Jano1987...zase to tvoje ciernobiele videnie sveta. Si skratka posadnuty hladanim chyb a zvelicovanim problemov, ktore u 99% cyklistov nie su.
1. No a traktor nemusis obiehat s odstupom? Traktor sa moze na krajnicu odtrepat iba v mieste, kde je dostatocne siroka, ak ho chces bez problemov obehnut (predpokladam, ze bez toho, aby si musel prejst do protismeru). Ja viem, ze v tvojich ociach ziaden cyklista nikdy nejazdi po kraji vozovky resp. po krajnici. Ale chapem, ze pre teba je lahsie obehnut siroky traktor, kedze za cyklistom si najprv musis zaznamenat vsetko, co ti na nom vadi.
2. Zapchy sposobuje mnozstvo aut, urcite nie cyklisti na cestach. Ak stojis v zapche na racianskej, seneckej a inej ceste, urcite nie kvoli cyklistom.
3. Predstav si, že viem. Ale prezradim ti aj ja 1 tajomstvo. Ked kazde rano hlasia na vstupe do BA na D2 20 a viacminutove zdrzanie, tak nasledne sa upchavaju aj ostatne cesty mimo dialnice. A predstav si, ze tiez to nesposobuju cyklisti. A vsetky cesty od Stupavy su dostatocne siroke, aby sa tam vsetci pekne pomestili.
4. Dokonca aj mam iny bike. Cize si sirsi o 30 cm, do lava o 15 cm. Stale to nie je 2-2,5 m.
05.01.2024 - 08:52:34
02
Mozno ked trollujes by si mohol zostat aspon konzistentny - citujem z tvojho originalneho prispevku:

"Ja zase pridám negativnu skusenost. Nejaký pako na cesťáku čo mal pocit že cesta bola vybudovaná len pre neho jazdil v strede medzi krajnicou a stredovou čiarou medzi obcami plnyni serpentín asi 3 km a nebolo ho možné obehnúť."


To rozhodne nie je stred cesty..

marseluspp napísal:
Drvivá väčšina z vás tu obhajuje jazdu v strede pruhu a naviac s odôvodnením že je to bezpečné :) Takže Ivanuška to čo tu o trepaní tvrdíš o mne vlastne hovoríš o sebe. A mnohím je to jasné … :)
S takou mentalitou sa dá žiť celý život, ale bohužial trpia ostatní ….
05.01.2024 - 09:49:34
10
dost stastia, ze trafil len plechy
thumb_up0thumb_down
05.01.2024 - 11:01:27
00
podla ECV je to nieco zahranicne, asi DE
ale ze to takto stoci z stredneho pruhu :D
v tom bielom SUV museli dakovat vsetkym svatym
05.01.2024 - 11:22:38
00
Čítal som, že to bol nejaký Bulhar a v aute našli predmety, ktoré by mohli súvisieť s trestnou činnosťou.

Prílohy:

IMG_5886.png
IMG_5886.png 176.83 KiB thumb_up0thumb_down

05.01.2024 - 11:24:26
00
nj bulhar v aute z DE znackami
05.01.2024 - 11:29:34
00
Kristina napísal:
... Uvedomuješ si, že existujú jedinci, ktorí dochádzajú do práce práve na bicykli?

Dochádzam do práce na bicykli, ale zároveň ma to baví a ešte to vyuzivam ako tréning.
Teraz neviem, som cykloš? 🤣
05.01.2024 - 12:27:34
02
Si športovo založený a normálne uvažujúci človek. Nič však nevieme o tvojom správaní na cestách. A o to tu ide :)
05.01.2024 - 12:39:25
00
Jano1987 napísal:
3) Prezradím ti tajomstvo. Nie každý jazdí do Stupavy po D2. A tak či tak, aj tak bude musieť ísť po tej okreske. Samozrejme si zabudol, že po ceste je aj taká Záhorská Bystrica. Len tak mimichodom, že vraj zo Stupavy do Lamača existuje aj oveľa bezpečnejšia trasa pre bicykel a ide aj po cyklotrasách https://sk.mapy.cz/s/porurogajo Len tak na okraj.


To je asi taká alternatíva, ako ísť zo Strečna do Vrútok po zelenej cyklotrase cez sedlo Javorina. Zdĺhavejšia, po horších cestách, ale zato aspoň s väčším prevýšením :)
05.01.2024 - 13:21:16
02
mi1986so napísal:
Jano1987...zase to tvoje ciernobiele videnie sveta. Si skratka posadnuty hladanim chyb a zvelicovanim problemov, ktore u 99% cyklistov nie su.
1. No a traktor nemusis obiehat s odstupom? Traktor sa moze na krajnicu odtrepat iba v mieste, kde je dostatocne siroka, ak ho chces bez problemov obehnut (predpokladam, ze bez toho, aby si musel prejst do protismeru). Ja viem, ze v tvojich ociach ziaden cyklista nikdy nejazdi po kraji vozovky resp. po krajnici. Ale chapem, ze pre teba je lahsie obehnut siroky traktor, kedze za cyklistom si najprv musis zaznamenat vsetko, co ti na nom vadi.
2. Zapchy sposobuje mnozstvo aut, urcite nie cyklisti na cestach. Ak stojis v zapche na racianskej, seneckej a inej ceste, urcite nie kvoli cyklistom.
3. Predstav si, že viem. Ale prezradim ti aj ja 1 tajomstvo. Ked kazde rano hlasia na vstupe do BA na D2 20 a viacminutove zdrzanie, tak nasledne sa upchavaju aj ostatne cesty mimo dialnice. A predstav si, ze tiez to nesposobuju cyklisti. A vsetky cesty od Stupavy su dostatocne siroke, aby sa tam vsetci pekne pomestili.
4. Dokonca aj mam iny bike. Cize si sirsi o 30 cm, do lava o 15 cm. Stale to nie je 2-2,5 m.


2) zápchy spôsobuje vozidlo pomalšie ako ide dav. Ak idú všetci 50 po Račianskej a dám na začiatok vozidlo, čo ide 15km/h, tak sa prúd vozidiel spomalí. Menej vozidiel prejde cez križovatky, efekt snehovej gule.
3) cesty sú tam široké? Super. Zmestia sa do toho pruhu cyklista a auto vedľa seba spolu aj so zákonným odstupom? Nie.
4) veľa cyklistov jazdí kolesami 0,5-1,0m od krajnice. Ak k tomu prirátame 0,23-0,4m na ľavú stranu bicykla a zo zákona 1m odstup, tak sme bežne zaberá cyklista od od 1,73m po 2,4m. Samozrejme nikto nemá laserové oko, takže spraví zväčša väčší odstup.
05.01.2024 - 17:27:26
00
Jaroh vidím, že sa len opakuješ aj pri tej cyklotrase . Tak isto aj pri tej nemeckej fičure. Faktom ostáva, že v Nemecku tú fičuru majú a týka sa aj cyklistov, keďže sú vodičmi vozidiel tiež. Áno, menovite to tam nie je, že cyklista, kdeže je to všeobecné ustanovenia pre všetkých vodičov vozidiel. Takže neklamal som, len ty hľadáš ďalších 100 výhovoriek aby si dokázal, že som klamár. Zbytočne už viac reagovať.
05.01.2024 - 17:35:40
00
tak Jano prosim nejazdi po cestach s autami, bude tam o 1 zavadzajuceho cyklistu menej a zapchy sa budu tvorit mensie...my ostatni budeme dalej zdielat cestu s autami ako doteraz
05.01.2024 - 18:27:35
00
Jano 1987 … konečne si na to prisiel. Oni sa ťa len snažia vytočiť a znervôzniť.
Prejavuješ hodne mudrosti, len musíš presne vedieť kedy si uz z teba robia srandu a zbytočne míňaš energiu … ;)
05.01.2024 - 19:57:43
00
Len preto, ze ty si robis srandu v kazdom prispevku, nemusi to robit kazdy
06.01.2024 - 09:14:14
12
Keď hovorí učiteľ, žiaci majú tichúčko sedieť a počúvat. A nie vystrajať a vyrušovať …
06.01.2024 - 14:45:01
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up