paganSK napísal:
tak zober ten XCaliber .
Na bajkalskej maju showroom a vyskusaj si.
Plaste tam su Ardent Race 2.35 to casom vymenis a brzdy tiez.
Ja tiez mam na Rascalovi uz nahradne diely co sa bude menit vo wishliste


oproti tomu CTM čo má teraz to nie je absolutne žiadny posun k lepšiemu, vidlica je dokonca len zakladna Judy (horšia)
takže jedine čo sa zlepši je že tam už dá tu sedlovku ?
27.01.2024 - 09:39:34
00
paganSK nič v zlom, ale ten Trek je proste krok späť oproti Rascalu vo všetkých smeroch, horšie brzdy, kolesá, vidla. Výmena za lepšie je hneď 600€ minimálne. Jediná výhoda, že dám tam teleskopku. Ja ten bicykel chcem, aby som s ním mohol jazdiť hore v Karpatoch, po hrádzi sa do nich len potrebujem dostať. Na jazdenie po hrádzi mám proste cyklokros na cestných 28c plášťoch.
27.01.2024 - 13:12:02
01
PeterK2 napísal:
len pre inšpiráciu, čo ideš meniť okrem pláštov? písal si, že jazdíš viac rovinaté úseky, zostal si pri 32z prevodníku alebo dávaš tam niečo väčšie?

Predtým som jazdil 3x8 to išlo pekelné rýchlo na horaku.
1x12 je pre mna novinka ešte som na tom nejazdil predtým takže špekulovať o zmene placky a kazety hneď po kúpe je pre mňa nerentabilné lebo ešte nie som 100% zvyknutý na 1x12 čiže neviem porovnať ešte rozsahy prevodov.
Jazdím prevažne rovinu ale rozbité cesty a polia, sotolinu.
Jednoznačne top priorita sú plášte a Tpu duše (do bezdusaku nejdem), prial by som kratšie karbónové rajdy 720mm, penové gripy , prednu os chcem meniť za pevný imbus lebo ten rychloupinak má niaku volu, kotúč do zadu 180mm tiež.
Aj sedlovka by bola dobrá karbónová ale má vahovy limit 85kg a ja vážim 100kg :D
Edit samozrejme aj pedále pôjdu prečo lebo sú to riadne braky čo bolo namontované smykaju sa ako lubrikant
27.01.2024 - 13:33:50
01
https://www.decathlon.sk/p/337265-301435_horsky-bicykel-xc-race-720-hnedy.html#/demodelsize-1045s_150_164_cm/demodelcolor-8731671
Co tak ten ist pozriet do Decathlonu. Naživo vyzerá ten rám fakt pekne, má široké pomerne ľahké kolesa, modernejší dizajn aj geo oproti ctm, vidlica tak isto solídna, možnosť tel sedlovky jediný slabý komponent by som povedal na začiatok brzdy.
27.01.2024 - 21:07:57
00
slusny bajk.
Konecne Decathlon sklada aj kvalitnejsie bajky na rozdiel od toho co predaval pred 2 rokmi.
27.01.2024 - 21:38:18
00
Z toho popisu co ma Decathlon by si vyrobcovia mali brat priklad. Detaile a s vahou.
Ja pridam nevyhodu neplnohodnotneho pohonu (11-50), ale kedze ma s cim porovnavat tak by vedel do coho ide. Tiez je otazna celkova pripustna vaha, v navode MTB nie je a ATB ma 100kg.
Pridam par 115kg kuskov ktore su zaujimave:
Radon Jealous AL 8.0 HD (1300) brzdy?
Radon Jealous AL 9.0 (1400) brzdy?
Reaction C:62 ONE carbon (1100-1150) 11-50 kazeta, 27.2 sedlovka
Naist nieco kde netreba nic riesit je skoro nemozne v danej cene. Rascal 4.0 ma najlepsi pomer osadenie/cena.
28.01.2024 - 08:29:00
01
tie Radony vyzeraju oba fajn akurat ta nosnosť je do 115kg čo môže byť limitujúce pre niekoho

11-50 kazeta sa tu už rozoberala vo fóre veľa krát - pre bežného jazda je postačujúca - a do Karapatov uplne postačujuca

suhlas - najsť niečo čo bude dokonale je takmer nemožne - skôr sa potom treba pozerať na cenu a pripadne započitať do ceny výmenu komponentu - napriklad brzdy
čiže tam pokial vyhovuje rám tak napr. radšej lepšiu vidlu a horšie brzdy, nie naopak

inak ten bajk z Decatlonu nie je zlý, vyzera dobre, za tu cenu sa oplatí ... avšak ak vieš zohnať ten Rascal 4.0 za 1100€ a nevadí ti staršia geo.etria tak by som šiel do CTM
všetko zaleží od tvojho rozpočtu :)
28.01.2024 - 09:24:56
01
Isť do 6 ročného starého rámu ci už vizuálne alebo geo u CTM kvôli usetrenym 200€ je krok vedľa podľa mňa. Ďalšie plus pre Rockrider UDH pätka. Sam mam skúsenosti na kellys gate 2019 ze po príchode nového modelu bol problém už zohnať pätku co môže byt za rok dva rovnako u CTM. Rockrider píše o dozivotnej záruke na rám. Možno male detaily ale aj to závaží pri výbere.
28.01.2024 - 10:53:16
01
nevyznám sa veľmi v pojme geometria rámu, preto by som chcel vedieť v čom je geometria Rascalu zastaralá a na aký konkrétny vplyv alebo jazdnú vlastnosť má dosah? Lebo čo sa týka vizuálu, ja som si ho pred 2 rokmi vyberal hlavne na základe vzhľadu, páčil sa mi viac ako boli konkurenčné v danej cenovke.
28.01.2024 - 12:17:54
00
Tá geometria rámu je totožná Rockrider a CTM.
Sú to okopčené rámy určite nájdeš aj iné bicykle s rovnakým rámom.
To by som moc neriešil.
Teraz aj tak je trend u MTB Trailove geometrie alebo Fully kde sedlova trúbka je vysoká po stred zadného kolesa a potom keď sa na to poznáte máte pocit je jazdec levituje vôbec tam nie je vidieť zadnú stavbu
28.01.2024 - 13:08:21
00
Problém s rámom má niekoľko rovín:
1/ časť verejnosti tak nejak očakáva, že výrobca každý 1-2 roky predstaví nový rám. Čokoľvek čo je staršie ako 3-4 roky je zastaralé bez ohľadu na to, čo to je
2/ vývoj proste ide ďalej. Časť rámov sa stáva viac špecializovanou. Navyše aj samotné kategórie, čo sa dnes jazdia, sa posunuli. Súčasné XC preteky by pred 10-15 rokmi spadali do endura, čo sa týka náročnosti terénu. Tým pádom aj rámy bicyklov sa posúvajú.
3/ veľa ľudí očakáva, že keď na tom jazdia profíci, že to musí byť dobré aj pre bežných smrteľníkov. Čo nie je pravda. Pri cesťákoch sa bežne jazdia menšie rámy, ako by sa malo, dávajú sa dlhšie predstavce a sú tam také krkolomné polohy, že bežný človek sa na to neposkladá a po 15 minútach ho všetko bude bolieť. Pri MTB napríklad enduro sú tak natiahnuté biky už, že ty ako bežný človek máš problém vybrať zákrutu, ktorú by si na 10 rokov starom biku v tej istej rýchlosti v pohode vybral. Prečo? Lebo dlhá stavba, väčší hlavový uhol a už to netočí. Ale profík, čo sa tomu venuje, vie si hodiť bike do zákruty, vie s ním pracovať, tak to problém pre neho nie je.
28.01.2024 - 14:12:17
01
PeterK2 napísal:
nevyznám sa veľmi v pojme geometria rámu, preto by som chcel vedieť v čom je geometria Rascalu zastaralá a na aký konkrétny vplyv alebo jazdnú vlastnosť má dosah? Lebo čo sa týka vizuálu, ja som si ho pred 2 rokmi vyberal hlavne na základe vzhľadu, páčil sa mi viac ako boli konkurenčné v danej cenovke.


okopčená ? to by som nepovedal ... si pozri tabulku s geometriou a napriklad hlavový uhol :)
28.01.2024 - 14:13:48
00
paganSK napísal:
Tá geometria rámu je totožná Rockrider a CTM.
Sú to okopčené rámy určite nájdeš aj iné bicykle s rovnakým rámom.
To by som moc neriešil.
Teraz aj tak je trend u MTB Trailove geometrie alebo Fully kde sedlova trúbka je vysoká po stred zadného kolesa a potom keď sa na to poznáte máte pocit je jazdec levituje vôbec tam nie je vidieť zadnú stavbu


Toto si zabil ? Odlisnejsie tie ramy hadam ani nemozu byt.
28.01.2024 - 20:41:26
11
imajoros napísal:
Toto si zabil ? Odlisnejsie tie ramy hadam ani nemozu byt.

je tam maly rozdiel , akurat to ctm ma viac prehnutu sedlovu trubku dole pri strede a mozn o aj hlavova trubka ma iny uhol.
Presne uhly som neporovnaval ale podla oka su tie ramy skoro totozne.
Kazdy vie ze jeden od druheho kopcia , funguje to tak vsade aj v auto priemysle.
Nic nie je unikat
28.01.2024 - 21:02:17
00
ak su tie dva rámy ,,totožné,, podľa teba, tak nám tu postni nejaky odlišný (hlinikový, XC, HT) rám ... to som celkom zvedavý
28.01.2024 - 21:25:53
01
keyboard_arrow_up