toto je dokonale :rofl:

Vedenie obce sme ešte konfrontovali s tvrdením obyvateľov, že žiadne nové ihrisko tam nikdy nevideli, a to aj napriek slovám starostu či prednostu.

Ten reagoval, že keď povrch v októbri položili, napadol sneh, preto ľudia trávnik ani bežeckú dráhu nevideli, a to až do januára, keď ich pre reklamáciu odstránili.

Ale na novembrových fotkách z terénnych úprav nie je žiadne nové ihrisko ani sneh, len nerozbalené rolky umelého trávnika.

Vedenie obce však odmieta, že nevraví pravdu.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/23278447/fotomontaz-ihriska-fiktivna-kolaudacia-dotacie-obec-dostala-stavbu-ludia-nevideli.html
29.02.2024 - 20:42:38
06
V diskusii upozornil niekto na fakt, ze sa tie ciary zbiehaju, cize to je fotomontaz...
29.02.2024 - 21:17:12
01
Tu na východe to teraz letí .... :)

ČIRČ. Podobný prípad ako v Raslaviciach, kde kvôli dotáciám sfalšovali fotky neexistujúceho ihriska aj kolaudačné rozhodnutie, sa stal i v obci Čirč v okrese Stará Ľubovňa.

Obec dostala dotáciu od Prešovského samosprávneho kraja na opravu kuchyne kultúrneho domu.

Starosta a zároveň poslanec kraja Michal Didik (nezávislý) zadal zákazku obecnému sociálnemu podniku Solisko Čirč, s. r. o., ktorého je konateľom.

Práce však neboli hotové do termínu, na ktorý bola viazaná dotácia, ale aj napriek tomu ich obec vyúčtovala a kraj jej peniaze preplatil.

Na fotografiách, ktoré obec pripojila k vyúčtovaniu ako dôkaz pre refundáciu, bola síce už hotová kuchyňa, nie však tá v Čirči, ale iná - na obecnom úrade v Kyjove.

Ten je od Čirča vzdialený autom približne 15 minút.

Čítajte viac: https://spis.korzar.sme.sk/c/23286703/zo-starostu-hrdinu-je-klamar-kvoli-dotacii-poslal-fotku-z-inej-obce-policia-ho-obvinila.html?ref=njctse
29.02.2024 - 21:33:30
02
Prečítaj si to ešte raz a poriadne;)

Edit, ps: na prispevok o 2 vyssie
29.02.2024 - 21:39:11
00
? Ja som len nadviazal článkom o neexistujúcej kuchyni :)
29.02.2024 - 21:49:58
02
Srsen to nie na teba som reagoval,ale na Sesulaka

Tie poznámky sú o NEzbiehajucich sa ciarach
29.02.2024 - 22:05:38
02
circ mi prisla taka slusna upratana dedina plna veriacich. a tu kuchynu dokoncili? lebo mi to pride ako ked do niecoho investujes peniaze ale koli terminu nedodrzis podmienky a peniaze ktore si uz investoval musis vratit alebo ich nedostanes co je celkom pruser.
a v okoli lubovne tie dvojite nazvy obci to su rusinske nazvy?
29.02.2024 - 22:08:35
00
5 kilometrov od Starej Ľubovne je jedna obec - Chmeľnica ,,nemecká,, v r. 1930 tam žilo 82 % obyvateľov nemeckej národnosti, teraz ich je menej, dvojjazyčný názov Slovensko-Rusínsky má obec za Čirčom - Ruská Voľa nad Popradom (rieka), pri Starej Ľubovni má takýto dvojjazyčný názov Jarabina a možno aj dalšie
29.02.2024 - 22:19:57
00
https://cc.cz/majitele-bikera-koupili-jiny-cyklo-e-shop-cili-na-300-milionu-na-trhu-je-krev-citime-sanci-rikaji/
01.03.2024 - 18:56:09
00
Niečo pre macickarov
https://www.instagram.com/reel/C0hKOovu7aP/?igsh=MXRuZnNvbGZiNHRxYw==
04.03.2024 - 00:22:00
02
Susenie à la jogin :lol: Ked vecer zistis, ze zajtra ides na bike a nohavice nie su v skrini, ale po minulom vyjazde stale lezia v blate pri topankach.
Edit: dal som to sem len ako vtipnu fotku, ale ked sa teraz nad tym zamyslam, je to velmi dobry napad (a nie je z mojej hlavy) dat susit cyklonohavice na koselovi nafukovaci vak a nie nohavicovi. Nie je to o lenivosti vaky vymenit - mam doma oba.

Prílohy:

IMG_1968.JPG
IMG_1968.JPG 118.05 KiB thumb_up0thumb_down

04.03.2024 - 08:35:40
05
XCBoy napísal:
Súhlasím. Niekedy mam pocit, ze ľudia sú ochotní kúpiť vo všetkom horší bicykel s pevnými osami, ešte aj s vyššou cenou, na úkor lepšie osadeného bicykla s QR. Najviac ma dostáva to, keď sa niečo také rieši pri 50 kilovych ženách.

Bajk co ma hlavovy uhol strmsi ako 66 stupnov ma nestabilne/nervozne riadenie a prevracias sa na nom cez predok dole kopcom, na rafikoch s vnutornou sirkou mensou ako 30 mm sa Ti vyzuje plast v zakrute, bez teleskopky sa neda zist strmsi usek, jednoprevodnik je idealny na vsetko a ponuka dostatocny prevodovy rozsah, ak mas rajdy uzsie ako 760 mm tak si uz stlacas hrudny kos a obmedzujes dychanie... Ludia casto veria marketingu resp. vymyslom z internetu. No a potom pride vytriezvenie ked zistia, ze tocit pedalmi treba stale rovnako. Samozrejme okrem tych, co si to ulahcia motorcekom. A tak si tu zijeme. :)
04.03.2024 - 22:19:23
04
:-) najlepsie ked si tym prejdes sam - rafky som mal 19mm, potom 23 a skoncil som na 30mm a som spokojny. zbavit sa presmyku bolo vykupenie - jazdim na XC aj dlhe asfaltove svihy aj mtb kopce a rozsah mi postacuje, pevne osky boli vykupenie tak ako jednoprevodnik - nie koli tuhosti (aj ked aj koli nej) ale hlavne koli manipulacii. 760mm rajdy mi zlepsili ovladanie biku v zjazdoch, 29" kolesa prejazdnost terenom a pohodlie, modernejsia geometria detto - pocitovo len prinos ak neratam rozne extremne ulety niektorych modelov. teleskopka je super vec, odmietam ju len koli dalsiemu servisu.
zacinal som na ocelovom admirale 3x7 SiS, po roznych variaciach som skoncil na lahkej karbonovej XC rakete a na to co si nazval marketingom mam uplne iny pohlad. a prave v tom toceni pedalmi je sakra rozdiel.
04.03.2024 - 22:45:22
09
AM/EN
04.03.2024 - 22:47:52
03
Gusto0 napísal:
...jazdim na XC aj dlhe asfaltove svihy aj mtb kopce a rozsah mi postacuje, pevne osky boli vykupenie tak ako jednoprevodnik ....


Ked pocujem retaz na krajnych pastorkoch 1x12, vravim si, zlate 2x9 a to obcasne suchnutie retaze o klietku presmyku. :-D
04.03.2024 - 23:43:40
04

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up