Konečne niečo, čomu junáčik-vševedko nerozumie... Tak mu to vysvetlím...
scarinko napísal:
Po prvej vete kde je chyba som prestal citat. Kontrola kvality ziadna. Tito dnesni novinari 🙄

Ján Roháč nie je novinár, je to cykloaktivista z Cyklokoalície

scarinko napísal:
Prezentuje to pod hlavickou sme.sk, je to aj ich vizitka.

Vydavateľ dáva priestor pre blogerov, za príspevky nezodpovedá, ani za ich gramatickú kvalitu. V prípade veľkých námietok čitateľov môže blog zmazať, resp. obmedziť diskusiu pod ním. Napr. v SME môžu diskutovať len tí, ktorí majú zaplatené predplatné. Podmienky pre blogy sú viac-menej rovnaké, jedno či je to Sme, Pravda, N, dailymale alebo iný poskytovateľ priestoru pre blogerov.

A je to rovnaké, ako keď MTBiker dáva priestor diskusii pod príspevkami alebo vo fóre - MTBiker nezodpovedá za obsah diskusných príspevkov, v prípade ich negatívneho hodnotenia ich schová. Nezodpovedá ani za gramatickú kvalitu - napr. v príspevku nižšie junáčik ani netuší, kde deliť súvetie čiarkami, MTBiker však nevykonáva korekcie... Nikoho ani nenapadne, že je to vizitka fóra alebo webu MTBiker. Je to vizitka pisateľa.

scarinko napísal:
Naseru dost ludi v autach ktorym ta zapcha bude vadit ze pojdu inakadial kde to tiez upchaju. Uz teraz je jasne ze ten co nejde z eurovea smer SNP ale smer apolo len zahlcuje pribinovu o dalsie auto.
11.01.2024 - 17:16:51
02
Fakt diskusia pod clankom rovna sa blog na sme.sk?

Mame prveho? Zatial s dobrym koncom.
Niekto z komunity?
https://tvnoviny.sk/domace/clanok/875536-nehoda-na-vajanskeho-nabrezi-cyklotrasa-ma-chranit-cyklistov-v-centre-bratislavy-do-jedneho-z-nich-narazil-autobus
12.01.2024 - 21:04:32
00
Ja by som to neriešil, však to je geniálne navrhnutý kus infraštruktúry bez jedinej chybičky, ktorý nenavrhoval nejaký fušer s okrúhlou pečiatkou. Niečo také sa predsa nemôže stať. To je isto hoax.
12.01.2024 - 21:12:05
00
dopravny podnik si dnes zobral priklad z andreja danka, "zabudli" ohlasit nehodu policii, pre ochranny pruh plati ze do neho moze vodic vstupil len v nevyhnutnom pripade a nesmie ohrozit cyklistu co je fakt ktory maju vodici mhd urcite poznat ak maju vodicak
12.01.2024 - 21:24:59
11
okrem vodičov tam je aj privolaný dopravný dispecer
12.01.2024 - 23:13:34
00
elpha napísal:
dopravny podnik si dnes zobral priklad z andreja danka, "zabudli" ohlasit nehodu policii, pre ochranny pruh plati ze do neho moze vodic vstupil len v nevyhnutnom pripade a nesmie ohrozit cyklistu co je fakt ktory maju vodici mhd urcite poznat ak maju vodicak


Tak bola to nehoda, alebo škodová udalosť? Lebo podľa vyjadrenia dopravného podniku v článku vyššie:
„Táto ranná nehoda nás mrzí, našťastie, zaobišla sa bez zranení a vážnejších následkov. Vzhľadom na nízku výšku finančnej škody bola udalosť riešená bez prítomnosti polície.“
sa síce hovorí o nehode, ale zjavne hovoria o škodovej udalosti, ktorá je definovaná nasledovne:

Škodovou udalosťou sa rozumie udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej
nebola usmrtená ani zranená osoba,
nebola znefunkčnená cesta alebo všeobecne prospešné zariadenie alebo
neunikli nebezpečné veci.

Za škodovú udalosť sa nepovažuje (a je teda dopravnou nehodou, ktorú treba ohlásiť policajtovi), ak:
nie je splnená niektorá z povinností účastníka škodovej udalosti,
je vodič zúčastneného vozidla pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky sa odmietol podrobiť vyšetrniu na zistenie ich požitia alebo
sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení.

https://www.minv.sk/?postup-v-pripade-skodovej-udalosti

Tak ako je to teda? Prečo to bola nehoda a nie škodová udalosť, keďže sa do toho montuje polícia?
13.01.2024 - 23:23:21
02
Cyklista mal trvať na privolaní polície, keďže to je nehoda cyklistu a motorového vozidla. Takto ak vodič autobusu porušil predpisy sa vyhol postihu zo strany polície, lebo tá ku škodovej udalosti volaná nemusí byť ak sa dohodnú účastníci kolízie, kto bol na vine. Lenže zrazenie cyklistu nie je len také ledabolo porušenie dopravných predpisov. To je závažné porušenie dopravných predpisov zo strany vodiča. Ale je možné, že aj cyklista si priznal svoj diel viny, keďže nevieme presne ako sa to stalo, tak možno aj on súhlasil iba s riešením ako škodová udalosť.
Inak ak by sme boli v právnom štáte tak Danko má minimálne zadržaný vodičák podľa toho znenia, kedy sa musí volať polícia ku škodovej udalosti. On splnil minimálne dve podmienky. Poškodenie prospešného zariadenia a únik prevádzkových kvapalín.
15.01.2024 - 14:56:21
00
Kde sa píše, že nehoda s účasťou cyklistu je závažné porušenie dopravných predpisov?
15.01.2024 - 17:25:07
00
V prirucke zdraveho rozumu
15.01.2024 - 18:38:13
01
Zákon a príručka zdravého rozumu hovorí, že cyklista má mať reflexné prvky a nejaké predpísané svetlá a použiť ich za zníženej viditeľnosti. Teraz som sa vrátil z Pezinka autom a stretol som 3 cyklistov na ceste bez svetiel a reflexných prvkov.

Takže znova sa pýtam, kde sa píše, že nehoda s účasťou cyklistu je závažné porušenie dopravných predpisov?
15.01.2024 - 18:50:32
00
a co mu ta vesta pomoze ked autobusak nevie obiehat cyklistu tak aby ho zadkom nedrbol mimo cesty? on ho videl ale asi nema odhad ze nesedi vo fabii ale v 15m buse

pokial si pamatam tak cyklista spominal ze ma narazene prsty ci ruku a to je zranenie. ked je zraneny ucastnik vola sa policia vzdy
15.01.2024 - 18:55:13
03
predpokladam ze po tom ako ho dal dole ten autobus bol v soku, tj lahko manipulovatelny, policiu mal DPB zavolat urcite, doslo k zraneniu, ja by som isiel rovno na kontrolu do nemocnice lebo ak ma clovek napr otras mozgu po pade a vecer odpadne tak bez vysetrenia po nehode moze zabudnut na akekolvek odskodenie
15.01.2024 - 19:12:37
00
Vzdy ked som drbol na biku tak az doma ked vyprchal adrenalin som zistil co vsetko mam narazene a co ma naozaj boli.
Ked ma sundalo auto tak som myslel najskor ze v pohode to nejak rozchodim, na druhy den som nevedel stat a PN 7 dni ?
15.01.2024 - 19:21:48
00
Ak ste si na obrázku všimli, tak stroj bol elektrický... Takže v prvom rade by bolo treba skúmať, či to bol pedelec (nemotorové vozidlo) alebo prečipovaný e-bike, čiže vlastne e-motorka. A taká e-motorka je motorové vozdilo a na vyhradenom pruhu pre cyklistov nemá čo robiť.
15.01.2024 - 19:42:27
11
:rofl: Ty sa s tych emotoriek musíš strhávať aj zo sna.
15.01.2024 - 19:59:48
00
keyboard_arrow_up