Nekŕmme trolla.
V Holandsku 36% ľudí uvádza, že používa bicykel ako najčastejší prostriedok pre bežné pochôdzky (v tomto teda ešte nie sú ďalšie percentá tých, ktorí bicykel používajú, ale nie najčastejšie). Tých 17% si troll vycucal z prsta.
Zdroj Wikipedia "Cycling in the Netherlands", google na tri kliky.
24.11.2023 - 14:55:37
03
Jano1987 napísal:
Ja som kritizoval to, že MHD stojí v tej istej zápche ako autá a to je problém. Ak tam chceli mať 1 pruh pre autá, tak ďalší pruh mohol byť BUS pruh a ani by som necekol.

Doporučujem ti ísť sa pozrieť o kilometer ďalej v popoludňajšej špičke, na Karadžičovu. A zistíš, že to nie je riešenie, pretože agresívny vodiči (nie taxikári, tí môžu) využívajú bus/cyklo pruh na rýchlejší posun k Záhradníckej. A presne tak isto by to bolo aj na nábreží.
24.11.2023 - 18:16:39
03
Ja mu doporucujem ist od steinu na racko a odbocit na raciansku ako ja dnes. Cca 16,00. 15min dneska , mozno viac. Tie semafory su tak debilne ze sice mas sipku doprava ale za rohom je cervena a teda prejdu asi 2-3 auta. Ked za rohom naskoci zelena tak ti za tebou uz maju cervenu. Genialne.

Ja najazdim asi 2x tolko km na biku ako na svojom aute a niekto by povedal ze som ideal do cyklokoalicie ? ale neviem ci jeden z tych km bol commutersky kde som vymenil bike za auto.
24.11.2023 - 21:46:54
00
Nemá niekto skúsenosť s umiestnením stojanu na bicykle pred bytovku v Bratislave (Ružinov)? Taký to U-čko o ktoré sa dá bicykel bezpečne zamknúť,
-existujú nejaké dotácie?
-treba povolenie, alebo stačí to namontovať (mestský pozemok)
-montáž?

https://alexnabytok.sk/alexmobiliar/produkty/stojany-na-bicykle/sc-kt01-simplicity-stojan-na-bicykle-simplicity-stojan-na-bicykle/
30.11.2023 - 09:50:14
00
Opýtaj sa na www.ruzinov.sk, tam dostaneš lepšiu odpoveď ako tu. Nám Ružinov pomohol - vo vnútrobloku obnovili povrch ihriska, namontovali pre deti preliezky...
30.11.2023 - 13:26:07
00
mysleli sme to dobre a dopadlo to ako vždy.

https://bratislava.standard.sk/505363/vallo-na-diskusii-s-obcanmi-priznal-spomalenie-dopravy-na-nabrezi-avizuje-zmeny
30.11.2023 - 21:21:11
00
Tak ono, keď neoslovíš odborníkov, tak čo čakáš. V práci sa s tým stretávam bežne. Odborník mohol prísť s návrhom, ktorý by bol lepší, lacnejší, alebo prevedenie, aké by nečakali. Ako slávne riešenie na tie betónové obrubníky. Odrazky nepomohli, tak sa idú osadiť plastové tyče, aj to na miestach, kde sa na cestu niečo napája. Nechať namaľovať vodiace pásiky je asi príliš komplikované...
01.12.2023 - 00:54:47
00
a dopadlo to ako vždy po druhé....ale hlavne,že sa kachličkuje.

https://www.postoj.sk/142138/ak-sa-chcete-zbavit-kamarata-zamestnajte-ho-ako-vodica-mhd
01.12.2023 - 02:07:00
00
Jano1987 napísal:
Tak ono, keď neoslovíš odborníkov, tak čo čakáš.


No, škoda že neoslovili teba, ty by si im to vysvetlil.

Standard.sk je konspiračná stránka a z toho článku je to cítiť. A mladý Palko je všetko len nie objektívny novinár. Ale dobre, ak čítaš také stránky, tak proti gustu žiadny dišputát, každý si je svojho šťastia strojcom.
Cyklopruh sa však meniť nebude, ani šírka, ani obrubníky. Bude sa meniť signálny plán na Šafárikovom nám, pretože sú tam v niektorých smeroch hluché periody. Plus nejaké menšie zmeny v dopravnom značení, aby zodpovedalo predpisom.
01.12.2023 - 08:04:25
03
:) Zaujala ma posledná veta, menšie zmeny, aby zodpovedalo predpisom. :))

Čiže ak správne chápem, bolo to urobené tak,že nevyhovuje...?

Neber ma v zlom. Kto robí, robí aj chyby. Ale urobiť/odovzdať niečo nevyhovujúce predpisom?? Nerobili to odborníci?

( V stavebnodopravnych predpisoch sa nevyznám. Prekvapil ma spôsob riešenia, niektoré konkrétne 'nelogickosti'.)
01.12.2023 - 09:52:58
00
takmer vzdy sa sa nieco urobit lepsie, angazujte sa, hlaste sa na pracovne pozicie, nech sa paci...
01.12.2023 - 10:42:06
01
Minimalne to osadenie betonovych obrubnikov do stredu komunikacie bez ich vizualneho zvyraznenia napr. zltou reflexnou farbou a bez osadenia znacky vyznacujucej smer obidenia prekazky ako sa pouziva na ostrovcekoch na zaciatok kazdeho takeho useku mohol navrhnut len absolutny idiot. Na to, ze treba prekazku v strede komunikacie oznacit netreba ziadnu skolu, staci zdravy rozum. Predpokladam, ze ludia co si tam poskodili auta, budu od mesta ziadat nahradu skody.
01.12.2023 - 11:11:23
01
Ak si dobre pamätám, tak podľa STN sa má používať vodiaci prúžok, ktorý má byť podľa normy min. 0,25m od obrubníka a má byť široký 0,25m. Je to štandardné vodorovné značenie To sa tam nenachádza. Je to základ. Ale hej, je to cyklotrasa, tak poďme obhajovať fušerinu. Keby niekto takto zfušoval cyklotrasu, už sú tu hromy blesky.
01.12.2023 - 11:43:06
01
strašne sa mi páči keď príde kritika na tie progresívne blbosti tak hneď sú všetky iné názory konšpiračné.A logika,že nepýtame sa odborníkov lebo nemajú radi cyklistov tak to je hodné normalizačných komunistov.Dúfam,že keď bude ležať v nemocnici tak sa na názor bude pýtať pekára.Je jasné,že kratochvílová nie je žiaden odborník na dopravu.Potom nech sa nečudujú že 2/3 ludí sa tu vozí autom.Tieto blbosti im nakoniec novelou cestného zákona zruší štát.
01.12.2023 - 13:45:03
01
Standard.sk je na zozname konspiratori.sk.
01.12.2023 - 13:56:37
01
keyboard_arrow_up