krvi, na 30 kilometroch to máš pri 230 nastúpaných metroch 23 gramov tuku (vlastne ešte menej kedže ...) dole, ak chceš takým tempom zhodiť zo 137 na 86 kg treba ti ísť ešte aj dnes, zajtra, ... a 86 kilo budeš mať 17. 11. 2029, ak by si ale zdvojnásobil dávky a vozil by si sa na bicykli denne či je +38°C alebo -17°C až 60 kilometrov tak by si mal 86 kilo už 17. 11. 2026

Prílohy:

2250 kJ.png
2250 kJ.png 85.44 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 21.10.2023 - 14:58:25, celkovo upravené 1 krát.

21.10.2023 - 14:53:54
00
To si napísal ako keby som mal mať každý deň zjesť kilo čokolády ale pokúsim sa túto radu ešte pár krát prečítať a nejak ju zužitkovať :)
21.10.2023 - 14:58:13
00
Pyramida napísal:
To si napísal ako keby som mal mať každý deň zjesť kilo čokolády ale pokúsim sa túto radu ešte pár krát prečítať a nejak ju zužitkovať :)



nie zjesť naviac čokoládu, ... - stravovací režim by bol rovnaký ako doteraz kedže si písal že chceš zhodiť zo 137 kg na 86 kg jazdením na bicykli, že budeš jesť naviac čokoládu, ... alebo jesť menej, naviac chodiť, ... si nespomínal, keď napríklad budeš jesť menej tak 51 kilo bude dole už o rok a jazdením 30 km denne na bicykli to takmer neovplyvníš resp. ním daš za rok dole možno 4 kg z 51, ked teda budeš žrat ako doteraz tak o rok budeš mat 133 kg
a pozerám, že ak by si chcel na 100 kilometroch spáliť 2250 kJ tak by si mohol ísť kľudne aj po rovine ale pri tvojej váhe by to muselo byť výkonom 287 W, tak silno tlačí do pedálov napr. Majster SR v časovke - len má trocha menšiu váhu
21.10.2023 - 15:02:08
00
keyboard_arrow_up