Mňa by skôr zaujímalo, ako človek posúdi, že mu protein zaberá :)
Proteínový prášok je len doplnok výživy, ktorý sám o sebe nemá ako zaberať.
Vždy bude chyba buď v tréningu, regenerácii alebo celkovo v strave...
18.03.2024 - 10:05:24
20
ja ti neviem, ale ja celkom poznam den po tom ci som si dal po nejakom vacsom zahule proteinak/regener/bcaa alebo som si nedal nic
18.03.2024 - 10:07:39
00
to bude teda zasluha regeneru/sachrov, resp celkovo co si jedol pocas/po treningu tych 20g bielkovin z protein shaku nemas sancu posudit...takisto nemas sancu posudit, ze by si sa citil nejak lepsie vdaka "kvalitnejsiemu" alebo menej "kvalitnemu" proteinu...
proste s bielkovinami to nie je take, ze jeden si nedas a uz sa citis na prd a druhy den si das a zrazu je vsetko ovela lepsie...bielkovin mas dohodobo bud dostatok, alebo ich mas dlhodobo nedostatok, a az vtedy vies posudit nejaky rozdiel...
a clovek musi mat fakt zlu stravu, aby nemal aspon ten 1,5g bielkovin na kg telesnej hmotnosti denne, co to je uplne postacujuce...

edit: no a BCAA - kedze neobsahuju kompletne spektrum aminokyselin, su to vyhodene peniaze ...ked uz, radsej si kup nejake EAA


Naposledy upravil funkatron dňa 18.03.2024 - 10:21:36, celkovo upravené 1 krát.

18.03.2024 - 10:16:43
00
no tak to neviem co ty jes ale ja mam teraz nastavenych okolo 1,4-1,5g a to sa zo stravy fakt neda dostat bez doplnkov. resp asi nie som dost masozravy typ lebo kedze si vsetko pisem do kalorickych tabuliek tak skoro kazdy den musim davat protein aby som splnil normu
18.03.2024 - 10:19:12
00
Podľa mňa bol zmysel článku v tom, že treba čítať zloženie, len bol zybtočne zaobalený všeobecnými informáciami. To, že si treba dávať pozor na to, čo tam výrobca pchá je dôležité (teda ako pre koho) aj pri iných potravinách, nielen pri proteínoch v prášku. lenže mnohí ľudia si kúpia nejaký produkt a ani si o tom nenaštudujú aspoň zákadné informácie, na čo toje, kedy to užívať, prečo a ktoré, ako sa to delí aký je pôvod bielkovín, ako sú spracované, čo ostatné by mal produkt obsahovať a čo nie a prečo :)
18.03.2024 - 10:23:50
04
keyboard_arrow_up