Ja mám lepší vzorec na priberanie, chudnutie. Ale keď ho niekomu predstavím, vypadam jak blbec
11.10.2023 - 16:24:23
01
Ahojte. Ja osobne som si na začiatku môjho chudnutia čítala naozaj veľa článkov o tom, ako podporiť celý tento proces čo najefektívnejšie. Kamoška mi často krát spomínala, že v tomto smere jej pri chudnutí dosť pomáhal kofeín, no moc sa mi tomu nechcelo veriť a tak si o tom chcela niečo načítať tiež. Na moje milé prekvapenie som našla článok, ktorý to naozaj potvrdzuje a zrozumiteľne vysvetľuje, prečo to tak je. Samozrejme mi to nedalo a musela som to proste skúsiť :-) Vo väčšine prípadov som si ho brala v podobe čiernej kávy alebo zeleného čaju. Oba tieto nápoje mi poskytovali nielen potrebnú dávku kofeínu, ale aj ďalšie zdravé látky, ktoré podporovali moje celkové zdravie. Začiatky však neboli ľahké, pretože som sa snažila získať rovnováhu a zistiť, ako kofeín pridať do svojho denného režimu tak, aby bol prospešný. Hral však dôležitú úlohu pri zvyšovaní mojej úrovne aktivity a znížení hladiny únavy. Celý tento proces mi trval nejaký čas, no výsledky som zbadala už po prvých dvoch mesiaca užívania kofeínu. Mala som viac energie, nebola som unavená a dokonca som mala rýchlejšie spaľovanie. Nebolo to o okamžitých výsledkoch, ale o postupnom a trvalom zlepšovaní mojej postavy. Všetko sa dá ak sa chce, tak to skúste tiež:)
11.10.2023 - 18:52:03
04
kates33 napísal:
Ahojte. Ja osobne som si na začiatku môjho chudnutia čítala naozaj veľa článkov o tom, ako podporiť celý tento proces čo najefektívnejšie. Kamoška mi často krát spomínala, že v tomto smere jej pri chudnutí dosť pomáhal kofeín, no moc sa mi tomu nechcelo veriť a tak si o tom chcela niečo načítať tiež. Na moje milé prekvapenie som našla článok, ktorý to naozaj potvrdzuje a zrozumiteľne vysvetľuje, prečo to tak je. Samozrejme mi to nedalo a musela som to proste skúsiť :-) Vo väčšine prípadov som si ho brala v podobe čiernej kávy alebo zeleného čaju. Oba tieto nápoje mi poskytovali nielen potrebnú dávku kofeínu, ale aj ďalšie zdravé látky, ktoré podporovali moje celkové zdravie. Začiatky však neboli ľahké, pretože som sa snažila získať rovnováhu a zistiť, ako kofeín pridať do svojho denného režimu tak, aby bol prospešný. Hral však dôležitú úlohu pri zvyšovaní mojej úrovne aktivity a znížení hladiny únavy. Celý tento proces mi trval nejaký čas, no výsledky som zbadala už po prvých dvoch mesiaca užívania kofeínu. Mala som viac energie, nebola som unavená a dokonca som mala rýchlejšie spaľovanie. Nebolo to o okamžitých výsledkoch, ale o postupnom a trvalom zlepšovaní mojej postavy. Všetko sa dá ak sa chce, tak to skúste tiež:)

To vyzera ako vypadnute z prirucky marketingu, na konci som uz len cakal odkaz na nejaky produkt;o).
Kofein ma sice pozitivny vplyv na bazal, ale to B je, ze skoro nebadatelny....do 1% (aj to je max hodnota), takze nemozeme povedat, ze jeho uzivanie nam nejako vyrazne prispieva pri chudnuti.
Z inych studii vypliva, ze kofein spali asi tolko kalorii navyse ako telo potrebuje na stravenie jedneho bananu.
Na mna napriklad kofein ucinkuje minimalne, v niektorych predtreningokach, ktore som skusal je ho hodne (300-400mg) a nic to so mnou nerobilo.
12.10.2023 - 10:23:20
04
scarinko napísal:
kto take nema tak nepochopi, obvzlast taki vychrtlici co nikdy nemali s hmotnostou problem :)


Svoj metabolizmus vies do velkej miery (ked uz si ho teda nevyhral v loterii) ovplyvnit fyzickou aktivitou. Ak chces, mozes ho mat vymenou za tvrdu pracu. Ostatne su len vyhovorky. Svoju vysku nedokazes ziadnym sposobom ovplyvnit ako by si len chcel, ale metabolizmus jednoznacne ano. Za problem s hmotnostou ak ho mas si mozes len ty sam.
12.10.2023 - 10:34:02
01
Nechcela som to písať ale napíšem :) Raz som kukala v telke nejaký rozhovor o chudnutí a ten lekár tam priamo do telky povedal vetu, ktorá je ako príklad super, len pre slabšie povahy môže byť nevhodná. Keby sme nežili v dobe, že pomaly aj čierny humor a niektoré vtipy sú nevhodné lebo sa niekto môže uraziť tak nad tým neelaborujem ale teda povedal, že ak sa niekto vyhovára na genetiku, ťažké kosti a podobné veci, tak si treba uvedomiť, že "v koncentráku všetci schudli". Takto na plnú hubu to ujo povedal, ako príklad, že sa netreba vyhovárať ale treba sa radšej zamerať na vonkajšie okolnosti a spôsob života.
12.10.2023 - 10:48:01
18
flegko napísal:
Cvicim momentalne 2+1 silovy trening a ako aero mam bicykel (>2000km tento rok), vacsinou cesta.


Tych 2000 rocne to je nic. Ved to nemoze byt ani pol hodina denne. Na nejake zlepsenie kardiovaskularneho zdravia pre stareho cloveka mozno ok, ale ako boj proti chudnutiu, to je uplne smiesne cislo. Pripomina mi to zabavnu story ked sa ma znama pytala preco nechudne ked zacala kazdy den chodit po schodoch na 7. poschodie. Prilis malo, prilis kratko. Jednoducho aktivita, ktora nezmeni absolutne ze nic.
12.10.2023 - 10:52:01
02
jachmel napísal:
Svoj metabolizmus vies do velkej miery (ked uz si ho teda nevyhral v loterii) ovplyvnit fyzickou aktivitou. Ak chces, mozes ho mat vymenou za tvrdu pracu. Ostatne su len vyhovorky. Svoju vysku nedokazes ziadnym sposobom ovplyvnit ako by si len chcel, ale metabolizmus jednoznacne ano. Za problem s hmotnostou ak ho mas si mozes len ty sam.

to je mozne ale zas poznam ludi v mojom okoli co zeru ovela viac nez ja, fyzickej aktivity maju menej ako ja a nevedia pribrat ani prd. Dokonca s tym chodia k lekarovi ze nevedia pribrat.
mne staci si citat kucharsku knihu a hned priberam :D
12.10.2023 - 10:56:50
04
jesť viac či menej je jedna vec a čo jesť je druhá a dosť zásadnejšia :)
viac jedla totiž neznamená/nemusí znamenať viac kalórii
12.10.2023 - 11:15:44
02
scarinko Neries druhych, ries seba.
12.10.2023 - 11:17:52
01
ja neriesim, vy riesite :) ja som vyrieseny :)
12.10.2023 - 11:18:40
01
jachmel napísal:
Tych 2000 rocne to je nic. Ved to nemoze byt ani pol hodina denne. Na nejake zlepsenie kardiovaskularneho zdravia pre stareho cloveka mozno ok, ale ako boj proti chudnutiu, to je uplne smiesne cislo. Pripomina mi to zabavnu story ked sa ma znama pytala preco nechudne ked zacala kazdy den chodit po schodoch na 7. poschodie. Prilis malo, prilis kratko. Jednoducho aktivita, ktora nezmeni absolutne ze nic.


Ja mám cca 2000/rok, dá sa povedať, že v mojej prvej sezóne, kedy som začal pravidelnejšie jazdievať. A od tej doby, teda zhruba rok, som išiel s váhou dole -9 kg. (z 88 na 79).
12.10.2023 - 12:01:28
00
Ja som za tento rok najazdila biednych 1000 km, do posilky chodím 3 roky rovnako, teda 2-3x do týždňa, nijak extra nešportujem, chodím teda pešo na nákup a nie autom (včera som sa bola dať ostrihať a tam a späť som išla 8 km, pohoda) ale napriek tomu som na jar cca za 6-8 týždňov schudla (na hmotnosť ai nie, max 4 kilá) tak, že mi padajú gate a oblečiem kraťasy a nohavice spred 4-5 rokov, kedy som pribrala. Nič iné som nezmenila, len som si počítala prijaté kalórie aj to veľmi laxne a orientačne sa snažila držať v tom, že menej príjmem, resp. že v závisloti od toho, koľko vydám tak príjmem cca o 200 menej. naozaj orientačne. Nijakú vedu som z toho nerobila ani nechodila spať hladná.
12.10.2023 - 12:13:13
00
Jadrovú fyziku z toho robíte 🤣🤣🤣
12.10.2023 - 12:29:02
02
ja uz som kedysi zhodil cez 50kg ale je to dost aj o hlave a nastaveni cloveka a mentalnej pohode.
Ak je clovek v pohode, nema stresy v zivote, ma klud a dajme tomu podporu v okoli tak sa to da v pohode.
Ak ale nema dobre rozpolozenie, ma dost problemov okolo seba (to je uz jedno s cim) tak to ide velmi zle.
taktiez na to vplyvaju aj navyky a sposob a druh stravovania. Lepsie sa chudne niekomu kto papa vela zeleniny a v podstate nie je vyberavy a zje ako sa vravi vsetko ako tomu co zeleninu nepapa lebo brekek :) a najlepsie jedlo je sladke jedlo :D
ja mam tento rok uz cez 10 tisic km ale schudnut sa mi teda nepodarilo. Ak idem na nejaku dietnejsiu stravu a obmedzujem klasicke sacharidy tak potom proste na biku nevladzem. Mozno keby som sa len tak vozil bezcielne na pohodicku tak by to stacilo ale tak ja nejazdim. Tiez pridem vecer domov po jazde tak by som zozral aj dvere od chladnicky a to sa treba dost strazit. Momentalne mam cca 85kg +- ale tak bol by som rad keby to bolo pod 80. musim sa viac snazit.

corsair nie kazdy je taky mam v <>sta ako ty ze sa zoberie a ide 3000km len tak, spim kde padnem na zem, jem co stretnem po ceste ;)
12.10.2023 - 12:33:44
04
jachmel napísal:
Tych 2000 rocne to je nic. Ved to nemoze byt ani pol hodina denne. Na nejake zlepsenie kardiovaskularneho zdravia pre stareho cloveka mozno ok, ale ako boj proti chudnutiu, to je uplne smiesne cislo. Pripomina mi to zabavnu story ked sa ma znama pytala preco nechudne ked zacala kazdy den chodit po schodoch na 7. poschodie. Prilis malo, prilis kratko. Jednoducho aktivita, ktora nezmeni absolutne ze nic.

Tak malo viet a tolko blbosti si napisal.
Predpokladas, ze jazdim kazdy den...predpokladas zle. Mam uz skoro 50 a niekedy nemozem jazdit ani obden, pretoze tie nohy to citia...ta regeneracia nie je to co bola kedysi. Vcera som bol a dnes nepojdem, aj ked pocasie na to laka.
Ta jednoducha aktivita tvojej znamej znamenala vela. urcite jej pomohla nastartovat metabolizmus a spravila jej zaklady pre solidnejsi trening. Nezosmiesnoval by som to, ze je to nic, bol to vydaj energie a telo sa postupne adaptovalo na aerobnu zataz...vyjst na 7 da celkom zabrat...hlavne ak beries schody po 2.
Namiesto posmievana si mal znamej vysvetlit, ze sice dobry zaciatok, ale samotne vyslapanie schodov nestaci na schudnutie, pretoze je to malo.

Btw koho by zaujimalo, videl som par videi ludi, co testovali co spravi cheat day s trenovanym organizmom.
Takze ak seriozne trenujete/chudnete a spravite si raz za cas cheat day (co sa odporuca celkom kvoli psychike hlavne v diete) rozhasi to vas zabehnuty metabolizmus na 1 tyzden v priemere.

Mozem potvrdit...pred 2 tyzdnami som bol na valnom zhromazdeni, kde sme cez vikend len chlastali, jedli a viedli mudre reci. Vypil som mozno 10-12 piv za vikend.
Na VZ som odchadzal 82.6 kg, v pondelok som navazil 85.6kg.
Uz je to 1.5 tyzdna a moja vaha sa zasekla na 83.6 a nie a nie sa dostat pod 83, kde som predtym uz bezne bol. Predpokladam, ze buduci tyzden sa uz pod 83 dostanem, ale evidentne ma jeden vikend rozbil minimalne na 2-3 tyzdne, nastastie telo ma slusnu svalovu aj vahovu pamat.
12.10.2023 - 12:35:02
03
keyboard_arrow_up