Asi je malo takych pre ktorych je to "zazitok" a preto je asi malo prihlasenych 😉
26.02.2024 - 17:13:33
00
Ten prvý je asi najnepríjemnejší... Aspoň pre mňa. Po miernom stúpaní som videl, že začína pulz stúpať a o 200 m začína taký 100-150 metrový lomeňák - mne to ukazovalo cez 10%. A keď som si myslel, že som už hore a bol na maximálnych pulzoch, tak sa to len zmiernilo a stúpalo ďalších 500-600 m, len miernejšie... Tie ďalšie dva stúpanie sú vlastne spojené, nadväzujú a sú tam aj úseky na vydýchnutie sa.

Zvyšok sú už len tiahle stúpania, tak max. 4-5% a následne samozrejme klesania.

JakobSWE Pred tými 15-timi rokmi to neboli preteky... Bol to cyklomaratón, masovka. Rakúski policajti vzhľadom k tomu, že to neboli preteky, zabezpečovali trať bezplatne. No samozrejme, organizátor len tak mimochodom, spracoval aj výsledkovú listinu. Ale ako som písal predtým, víťazi dostali pohárik a diplom, zato tombola bohatá - 20-25 cien, začínalo sa s basou lokálneho vína, cez víkendové a týždňové pobyty v oblasti, požičania auta na týždeň a končilo autom. Keďže to je terazky zaradené do Grand Fondo, tak sú to už preteky...
26.02.2024 - 17:14:53
01
scarinko tak momentalne je prihlsenych tusim uz vyse 1200 ludi, a to su este dva mesiace do startu. Cize celkom dost. Len takmer vsetko je z Rakuska, Nemecka a Beneluxu.
26.02.2024 - 18:25:47
01
🤷
26.02.2024 - 18:30:27
00
JakobSWE napísal:
Dobre chalani, preformulujem to trosku:
Som prekvapeny, ze napriek tomu, ze L'Etape malo obrovske mnozstvo jazdcov na starte v Bratislave, tak NRM ma v mojej kategorii M19-34 zaregistrovanych iba troch Slovakov, a to napriek geografickej blizkosti. Napriklad Belgicanov je 14. Ale nechcem nikomu krivdit - Madarov a Cechov je tiez pomerne malo.

dojdi na Leithu ta je aspon zabavna :) uplne staci 80km.

https://www.leithaberg-radmarathon.at/
26.02.2024 - 18:40:16
01
slavomirk napísal:
JakobSwe -Lebo dôvodov je viac. Niekto si povie - ved tam do Rakuska chodím jazdiť ,načo tam mam ist pretekať ,lebo ved - 65E je doma. Potom porovnavanie s w/kg , potom možno vietor. a rakušania su lepsí nepojdem si robiť hanbu. A podobne somariny sa tu rozoberaju . Na selaronde day pride 10000 ludi a som zvedavy ci maju forum kde by niekto vyplakaval o svoje kondicii, vetre .. Ved idem zapretekať a nejak to dopadne .Či? Podmieňovať neúčasť slabým vykonom a čojaviem čim . Je to ešte stále o radosti? U mna víťazí vzdy zažitok a ten mi nevynahradí nič. Dosiel som z kysuc autom na kopčiansku a odtial bike. Ked som siel okolo jazera fukalo mi brutalne oproti jedva som siel 20km/h naspať cez 40-50. X krat som si povedal no to si vyhral dnes ,ale vydržal som

Pletieš dve rôzne akcie. Na Sellaronda day je jediná organizácia to, že je uzavretý okruh cez passa a povolená jazda v jednom smere. Nikde nie je štart ani cieľ, nikto nemá štartovné číslo a každý sa môže napojiť alebo odpojiť na trasu, kde chce. No a to najdôležitejšie pre väčšinu účastníkov, nikto nič neplatí. Preto je to asi taká viacmenej nepretekatska akcia.
JakobSWE, neber to, že mám nejakú averziu voči pretekaniu. No proste pre túto domovskú lokalitu čo mám za rohom nemám proste inšpiráciu zažívať tam adrenalín z pretekania. Ver, že radšej si zájdem na podobnú akciu ako Valdobiadene maraton, alebo na iné cestné maratóny ako Mondsee radmaratom, poprípade Maratone dles Dolomites.
26.02.2024 - 19:00:25
01
JOLI veď ok , Ale keď máš 3w/kg a ideš na pretek tak určite nejdes s nádejou na bedňu . Ideš zapretekať ukázať bojovného ducha. Tak to beriem ja. Keby som na to mal tak určite ambície vyššie . Veď väčšina sme chlapi , čo robia a majú rodiny deti vek..
26.02.2024 - 20:07:03
01
JakobSWE napísal:
Tak jasne, ked nemas ambiciu sutazit, tak by to nemalo zmysel. Len mi nejde do hlavy, ze ludia si kupuju bicykle za tisice eur s parametrami ako maju Pro Tour teamy, a potom na nich nikto nechce sutazit :(

Tak toto podpisujem.
26.02.2024 - 20:46:38
02
A potom sú aj cyklisti, čo nemajú tisícové bicykle a radšej sa zvezú sami (kľudne aj v protivetre...ten bude) či v malej skupine.
Sledovať neznámych namotivovanych pretekajúcich všade naokolo,zo všetkých strán,môže byť mierne stresujuce. Prostredie poznám, adrenalín nepotrebujem,endorfíny viem vyplaviť aj ináč;)
Jakub, ďalší z dôvodov,že tu bude veľa 'zahranicnych' zďaleka je ten,že pre nich to je (väčšia) exotika a možno spoja s dovolenkou.

JoKo, vďaka za historické info, aj za tu Sellarondu,že je tak ako som si myslel/dúfal,žiadne pretekanie. Už len veriť,že tam nebude husto;) Verím,že sa rozptylime po trati;)

PS,edit: na Sellarondu je doporučené ísť proti smeru hodinových ručičiek,nie prikázane, teda aspoň tak píšu,plus jazdenie v pravom pruhu je prikázane
(nehadam sa,nebol som tam a určite budem rešpektovať doporucenie)
26.02.2024 - 23:18:29
02
Marli napísal:
PS,edit: na Sellarondu je doporučené ísť proti smeru hodinových ručičiek,nie prikázane, teda aspoň tak píšu,plus jazdenie v pravom pruhu je prikázane
(nehadam sa,nebol som tam a určite budem rešpektovať doporucenie)

Čo si ja pamätám pri účasti, tak bol smer okruhu daný. Či to bolo povinnosť alebo odporučenie tak to už neviem. No viem, že tie tisíce účastníkov na okruhu išlo na celej šírke cesty teda v oboch pruhoch a to ako do kopca tak aj z kopca. Takže ak by si zvolil opačný smer okruhu tak by si si to pokazil iba sebe, keďže by si sa musel vyslovene preklučkovávať hlavne v klesaní medzi oproti idúcou masou cyklistov na celej šírke cesty. A v zjazdoch by si prišiel o možnosť využiť hlavne v zákrutách a na rovinkách celú šírku cesty aj pri predchádzaní opatrnejších jazdcov.
26.02.2024 - 23:39:17
10
Chcem sa vyjadrit k povodnej otazke preco sa nezucastnim, aj ked pretekov sa zucastnujem rad, aj napriek tomu ze nemam vykon hodny pretekov :). Pri pretekoch mam raz ze spoznavam nove trasy, uzavrete cesty (ak su) a aj ze stretnem podobnych nadsencov ako ja. Po uvodnom chaose a prvom kopceku sa to vytriedi a zapadnem do skupiny kam patrim a potom zacinaju "preteky v pretekoch" kedy sa snazim udrzat s niekym kto ma podobny vykon a tlaci ma to k vyssim vykonom ako na beznej jazde. Preto si aj vyberam dlhsie varianty, aby to za ten vylet stalo a poriadne som sa vyjazdil. Chapem, ze nie kazdy zdiela toto nadsenie, ale toto su dovody preco chodim aj na LEtape. Su to take polo-socialne jazdy. Ak je tam fajn program po dojazde a dobre zabezpecenie pocas tak je to o to vacsi bonus.
Zijem vo Viedni tak na Neusiedler See to nemam tiez velmi daleko a bol som tam, myslim, ze v 2019. Ucast velka takze samozrejme po prvom kopceku som nasiel svoju ligu a mohol som makat. Problemom bol neskutocny vietor ktory tam ten rocnik bol. Organizator neskor vyhlasil ze "vietor su kopce Burgenlandu" :). Akonahle som na chvilu vypustil, stratil skupinu, tak bolo bez sance sa vratit. V urcitom bode som makal takmer na svojom maxime a isiel som rychlostou asi 17kmh. Ku koncu ma pochytali krce ale nejak som to dojazdil. Preteky boli super, ale nenavidim jazdit proti vetrisku :-D. Radsej idem kopce aj ked nemam vrcharsku postavu. Preto som tam odvtedy nesiel, za tie peniaze pojdem radsej na nejake ine preteky ak si mozem vybrat. Ani ta trasa pre mna nebola nejaka krasna/zaujimava a to tadial nejazdim takmer vobec. Ale mozno niekedy ma to este zlomi a pojdem. :)
27.02.2024 - 10:06:06
02
Dakujem eaten za odpoved! Paci sa mi tvoj pristup, ked si vlastne ides svoje preteky v ramci preteku. Ved zo vsetkych tych stoviek jazdcov moze na vitazstvo pomyslat tak mozno 30. Treba to brat pozitivne a ist si vlastne tempo. Ostatni ta, presne ako pises, mozu vyhecovat k lepsiemu vykonu nez zvycajne.
Co sa tyka vetru a pripadnej "zimy", tam ma nastastie neprekvapi nic. Teraz je februar a mate tam 18 stupnov. Nordic Championships som jazdil v silnom dazdi, vetre a asi 8 stupnoch, takze april v Rakusku neprijemnejsi urcite nebude :)
27.02.2024 - 10:13:19
02
eaten napísal:
Chcem sa vyjadrit k povodnej otazke preco sa nezucastnim, aj ked pretekov sa zucastnujem rad, aj napriek tomu ze nemam vykon hodny pretekov :). Pri pretekoch mam raz ze spoznavam nove trasy, uzavrete cesty (ak su) a aj ze stretnem podobnych nadsencov ako ja. Po uvodnom chaose a prvom kopceku sa to vytriedi a zapadnem do skupiny kam patrim a potom zacinaju "preteky v pretekoch" kedy sa snazim udrzat s niekym kto ma podobny vykon a tlaci ma to k vyssim vykonom ako na beznej jazde. Preto si aj vyberam dlhsie varianty, aby to za ten vylet stalo a poriadne som sa vyjazdil. Chapem, ze nie kazdy zdiela toto nadsenie, ale toto su dovody preco chodim aj na LEtape. Su to take polo-socialne jazdy. Ak je tam fajn program po dojazde a dobre zabezpecenie pocas tak je to o to vacsi bonus.
Zijem vo Viedni tak na Neusiedler See to nemam tiez velmi daleko a bol som tam, myslim, ze v 2019. Ucast velka takze samozrejme po prvom kopceku som nasiel svoju ligu a mohol som makat. Problemom bol neskutocny vietor ktory tam ten rocnik bol. Organizator neskor vyhlasil ze "vietor su kopce Burgenlandu" :). Akonahle som na chvilu vypustil, stratil skupinu, tak bolo bez sance sa vratit. V urcitom bode som makal takmer na svojom maxime a isiel som rychlostou asi 17kmh. Ku koncu ma pochytali krce ale nejak som to dojazdil. Preteky boli super, ale nenavidim jazdit proti vetrisku :-D. Radsej idem kopce aj ked nemam vrcharsku postavu. Preto som tam odvtedy nesiel, za tie peniaze pojdem radsej na nejake ine preteky ak si mozem vybrat. Ani ta trasa pre mna nebola nejaka krasna/zaujimava a to tadial nejazdim takmer vobec. Ale mozno niekedy ma to este zlomi a pojdem. :)


S tvojou reakciou sa stotožňujem. Ja som tie predošlé príspevky ani tak neformuloval, že sa nezúčastňujem týchto pretekov, lebo viem, že sa nedostanem na bedňu a to ma odrádza. Tak len pre upresnenie, to nebolo nikdy mojím cieľom účasti na tých, ktorých som bol, lebo viem na čom som. Tiež je to skôr o spoznávaní nových lokalít.
Ale ako si správne poznamenal, tak vietor sú kopce Burgenlandu a veľakrát aj kopce okolia Bratislavy, kde si ten vietor počas roka užijeme na tých pláňach posiatymi vrtuľami požehnane. Ono, ja tiež rád kopce, ale ani tie Malé Karpaty alebo pohorie Leithaberg ťa na alpské priesmyky nepripraví. Ale ten vietor, ti dá minimálne poriadnu dávku fyzickej a hlavne psychickej výdrže bojovať a potom v tých dlhých stúpaniach v Alpách alebo inde to vieš zúžitkovať. A tiež nie som vrchársky chrt. Predsa len človek potrebuje trochu váhy aby ho to z tej okresky pri bočných poryvoch vetra nesfúklo. S tým tu musíme bojovať namiesto kopcov.

JakobSWE o teba sa neobávam, aj keby v tom apríli prišli mrazy. ;)
27.02.2024 - 10:33:57
01
JOLI napísal:
Ono, ja tiež rád kopce, ale ani tie Malé Karpaty alebo pohorie Leithaberg ťa na alpské priesmyky nepripraví.

ale ano :) teda fyzicky...
27.02.2024 - 11:17:54
00
keyboard_arrow_up