Za mladi som nevedel vypnut hlavu, tak som si pustal z kazetaku stredoslovakov - https://www.google.com/search?q=stredoslovaci+youtube&oq=stredoslovaci+&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqBwgCEAAYgAQyBggAEEUYOTIHCAEQABiABDIHCAIQABiABDIHCAMQABiABDIHCAQQABiABDIHCAUQABiABDIHCAYQABiABDIHCAcQABiABDIHCAgQABiABDINCAkQLhivARjHARiABDIHCAoQABiABDIHCAsQABiABNIBCDk1MDBqMGo3qAIAsAIA&client=ms-android-samsung-ss&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8&chrome_dse_attribution=1

Sustredil som sa na pocuvanie, prestal mysliet a za chvilku zaspal.

Fedo, skus si nieco pustat, nieco uplne mimo biku prace a maminky
21.02.2024 - 08:57:19
00
Chemiu, ani v podobe doplnkov, NIE. Vzniká závislosť a nerieši podstatu problému.

Inak najlepšie sa zaspáva po zvonení budíku, keď si človek povie, že ešte 5 minút... :) možno by sa toto placebo dalo aplikovať aj v strede noci....
21.02.2024 - 09:04:32
00
Aj voda je v podstate chémia a piješ ju a dokonca si, ako aj my ostatní, od nej doslova životne závislí.
21.02.2024 - 09:32:59
03
Pridám tu fotku generátora duševného uvolnenia a regeneratora energie, ktorý som si na dvore postavil na zaciatku covidu.

Je to drevená rámová pyramída so širkou zakladne 3m a lehatkom vysokým 1/3 jej výšky. Ma len tesarske soje, kolíčky, pu lepidlo a nemá žiaden železný prvok. Na vrchole je medená špička. Orientacia je presne na Severku.

Uz behom polhodiny sa clovek dokáže tak uvolniť a zregenerovať, akoby sa vyspal do ružova, hoci k spánku v nej väčšinou nedochádza. Čas je tam tak relatívny, že aj keď tam stravim hodinu, zda sa to ako 5 minút.

Praca zvykne byť stresujuca, tak sa tam šupnem (keď sa dá ) hneď po nej a druhá polka dňa je zase plná energie. Je to lepšie ako keď si človek dá poobede šlofika. Ked som pyramidu ešte nemal, použival som len 15min oddych na vyrovnanie energií. Toto je min 5x silnejšie.

Niekedy tak chodim vecer, čo je úžasné, lebo je tam kľud, hviezdy, ja a energia.
Ale ta energia v cloveku je potom harmonizovaná a vyvážena v celom tele, A vyborne sa po tom zaspava v posteli. Človek je naladeny na svoju podstatu, kľudný, vyrovnaný.

Zaujímavý efekt vzniká v zamrznutom ľade vo vnutri ale aj v okolí pyramídy. Su to také 3D pyramidky a utvary vystupujúce z ľadu aj 5mm.

Prílohy:

Komentár súboru: Pyramida v ľade
IMG_4658.jpeg
IMG_4658.jpeg 257.16 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Pyramida
IMG_1188.jpeg
IMG_1188.jpeg 281.28 KiB thumb_up0thumb_down

21.02.2024 - 10:03:55
01
Mal som obdobie, keď som energiám z rôznych pyramíd, kameňov, atď.. v istej časti svojho ja začal svojim spôsobom veriť, ale stopol som to a povedal tomu rázne nie.
21.02.2024 - 10:29:41
00
Vždy funguje to čomu veríš, je jedno čo to je …. ;)
A to je ten pravý význam slova viera…

avšak na vyvolanie silnej, zo srdca pramenicej viery v niečo potrebuje človek nieco čo s nim je na tej istej vlne, čo mu je podvedome blízke a vlastne to čo sa časom aj javí že to funguje.
21.02.2024 - 10:39:51
01
PeterK2 napísal:
Mal som obdobie, keď som energiám z rôznych pyramíd, kameňov, atď.. v istej časti svojho ja začal svojim spôsobom veriť, ale stopol som to a povedal tomu rázne nie.


nepochopil si zmysel tej pyramidy - lahnes si na to lehatko, potom vstanes, j*bnes si hlavu o dreveny ram a stratis vedomie...
21.02.2024 - 12:35:04
03
Presne ako sa spieva,

Dělání, dělání, všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.
Dělání, dělání, to nám úsměv zachrání,
dělání, dělání je lék.
21.02.2024 - 12:55:31
00
To znie ako proletárska pieseň :)
21.02.2024 - 13:02:23
00
Čím som starší, tým častejšie mávam problém zaspať. V hlave víri tisíc myšlienok a ťažko ten proces len tak zastaviť. Na mňa funguje hovorené slovo, takže si väčšinou pustím audio knihu, rozhlasovú hru, alebo nejaký seriál. Toto mi pomôže prestať myslieť na prácu, nedokončené úlohy a iné problémy. Viem že by asi by boli aj vhodnejšie spôsoby, ako vypnúť hlavu, ale zatiaľ som sa tak nejak uspokojil s týmto.
21.02.2024 - 13:57:07
00
Teraz beriem toto s pomáha to

Prílohy:

IMG_2639.jpeg
IMG_2639.jpeg 104 KiB thumb_up0thumb_down

21.02.2024 - 15:17:27
00
Vždy je ľahšie ísť a hľadať niečo zvonku čo má zázračným spôsobom mávnutím prútika odstrániť problém a pritom stačí začať pracovať na vlastnej zmene myslenia a vylepšení charakterových vlastností. Ale to chce čas a tak vnútorná lenivosť človeka väčšinou nepustí a hľadá si jednoduchšiu cestu.
22.02.2024 - 07:22:51
00
Človek ma dane vlastnosti od mladosti !!!
22.02.2024 - 07:27:48
00
O tej "pyramide" som prvy krat pocul kedysi hlboko v minulom storoci. Mal sluzit na predlzenie zivotnosti ziletiek. Vtedy este ziletky bol problem Patri k tomu pribeh toho anglicana co si pytal ziletku znacky Vajthez (Vitaz) zdovodnoval to, ze ja mit problem s prostata a pri holeni s Vajthez se parkrat dobre vycurat.
22.02.2024 - 07:39:15
00
Ano, viem o tom viac ako si myslíš...

Ale človek okrem daností má naviac vôľu a silu s tým niečo robiť ak chce. Zažil som náramne smutných zdravých ľudí, čo sa zmierili s tým že sa v ich živote nedá nič robiť a zase výrazne optimistických postihnutých ľudí s ochotou bojovať so životom a nepoddávať sa mu. Rozdiel bol jedine v prístupe.

Nielen telo sa dá trénovať, ale aj mysel. Je to ako rastlinka-človek zasadí správne semienko, stará sa o neho, urobí maximum pre jeho rast a potom sa mu sústavne venuje. Starostlivosť a vytrvalosť na konci prinesie vždy vytúžené ovocie - alebo niekedy aj zeleninu :)
Ale ak človek zasadí semienka smútku, frustrácie a beznádeje ... hádajte čo mu vyrastie ??? Depresia, schizofrénia, sebaľútosť a iné pochutinky ... mňam mňam :)

Staré írske príslovie hovorí: "Len mŕtva ryba pláva s prúdom" a o tom to je ...
22.02.2024 - 07:44:55
00
keyboard_arrow_up