v navode k HRM Pro+ sa pise toto: "Po kontakte s chlórom a inými chemikáliami v bazéne ručne umyte monitor srdcového tepu. Dlhodobé vystavenie týmto látkam môže poškodiť monitor srdcového tepu. Príslušenstvo HRM-Pro Plus je určené predovšetkým na plávanie v otvorenej vodnej ploche, ale môže byť príležitostne využívané na plávanie v bazéne." Cize do bazenu sa mi to moc brat nechce. Snazim sa zistit, ci pas urceny specialne na plavanie v bazene nebude lepsi. Ale zatial som nenasiel ziadne info z dlhodobeho pouzivania.
17.02.2024 - 19:47:43
00
škorpión prvé procko ( zlte) mi odišlo po 2.5 rokoch a 5 baterkach. priemerne 200 aktivít ročne. podarilo sa mi nasilu pretocit tu mikro skrutku a zatieklo doň. vyčistil som to,ešte chvíľu šiel ale potom ukszoval bludy. za.mna je 2,5.roka po mojom poškodení fajn výsledok
17.02.2024 - 20:07:07
00
Aj si s nim plaval? Ja mam skusenosti len so Suunto snimacom a ten mi odchadzal medzi 6 az 9 mesiacmi (najskor som ho pouzival aj na plavanie, potom uz nie a nepomohlo). Mal som ich asi 5 a vsetky rovnako. Uz ma ich nebavilo kupovat, tak som presiel na Garmin. HRM Pro+ mam zatial len 2 mesiace, tak cakam, ako dlho vydrzi. Ale do bazenu sa mi ho moc brat nechce, kedze pisu v navode, ze je to len na prilezitostne plavanie. Do snimacov som uz vrazil dost penazi, stacilo :-) Chcem nieco, co naozaj vydrzi, preto uvazujem o tom specialnom na plavanie.
17.02.2024 - 23:13:21
00
lakko napísal:
Toto pisu na stranke Garminu. " Pri použití HRM-Pro™ Plus môžete zjednotiť meranie a záznam pulzu nielen pri behu a cyklistike ale aj pri plávaní (v krytom bazéne alebo otvorenej vode). Počas plávania "ukladá" namerané hodnoty pulzu do vstavanej pamäte (20-hodín záznamu), kde sú pripravené na okamžitú synchronizáciu s kompatibilnými hodinkami ihneď po vynorení sa alebo po skončení tréningu."
Cize podla mna vydrzi este viac ako pri behu alebo biku, lebo zapisuje data do EPROM pamete a az po vylezeni z vody ak sa spoji s hodinkami prenesie zaznamenane data. Pri behu pas komunikuje s hodinkami on-line cize aj energeticka narocnost je vacsia. Len kto to povedal ze sa v chlorovanej vode nema pouzivat, podla mna je to riadna hlupost. Sice ja ho pouzivam pri plavani len na otvorenej vode pod neoprenom, ale nebal by som sa ho pouzit aj v bazene. Moje Garmin FR 965 meraju tep pocas plavania pre mna dostacujuco, tak v bazene si meriam tep zo zapastia hodinkami.

To akoze niekto plava s pasom ale bez hodiniek? Nezda sa ti to cudne? Ako by meral to plavanie? Pas meria len tep a ten uklada. Hodiny meranu tie ostatne veci. Mne sa paci ze FR255 co mam vedia merat tep z ruky aj pocas plavania co fenix3 nevedia. Presnost je uz otazna.
18.02.2024 - 00:37:27
00
pondelok fitko utorok bazén streda fitko štvrtok bazén piatok fitko sobota day off nedeľa väčšinou bajk alebo znova fitko :)

ak by nezatiekol fungoval by dalej
18.02.2024 - 05:52:09
11
Vôbec by som neriešil koľko vydrží baterka v hruďáku... V podstate je jedno či to bude po pol roku alebo vydrží rok. Ten chlór bude väčší problém a možno má zmysel ísť do originál plaveckého.
18.02.2024 - 09:41:45
00
baterka ma az tak moc nezaujima, prave ten chlor a degradacia materialu. V hre su 3 varianty: pouzit standardny hrudak, plavecky, alebo zostat pri snimani zo zapastia. Nerad by som dopadol ako so Suuntom, ze budem kupovat hrudak co pol roka.
18.02.2024 - 12:15:52
00
Otazka je ci realne potrebujes snimanie tepu pri placani
18.02.2024 - 12:33:02
00
pri placani nie :-D a pri plavani... nad tym prave premyslam. Ale ak by pas vydrzal roky, tak si ho kupim. To potom vychadza na par centov za plavanie. Preto sa snazim hladat skusenosti inych ludi, co uz maju pasy vyskusane v bazenovej vode.
18.02.2024 - 12:49:57
00
Mne pri prvej vodnej aktivite hneď pisali dvaja kamosi na garmine, že nemám používať hrm pro na plavanie. Že im nevydržali ani pár mesiacov koli chloru...
Našťastie ja chodím iba open water (otuzovanie), takže žiaden problém som nezaznel
18.02.2024 - 13:41:27
00
Len pre zaujímavosť záznam z plávania (v bazéne, ale vonku) z Galaxy Watch 4: https://www.strava.com/activities/10691949224

Optický merač tepu dačo pomeral, pocitovo by to asi aj celkom sedelo, bolo to 10x25m, čiže tých 243 je v rámci možností ok a aj GPS záznam sa viacmenej trafil do bazénu. :-) Aj keď si teda nepamätám, že by som robil také kolečka...
18.02.2024 - 19:11:01
00
aj v otvorenom bazene je lepsie si nastavit dlzku bazena a hodinky prepocitaju naplavanu dlzku. skorpion to si nejaky profi plavec ze potrebujes take presne meranie tepu v bazene? Skusal som to aj ja s HRM pasom ale vadil mi a casto mi ho odchylovalo od tela a namerane boli bludne hodnoty. Mozno som mal len slabo dotiahnuty popruh.
18.02.2024 - 20:43:06
00
nie som profi. Ale aj tu 99% cyklistov si meria tep a nie su to profici :-) Len ma stve, ze hodinky mi pri rovnakom vykone raz ukazu kalorie 450 a inokedy 200, resp. priemerny tep 125 a inokedy 90. To je proste nezmysel. Suunto hrudny pas mi to ukazoval presne, bolo vidiet aj rozdiely medzi stylmi. Ked uz si to meriam a zaznamenavam, tak to chcem mat co najpresnejsie.
18.02.2024 - 21:14:44
01
stalo sa vam, ze sa hrudak HRM Pro+ identifikoval ako foot pod? Mne uz druhykrat. Chce to merat vzdialenost namiesto tepu. Tato gender moda ovladla uz aj stroje :-D Minule som to nejak vyresetoval, snad to pojde aj teraz. Tyka sa to len hodiniek Instinct 2, aplikacia v telefone to identifikuje spravne.
19.02.2024 - 18:02:30
00
smart hodinky majú rôzne chute :D
19.02.2024 - 18:12:21
00
keyboard_arrow_up