Ixnay napísal:
correct distance myslim nahodi vzdialenost aj so spideringom, cize ak stojis na mieste a gps signal okolo teba beha hore dole..a to nepouzivam.
correct elevation pouzivam vzdy kedze barometricky vyskomer nieje dokonaly a udaje z mapy by mali byt konstantne.



to nie je pravda, uvedene plati len ked nemas snimac rychlosti a nemas zapnutu autopauzu ...
a nastumane vyskove z gps urcite nie su presnesie ako barometrove (hlavne v lese a v kopcoch) ... asi preto vymysleli kadejake cidla a merace, lebo udaje z gps su nezmysly
08.01.2024 - 20:30:51
01
nepouzivam autopauzu ani snimac rychlosti takze v mojom pripade to pravda je. A co sa tyka vyskovych opat je to podla mojich skusenosti pravda pretoze Garmin Instinct maju tie snimace az prilis blizko koze takze nastupane metre boli nezmysly (castokrat 1.5-2x reality). Fenix 7x su na tom uz lepsie..ale zvyk je zvyk, ale vzdy sa tam najde odchylka.
Udaje z mapy, respektive strava data su urcite pravdivejsie nastupane metre ako zariadenie ktore je ovplyvnitelne potom, pripadne sa nestihlo dobre nakalibrovat.
08.01.2024 - 22:09:07
00
vlastoch napísal:
to nie je pravda, uvedene plati len ked nemas snimac rychlosti a nemas zapnutu autopauzu ...
a nastumane vyskove z gps urcite nie su presnesie ako barometrove (hlavne v lese a v kopcoch) ... asi preto vymysleli kadejake cidla a merace, lebo udaje z gps su nezmysly

Vychadza mi to podobne. Ciste GPS, bz korekcii je v lese nepouzitelne ... ci uz kvoli slabemu signalu a nahodnej variabilite, ale dokonca aj extremne zlym meraniam, napr, na "utesoch". Pre mna prislo udevomenie pri pouzivanii applikacie endomondo, ktora sa snazila zobrazovat nie len nastupane, ale aj naklesane metre, co len znasobovalo nepouzitelnost dat, hlavne ked vzdy jazdim okruhy a tieto dva udaje boli uplne mimo ;)

Osobne sa mi najviac osvedcil barometricky merac, hlavne na dlhsie stupania, aj ked aj strava v mojom pripade dava vcelku dobre vysledky, aj ked v principe ich mozem korelovat iba s mojimi predoslymi jazdami alebo naplanovanou trasou .. tak bohvie kde je vlastne pravda.
08.01.2024 - 22:43:50
00
Jazdil som ciclosport HAC (4,4+,4000,cm9.3a) vyse 15 rokov a okrem parkrat extremnych zalezitosti ukazovalo konzistentne a velmi presne nastupane vyskove, kedze presnost barometrickeho snimaca bola asi +/-0.5m, odchylky su kompenzovane a filtrovane, avsak zalezalo na vyhladzovacom algoritme, pretoze zariadenie vs. jeho sw v PC vs. moj easy prepocet mal kazdy inu hodnotu, ale zas, nelisilo sa to nejako vyznamne. Za asi 3 roky Bryton - 2 rozne typy(okrem razy) ukazuje rovnako konzistentne a presne. Ale tiez mierne ine hodnoty ako HAC. Ale nie velka odchylka. Avsak, zo skusenosti jazdenie po rovine viem, ze zakazdym barometer nabral asi 20m vyskovych kazdu hodinu (zariadenie CM93a, ktore uz bolo horsie AKO HAC4,4000), aj ked to bola prakticky rovna plocha. Takze nejaka chyba tam bola. Strava korekcia na rovine je ale naprd, ta nahodi vyskove, ktore tam nie su. Este mam dlhodobe skusenosti s Lezyne, ale to je kapitola sama o sebe, tam nefunguje spolahlivo skoro nic :D (spolahlivo mi pije krv akurat)
09.01.2024 - 09:50:08
00
opat moje tvrdenie vychadza z toho ze hodinky nosim na ruke a su tak ovplynitelne potom... obvzlast pokial si hodinky schovas pod rukav vetrovky (robim to obcas pocas chodze) ten barometer zvykne ustrelit.
Cyklopocitace su na tom lepsie kedze ich neovplynujes svojim potom.

V 95% mi korekcia vysky v strave uberie vyskove. Niekedy to je len 10-30vm niekedy..a to uz vidim vopred. Je to 100-200m. Stava sa to hlavne v zime ked mam sice hodinky zvonku na bunde ale o barometricky snimac sa opiera rukavica.
09.01.2024 - 10:06:52
00
Nemyslel som to ako rozpor voci tomu, co si pisal, nejake hodinky som obcas mal , vypadali celkom prijatelne vyskove, ale nesledoval som to nejako, obcas vyskove neboli ok. Zrejme tam ta dierka na barometer robi problemy,to som zazil na brytone, ked bola taka hmatatelna skoro hmla, zapchalo to dierku a presal merat vyskove uplne.
Inak to iste mam, strava mi skrese vyskove. Ale su pripady, kedy prida (ale realne), zvycajne, ked idem moc pomaly, niekedy to potom nechce merat poriadne a pod.
09.01.2024 - 10:27:34
01
Instincty meraju vysky nepresne,davam vzdy korekciu podla stravy. Dokazu aj na atletickej drahe pocas 7km namerat aj 250 vyskovych metrov
09.01.2024 - 10:39:02
02
"Vdaka" tej nepresnosti merania vm som Instincty vyreklamoval. Vsimol som si to najprv pri kratsich turistikach a ked mi potom na 20km +1000vm namerali tusim okolo 2500vm, tak isli naspat. Kupene aj vratene do Amazon DE. Zobral som Fenix 6X PRO a s tymi som relativne spoko.
09.01.2024 - 11:51:58
02
ako overujete, okrem zjavných nezmyslov, či tie údaje sú správne alebo nie? Lebo len proste dať prepočítať strave a tej dôverovať mi príde argumentačne nedostatočné ...
09.01.2024 - 11:56:05
00
Instincty 1 maju tie otvory barometru umiestne zo spodnej casti hodiniek, blizsie k ruke.
Fenixy to maju zboku coz je lepsie riesenie a aj ta presnost sa ohodne zlepsila.

Pokial mas presny GPS zaznam, tj nelieta ti to kade tade, tak tie Strava data vyskove by mali byt stale najkonzistnejsie.

lapaloma tak u tych Instinct 1 to bolo zjavne.. proste vidis ze to bolo mimo..a ked to je raz, dva krat mimo, trikrat mimo tak som to uz daval prepocitat zakazdym.
Napr nedavny priklad bola spolocna prechadzka s drahou..ona nosi moje instincty ja mam F7x..mne nameralo 149vm jej 350.. strava to upravila na 150 u mna a 151 u nej..
Kedze identicku trasu sme absolvali uz 10tky krat viem ake su spravne vyskove.
09.01.2024 - 12:11:35
01
som sa stým teraz trochu pohral a mne to dáva celkom slušné vm, dokonca pri behoch mi strava skôr pridala ako ubrala :) pri bikoch mi zásadne uberala ... ale vždy tak 30-50 vm pri aktivitách nad 500 vm, takže ja som v cajku a nemusím sa tým zaoberať
09.01.2024 - 12:19:31
01
Neviem, ci je to uz dlhsie mozne, ale Flyover vyjazdu v appke ma konecne ovladanie ako video a da sa zrychlovat/spomalovat.
12.02.2024 - 12:00:46
10
Asi mesiac a pol to tam je
12.02.2024 - 12:59:52
00
Caute...z dnesneho vyjazdu nemam na strave graf z waťáku ale kadenciu ktora je tahana z Wmetra mi zobrazilo. Neviete kde je pes zakopany?
14.02.2024 - 19:23:34
00
Tiez ma dohaluzili ze kam zmizli waty. Neotvaraj aktivitu uplne (view analysis), len preskroluj uplne dole a tam su watove udaje.
14.02.2024 - 20:21:13
01

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up