Nerozumiem tomu aký plast mám dať na rafik čo ma vnútornú šírku 23mm a je hacikovy ? Lebo chcem dať 28 mm plast a všade píšu že max šírka vnútra rafika je 20mm
13.01.2024 - 18:53:00
00
tu zareagujem na Kristinu, rovnako ako peter120, ale ona nevidi a nereaguje. to jej musi niekto preposlat.
k tym faktom o klukach.
nech teda skusi osobne. a nie len taketo "odborne fakty"
ano, kazeta je do 8 pastorku totozna, ale tam to konci.
vtedy museli ist v alpach tento najlahsi prevod na klukach s 39 najmensim. a teraz maju semikompakt alebo dokonca kompakt a na kazete 34, takze tu paku nepotrebuju.
ked to nedokaze pochopit, nech skusi nejake take stupanie na 39/21 s dlhymi klukami a potom s kratkymi.
13.01.2024 - 19:05:35
00
Na 23mm môžeš montovať už nové TLR plášte od šírky 25mm. Schwalbe, Conti, Michelin,...
13.01.2024 - 19:12:37
00
No chcel som Pirelli bože to musí byt všetko tak zlozite.. všade píšu že na širších raftoch sedia lepšie plaste a prd
13.01.2024 - 19:26:20
00
Jazdím Michelin 700x28 na ráfkoch vnútornej šírky 25mm. Sú to tiež "hooked" ráfky a plášte fúkam na 3,5bar. Na ráfkoch vnútornej šírky 21mm jazdím aj 25 aj 28mm široké plášte. Hoci oficiálne niektorí výrobcovia odporúčajú užšie ráfky.
Napríklad tu píšu že žiadny 25mm alebo dokonca ani 28mm plášť okrem Schwalbe nie je odporúčané montovať na 21mm ráfik. Takže niektoré odporúčania beriem z rezervou.
https://www.mantel.com/blog/en/the-right-tyre-width

Prílohy:

screencapture-mantel-blog-en-the-right-tyre-width-2024-01-13-20_11_10.gif
screencapture-mantel-blog-en-the-right-tyre-width-2024-01-13-20_11_10.gif 111 KiB thumb_up0thumb_down

13.01.2024 - 20:22:46
12
ake jazdievate galusky?
ja odkedy mam galuskove kolesa tak len Conti sprinter gatorskin 25
cenovo v DE obchodoch ked som to zacinal kupovat tak 30-35, teraz tak 45€
prva sada vydrzala neskutocne kilometre a aj povrch. predna mala cez 15 tisic a potom som ju dal dole lebo sme sli do HR na sustredenie a zobral ju ako nahradnu (velmi mudre rozhodnutie), potom dala vzadu este 2000 :D, 1. zadna 8600, uz neviem na co posla ale asi na defekt alebo prebrzdenie.
druhu zadnu som rozsekol na velkej diere po nieco vyse tisicke
tretia zadna 5,5 tisic, defekt, to bolo tesne pred HR
v HR som teda mal dve nove a hned druha jazda prask zadna defekt jak krava ani neviem kde lebo som nic netrafil. zalepit to neslo. mala 100km :D
5. zadna akutalne nasadena a ma 3600km
cize stav je vpredu druha, vzadu piata
kolesa maju skoro 21 tisic, ine galusky som nemal

zvazujem ci nieco ine by som neskusil ale co su v okoli ludia s galuskami tak jazdia bud conti competition co su 70 eurove gumky na preteky alebo nejake vittoria corsa/ corsa speed (citaj Corsa defekt)

hladam nieco nie drahe, odolne s vysokym najazdom a nie uplne pomale.
Tufo Hi-Composite Carbon ??
cital som ze Tufo su vraj zahradne hadice ale neviem ako si to mam prelozit :)
15.01.2024 - 20:09:28
00
Mám s galuskami podobnú skúsenosť, najskôr drahšie Tufá s menšími nájazdmi, potom niekoľko Gatorskinov - tiež v podstate spokojnosť, teraz Tufo Hi-Composite Carbon vpredu aj vzadu. Tie sú ozaj odolné, len pocitovo mi prídu pomalšie. A asi aj experimentálne - pri zjazdoch s kámošom na iných galuskách, hoci má o 20kg menej...
15.01.2024 - 20:48:51
01
nikde som nenasiel testy na sprinter gatorskin tak to neviem porovnat

jedine tieto ale to nie su tie sprinterky ale nejake plaste gatorskin co moze byt uplne ine
https://www.bicyclerollingresistance.com/road-bike-reviews/continental-gatorskin-2015
15.01.2024 - 20:51:30
00
Ja som jazdil Tufo, potom Vittorie a potom MTB😁.
Tufo má odlišnú konstrukciu...."duša" je navulkanizovaná zvnútra,čiže nie je voľná ako v klasickej galuske. Vraj preto sú menej komfortné. Ale odolnosť podľa mňa výborná a hlavne dobre u nich funguje ten ich tmel pri defekte.
15.01.2024 - 20:53:50
00
tufo tmel pouzivaju snad vsetci co jazdia galusky :D neviem ci som videl iny nejaky
ja ho tiez vozim, ten extrem co sa dava po defekte
preventivny som nikdy nevozil ale mozno vyskusam.
len u mna vzdy defekt vzadu taky ze tmel si moze ist piskat. ta prva supa ked som siel z Kacina dole ked este to bolo derave tak som myslel ze som koleso zlomil :D
potom som ju doma zo zvedavosti rozrezal a vnutri je normalna butylova dusa conti 18-25 a samozrejme dva prierazy kazdy tak 5mm dlhy, to by nezalepil ani chuck norris tmel :)
15.01.2024 - 21:12:13
00
scarinko napísal:
ake jazdievate galusky?
ja odkedy mam galuskove kolesa tak len Conti sprinter gatorskin 25
cenovo v DE obchodoch ked som to zacinal kupovat tak 30-35, teraz tak 45€
prva sada vydrzala neskutocne kilometre a aj povrch. predna mala cez 15 tisic a potom som ju dal dole lebo sme sli do HR na sustredenie a zobral ju ako nahradnu (velmi mudre rozhodnutie), potom dala vzadu este 2000 :D, 1. zadna 8600, uz neviem na co posla ale asi na defekt alebo prebrzdenie.
druhu zadnu som rozsekol na velkej diere po nieco vyse tisicke
tretia zadna 5,5 tisic, defekt, to bolo tesne pred HR
v HR som teda mal dve nove a hned druha jazda prask zadna defekt jak krava ani neviem kde lebo som nic netrafil. zalepit to neslo. mala 100km :D
5. zadna akutalne nasadena a ma 3600km
cize stav je vpredu druha, vzadu piata
kolesa maju skoro 21 tisic, ine galusky som nemal

zvazujem ci nieco ine by som neskusil ale co su v okoli ludia s galuskami tak jazdia bud conti competition co su 70 eurove gumky na preteky alebo nejake vittoria corsa/ corsa speed (citaj Corsa defekt)

hladam nieco nie drahe, odolne s vysokym najazdom a nie uplne pomale.
Tufo Hi-Composite Carbon ??
cital som ze Tufo su vraj zahradne hadice ale neviem ako si to mam prelozit :)


Ak je priorita cena, potom Sprintery ne-Gatorskin verziu.
Ani Competition nie sú oveľa rýchlejšie (ak nemáš latexovú Pro Ltd verziu).
15.01.2024 - 21:33:13
00
obavam sa ze nonGatorskin sprinteri budu menej odolnejsie, otazka je o kolko su rychlejsie ak vobec. cenovo je to rozdiel mozno 5 eur v prospech sprinterov
mozno to risknem a skusim jednu sadu
15.01.2024 - 21:38:27
00
Veloflex Arenberg ,Tufo high composite, rubino pro, veloflex je topka ,ale treba fukat,to už nechcem ,hentie dve sú zhruba rovnaké na odolnosť aj výdrž,vzadu cca 6 kkm...ale s galdami končím ,dám to na bike dcére ,tej je to jedno,ako to jazdi,a vyššie garbony na malom ráme vyzerajú neskutocne chrumkavo . Idem na bezduse 30-32 mm.
17.01.2024 - 09:10:52
00
galusky mam na biku kde su rafikove brzdy, dusove som preto nekupil a dalsie kolesa na to kupovat nebudem uz
17.01.2024 - 09:33:09
00
Tufo Hi Composite Carbon ..niečo... som 1x skúsil lebo vtedy celý Trenčín ospevoval Tufo, ale oproti Conti Competition to boli tvrdé, nepohodlné hadice. Prevádzkoval som galusky 5 rokov na Bora Ultra Two 50 mm a nič lepšie ako Conti Competition som nenašiel. S Borami to odvalovalo nádherne.

Prevádzka galuskových kolies je drahšia ako plášťov (páska, odstraňovač, robota) takže či stojí galuska 45 alebo 70 euro až taký rozdiel nie je.
Osobne som s nimi skončil lebo nám tu okolo Trenčína nastavali cyklotrasy, ktoré niekedy nie sú úplne prepojené, takže treba ísť kúsok po rozbitom / štrkovitom asfalte, takže plášte sú rozumnejšie.
17.01.2024 - 09:43:24
00
keyboard_arrow_up