Ked si spatny a vyrastas v divnej rodine tak ti prd pomoze
22.02.2024 - 07:51:56
00
Orientacia je presne na Severku.


Tak toto si prosím vysvetliť.
22.02.2024 - 07:58:07
00
Takze stare irske prislovie |(
22.02.2024 - 08:09:18
01
tomtom7 Existujú dva severy. Jeden je magnetický a druhý je gegrafický. Rozdiel medzi nimi sa nazýva deklinácia. Pozícia magnetického pólu sa však pravidelne posúva. Podľa mojich meraní to bol rozdiel pred dvoma rokmi v Poprade až 6 stupňov.

V prípade smerovania pyramídy nás magnetický sever nezaujíma, takže nastavenie podľa kompasu je nepoužitelné. Hrana pyramídy sa nastavuje na Severku. Severka (polárka) je hviezda, ktorá má stabilnú polohu na oblohe (samozrejme to platí zjednodušene a to nám stačí). Je približne totožná s geografickým severom.

ennio Ano, bol to Brit, ale keď to prvý krát povedal, tak vtedy žil v írsku ... :) treba si dejiny študovať poriadne a nie ich čítať písané braillovým písmom z toaletného papiera ;)
22.02.2024 - 08:56:34
00
marseluspp napísal:

ennio Ano, bol to Brit, ale keď to prvý krát povedal, tak vtedy žil v írsku ... :) treba si dejiny študovať poriadne a nie ich čítať písané braillovým písmom z toaletného papiera ;)


Ešteže Ťa tu na fóre máme Marcel :y: Bez Teba by sme ten toaletný papier nevedeli ani použiť ;) Bohuprisahám ale, že by som radšej lúštila po večeroch toaleťák, ako tvoje príspevky :P
23.02.2024 - 20:52:25
12
PINY ty by si si mohla v prvom rade moju SS precitat, co mas uz tyzden v schranke :lol:
23.02.2024 - 21:42:29
00
Dobre, priznavam haluz s historiou porekadla. Ale ja som ho počul prvykrat v írsku a tvrdili že je to ich tradičné prislovie.
A nieje to nakoniec jedno? Kazdopadne je to mudre príslovie … ;)

S tým toaleťákom to patrí len ku enniovmu avataru…. ked vidim tu mačku ako ho nadšene čita, nemôžem si pomôcť… :)
24.02.2024 - 12:05:13
11
marseluspp napísal:
Dobre, priznavam haluz s historiou porekadla. Ale ja som ho počul prvykrat v írsku a tvrdili že je to ich tradičné prislovie.
A nieje to nakoniec jedno? Kazdopadne je to mudre príslovie … ;)

S tým toaleťákom to patrí len ku enniovmu avataru…. ked vidim tu mačku ako ho nadšene čita, nemôžem si pomôcť… :)


Je ti odpustené a všetci môžeme spokojne spať ;)
Takto sa to robí :lol:
24.02.2024 - 19:05:15
01
Ďakujem ti vládkyňa fôra. Si velkorysá k svojim poddaným … :)

Ale stále nechapem prečo ženy nutne potrebujú aby sa im muž za niečo ospravedlňoval … žeby existovalo aj ženské ego??? ;)
25.02.2024 - 03:26:24
00
marseluspp napísal:
Ďakujem ti vládkyňa fôra. Si velkorysá k svojim poddaným … :)

Ale stále nechapem prečo ženy nutne potrebujú aby sa im muž za niečo ospravedlňoval … žeby existovalo aj ženské ego??? ;)


Marceeeeel, ego má predsa každý ;) Prečítaj si o tom niečo ;)
Ale pobavil si na ráno ;) no netreba kaziť tému ďalšími zbytočnými príspevkami. Nemusíme ďalej riešiť ;)
25.02.2024 - 06:32:33
00
keyboard_arrow_up